Третяк за спонсорку не відповідатиме: суд ухвалив рішення у справі про корупційне порушення міського голови Рівного

Штрафу за призначення не буде з технічних причин: минули строки
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук). Використано фото з фейсбук-сторінок Олександра Третяка та Марії Корнійчук

Цього понеділка, 1 травня 2023 року, Рівненський міський суд розглядав протокол, який Національне агентство із запобігання корупції склало на міського голову Рівного Олександра Третяка.

Стосувалася справа конфлікту інтересів: Третяк, голосуючи 29 квітня 2021 року за призначення Марії Корнійчук на посаду керуючої справами виконавчого комітету міської ради, не повідомив, що у нього конфлікт інтересів.

Адже під час виборів нинішня посадовиця працювала у штабі Третяка та зробила добровільний внесок до його виборчого фонду.

НАЗК склало протокол за частинами 1 та 2 статті 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення (неповідомлення особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів та вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів). Максимальне передбачене покарання за ними – 6 тисяч 800 гривень штрафу. Мінімальне – 1 тисяча 700 гривень.

Це корупційне правопорушення.

Справу у Рівненському міському суді розглядав суддя Святослав Рогозін.

Олександр Третяк запевняв суд, що він не мав жодного стосунку до розпорядження коштами його виборчого фонду, як і Марія Корнійчук:

– Коштами розпоряджався керівник виборчого штабу. Я не міг бачити і не бачив, хто вносив кошти, скільки вносили.

Про призначення Марії Корнійчук міський голова сказав таке:

– Це рішення ухвалювали колегіально на сесії міської ради. Це не було одноособове рішення – моє чи будь-якої іншої уповноваженої особи, а рішення сесії міської ради.

Адвокат міського голови Станіслав Костюченко додав, що під час складання протоколу НАЗК допустило процесуальні порушення: по-перше, протокол не склали протягом 24 годин із часу виявлення правопорушення; по-друге, не взяли до уваги пояснення міського голови щодо протоколу.

Захист попросив закрити провадження за відсутністю складу адміністративного правопорушення та через закінчення строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Прокурорка Рівненської окружної прокуратури Тетяна Музичук протокол НАЗК на суді підтримала. Проте просила суд врахувати той факт, що правопорушення було вчинено понад два роки тому.

Відповідно ж до статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення, вказала Музичук, стягнення може бути накладено не пізніше двох років із дня вчинення правопорушення.

Але прокурорка зауважила, що Олександр Третяк усе ж знав, хто вносив кошти до виборчого фонду і в якій сумі:

– У матеріалах справи є звіт про надходження коштів до виборчого фонду кандидата. У цьому звіті розпорядником коштів поточного рахунку є саме Третяк. І є розшифровка до звіту, у якій є повний перелік осіб, які вносили, суми, які вносилися до виборчого фонду. Він його передивлявся, і він його підписав.

Вислухавши сторони, суддя Святослав Рогозін оголосив рішення:

– Провадження у справі про притягнення Третяка до адміністративної відповідальності закрити у зв’язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Як ми розповідали раніше, Національне агентство з питань запобігання корупції склало три протоколи на рівненського міського голову Олександра Третяка. Два з них – стосовно призначення на посаду та преміювання Марії Корнійчук, яка була спонсоркою його передвиборчої кампанії. Третій – про голосування за повернення собі премії.

Наступний протокол, що стосується Марії Корнійчук, розглядатимуть у Рівненському міському суді 15 травня 2023 року.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте