Вона працює: черга до стоматологині, яку судять за побиття дітей-пацієнтів, розписана на два тижні наперед

Ні відеодокази, ні обвинувачення у злочині проти дітей, не позбавили стоматологиню клієнтів
Джерело
Колаж на основі фото suspilne.media із зали суду

16 червня журналістка «Четвертої влади» зателефонувала до стоматологині Інни Кравчук, щоб буцімто записатися на прийом. Жінка по телефону повідомила, що найближча вільна дата для прийому – 2 липня. Ми також запитали, скільки коштує консультація.

– Якщо ви прийшли і одразу після огляду ми починаємо лікування, то консультація безкоштовна. Якщо треба подивитися і розповісти, що вам необхідно [лікувати], можливо, зробити якусь гігієну, то це буде коштувати 400 гривень, – відповіла лікарка.

Прес-секретарка Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська каже, що стоматологиня працює законно:

– Вона має на це право. Суд, в межах вказаної кваліфікації, не міг заборонити їй працювати. І стосовно ліцензії: була перевірка і в лікарки з нею все добре (раніше Суспільне повідомляло, що лікарка могла працювати без ліцензії – ред.).

Ми запитали в досвідченого адвоката Олександра Бражнікова, чи може жінка працювати, якщо наразі її судять через побиття пацієнтів. 

 – Законодавством не передбачено якісь обмеження професійної діяльності, якщо людина не виконує адміністративно-розпорядчі функції і не є службовою особою, – пояснює адвокат.

Нагадаємо, що Інну Кравчук обвинувачують у нанесенні побоїв та умисних легких тілесних ушкоджень пацієнтам-дітям (частина 1 статті 125, частина 1 статті 126 Кримінального кодексу).

У лютому 2021 року журналістка Вікторія Мамотюк оприлюднила відео із камер спостереження у клініці, де раніше працювала Інна Кравчук. На відео видно, як стоматологиня під час прийому шарпає та б’є дітей-пацієнтів.

Кілька батьків потерпілих дітей звернулися до поліції із заявами. 10-го березня справу передали до суду.

Наразі справу розглядають по суті. Наступне засідання відбудеться 24 червня о 9-й годині ранку. 

Якщо провину Інни Кравчук доведуть, їй загрожує штраф до 850 гривень або ж громадські роботи до 200 годин. Крім того, статті 125 та 126 Кримінального кодексу передбачають і можливі виправні роботи до року.

Дивіться схожі матеріали:

Жодного вироку: як просуваються чотири справи з обвинуваченням у лікарській недбалості

У лікарки Краков’ян був місяць, щоб не допустити смерть дитини, – експертиза

«Думановського в цій справі не посадиш»: чому затягується суд щодо смерті п'ятирічного рівнянина

Синці «від падіння», спільні труси і зубні щітки: як живуть пацієнти Острозької психлікарні


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте