Як Олександр Третяк не прийшов на засідання суду з обвинувачення в корупції за трьома протоколами

Суддя Святослав Рогозін поцікавився в прокурорки чи вона не взнавала коли немає сесій, бо міський голова вже двічі уникнув судового засідання
Джерело
«Четверта влада»

Національне агентство з питань запобігання корупції склало три протоколи на рівненського міського голову Олександра Третяка. За те, що призначив надбавки людині, яка була однією зі спонсорок його передвиборчої кампанії, а потім з його подачі стала посадовицею Рівненської міськради. І за те, що голосував собі за повернення премії. Сьогодні мав відбутися суд, але міський голова вже вдруге не прийшов.

На засіданні побувала журналістка «Четвертої влади» і побачила як все відбувалося.

«Майстри паркування» перед судом

Четвер. За 5 хвилин десята ранку. Невеличкий хол Рівненського міського суду.

В цей час тут доволі людно. На судовий розгляд протоколу про ймовірну корупцію міського голови, який має бути на 10.00, прийшли кілька журналістів.

За дві хвилини по десятій вийшла секретар судді і оголосила, що засідання буде в залі №7. Всі, хто прийшов на це засідання (троє журналістів/журналісток і прокурорка) пішли за нею в зал. Після того, як судова охорона перевірила чи ніхто із собою не приніс заборонені предмети: «колючі, ріжучі, газові балончики, зброя?».

– Третяк подав клопотання про перенесення засідання, – секретарка.

– Ну звісно, сьогодні ж зробили сесію в міській раді, – прокоментував хтось із журналістів.  

– От пан Третяк, то виходить я даремно викликав таксі і спішив сюди? – каже один з журналістів, розкладаючи штатив, і звернувся до секретарки. – А є підстави для перенесення засідання?

Вона промовчала.

В очікуванні судового засідання у залі №7

– Така ситуація, що переносять засідання відбувається не вперше, – кажу.

– І не востаннє, – доповнює прокурорка.

До зали заходить суддя Святослав Рогозін, всі замовкають і встають.

Засідання починається, оголошують хто зі сторін з'явився.

Представник Національної агенції із питань запобігання корупції мав бути присутнім через відеозв'язок, але за словами судді «на зв'язок не вийшли».

Далі суддя нагадав, що на попереднє засідання Олександр Третяк теж не з'явився. Подав документи, що був зайнятий, бо проводив нараду саме в час суду.

Сьогодні теж надійшло клопотання про те, що у зв’язку із сесією Рівнеради, мер не зможе з’явитись, і просить перенести суд на іншу дату. На підтвердження того, що сесія дійсно відбудеться, Олександр Третяк подав розпорядження міського голови, яке ж він і підписав на цю дату.

Суддя запитав думку прокурорки з цього приводу. Вона відповіла, що на засіданні має бути обов’язково присутня людина, яку притягують до відповідальності. А оскільки Олександр Третяк не прийшов, то варто відкласти засідання і призначити нову дату розгляду.

– А ви не взнавали коли там сесій немає? Немає у вас таких данних? – суддя.

– Ні, немає такої інформації, – прокурорка.

– Не факт, що ми ще одне засідання призначим і так само попаде на якісь заходи і він не зможе з’явитись, – суддя. – Добре. Тоді, зважаючи на те, що Третяк не з’явився на судове засідання, а явка його на судове засідання є обов’язковою... Суд, заслухавши пояснення прокурора, ухвалює відкласти розгляд протоколів на іншу дату.

Наступне засідання призначили на 27 квітня 14:00 з надією що Олександр Третяк все ж таки буде вільний від обов’язків мера міста і прийде відповісти перед законом

Термін, за який можна притягнути мера до відповідальності, за словами прокурорки, шість місяців. Із 3-го лютого 2023 року.

За словами прессекретарки Рівненської обласної прокуратури Оксани Жужельської, НАЗК склало три протоколи на міського голову Рівного.

Два з них стосовно преміювання виконуючої справи виконкому Марії Корнійчук.

Третій протокол – про голосування, щодо повернення преміювання собі на час воєнного стану. За законом він не мав би голосувати, щоб повернути собі премію, але він голосував.

Ми спробували звернутися до НАЗК, щоб з'ясувати чому їхній представник не вийшов на зв'язок під час засідання суду.

Спочатку телефонували на вказаний на сайті номер, там ніхто не відповів. Писали на офіційну сторінку у фейсбуці, але вони не відповіли на питання, лиш дали інший номер телефону. За тим номером почули автовідповідач, який просив зачекати три хвилини до зв'язку з працівником. Ми провисіли на лінії 19 хвилин і дзвінок обірвало або вибили.

Ще вчора ми намагалися отримати коментарі в Олександра Третяка та Марії Корнійчук. Речниця міської ради Оксана Власюк коротко відповіла: «Справа наразі у суді, тому до рішення суду міський голова не коментує».

Нагадаємо, передбачені штрафи, які загрожують меру, за протоколами – від 1 700 до 6 800 гривень.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте