Знести сквер під стоянку для маршруток: подробиці господарювання у Рівному

Директор КП «Рівнеелектроавтотранс» Валентин Ткачук та директор Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима – виконавці задуму, який потенційно шкодитиме екології Рівного
Джерело
Колаж «Четвертої влади», Дмитро Домащук

На сесії Рівнеради, під тиском громадськості, зняли «для довивчення» проєкт рішення щодо надання комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс» у постійне користування 70 соток землі скверу. Земля їм потрібна «для розміщення та експлуатації будівель і споруд міського електротранспорту». Насправді для того, щоб розмістити придбані за кредитні кошти комунальні маршрутки.

Про реакцію депутатів, екоактивістів та директора Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслана Гудими читайте в матеріалі.

На сесії Рівненської міської ради 8-го грудня мали розглянути проєкт рішення щодо надання земельної ділянки в постійне користування на вулиці Данила Галицького комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс». Площа ділянки – понад 70 соток.

Червоним пунктиром позначена ділянка, яку «Рівнеелектроавтотранс» планує взяти в постійне користування під експлуатаційні будівлі. Скриншот із сайту Рівнеради

Ділянка – поруч з «Рівнеелектроавтотрансом», ближче до проїздної частини вулиці. Нині там сквер, тобто зелена зона з доріжками і занедбаний старий фонтан.

Як виглядає сквер влітку. Скриншот із Google Maps
Сквер взимку. Фото Дмитра Домащука
Депутатка з фракції «Слуга народу» Олександра Коваленко на сесії запропонувала зняти це питання з голосування для довивчення

Присутні депутати підтримали її пропозицію й одноголосно проголосували за зняття питання щодо надання земельної ділянки «Рівнеелектроавтотранс» в постійне користування для додаткового вивчення.

Перед голосуванням між депутатами виникла дискусія.

Керівник фракції «Голос» Роман Денисюк звернувся до доповідача – директора Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслана Гудими з питанням чи виникла потреба розширити місце для «Рівнеелектроавтотранс», через закуплені нові 20 маршруток.

Денисюк
Депутати Роман Денисюк («Голос») і Оксана Майборода («Європейська солідарність») біля мікрофону

Роман Денисюк розповів, що направляв депутатське звернення, щоб з’ясувати чи будуть додаткові витрати і чи вистачить існуючих сил комунального підприємства, щоб обслуговувати нові маршрутки.

І у відповіді повідомили що у «Рівнеелектроавтотрансу» достатньо потужностей для того щоб виконувати все необхідне для обслуговування цього транспорту.

– Сьогодні ж на сесії виноситься 70 соток, які треба виділити, зробити благоустрій і це з’являється за декілька днів не пояснюючи, – звертає увагу Роман Денисюк.

Депутатка від фракціії «Європейська солідарність» Оксана Майборода попросила, щоб в процесі довивчення звернули увагу на зонінг земельної ділянки. Що частина цієї ділянки – рекреаційна зона:

– Сподіваюсь в результаті у нас вийде два проєкти рішення з тим, щоб зберегти сквер – зелену зону і передати її на Трест зеленого господарства.

Депутат від фракції «Голос» Зураб Кантарія сказав, що закупівля 20-ти маршруток була першою помилкою, яка тягне за собою наслідки і депутати змушені зараз розглядати такі питання.

Депутат від фракції «Голос» Зураб Кантарія

– Тепер ми можемо зробити другу помилку. Цей мікрорайон є одним із найбільш густонаселених. Там проживає приблизно 40 тисяч населення, там дуже мало рекреаційних зон. В принципі, людям десь потрібно відпочивати і дихати свіжим повітрям. Там поряд автовокзал.

Далі Зураб Кантарія запитав чи хоч хтось із депутатів за останніх два місяці їздив на маршрутках. Своє питання аргументував тим, щоб зрозуміти чи мають депутати бачення того, куди рухається місто.

– Якщо ми будемо купувати 60 маленьких маршруток, а зараз і приватні перевізники закуповують великі автобуси. А ми, як місто показуємо приклад, що цього робити не треба. Це помилка.

Також щодо питання надання землі «Рівнеелектротрансу» виступали двоє депутатів від фракції «За майбутнє» Анатолій Чугуєвець та Володимир Хомко.

– Я пропоную теж зняти питання з голосування, щоб не було спекуляцій на тому, що хтось хоче зрізати дерева. Тут стоїть питання про життя нашого комунального підприємства, – каже Анатолій Чугуєвець.
Хомко
Колишній міський голова Рівного Володимир Хомко наголосив, що є вибір, або розширяти ділянку, де розміщене комунальне підприємство, або будувати нове в іншому місці, але на це потрібно буде виділити, на його думку, десь півмільярда гривень

Акція для захисту зеленої зони Рівного

7-го грудня громадська організація «Екоклуб» закликала рівнян на своїй сторінці у фесбук до акції захисту зеленої зони Рівного.

Екоактивісти там повідомили, що планують перед сесією висловитися проти намірів знищення зелених насаджень.

ГО «Екоклуб» закликав рівнян до акції проти знищення скверу. Скриншот із фейсбук-сторінки «Екоклубу»

Також активісти прийшли на сесію Рівнеради і були присутні під час голосування.

Акція екоактивістів перед початком сесії Рівненської міської ради 8-го грудня

Екоактивісти проти

Рівненський архітектор, урбаніст та велоактивіст Сергій Ковальчук 6-го вересня поширив пост на своїй сторінці у фейсбуці:

«"З метою покращення екологічної обстановки в місті..." виріжемо та забетонуємо 7 тисяч м² скверу для стояння бежевих маршруток, які купуємо за бюджетні сотні мільйонів кредитних коштів під заставу тролейбусного майна" з метою покращення екологічної обстановки в місті...", що б "ПОПРОБУВАТИ (!) закрити ними Басів Кут і Золотіїв"... афера з наслідками?».

Після Сергія Ковальчука також була реакція громадської організації «Екоклуб».

У фейсбуці вони нагадали, що міська рада раніше затвердила концепцію «Блакитно-зелені коридори». За цією Концепцією вона зобов’язувалася:

  • впроваджувати заходи з адаптації до зміни клімату;
  • дбати про збереження біорізноманіття;
  • створювати додаткові можливості для відпочинку та відновлення у зелених зонах громади;
  • планувати та втілювати розвиток сталої мобільності.

Екоактивісти закликали в. о. міського голови Віктора Шакризяна, директора Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслана Гудиму та депутатів «дотримуватися взятих на себе зобов’язань та зберегти міський сквер».

«Там скверу як такого немає»

Перед сесію «Четверта влада» запитала у влади міста для чого тролейбусникам розширювати територію і чи не можна виділити якусь іншу ділянку щоб не знищувати сквер.

В першу чергу ми звернулися до начальника Управління земельних відносин Сергія Таргонія, оскільки його управління розробляло проєкт рішення. Ми хотіли уточнити, що це за споруди та експлуатаційні будівлі мають бути і чи не для малогабаритних автобусів потрібна земля.

Сергій Таргоній відповів, що проєкт рішенння робили за заявою «Рівнеелектроавтотрансу», а всі інші запитання не до них, бо це не компетенція управління.

Далі ми звернулись до пресслужби «Рівнеелектроавтотрансу», аби з'ясувати для чого підприємству додаткова земля, чи обов’язково для цих потреб зрізати дерева у сквері.

Але там нам сказали, що «відповіді на всі питання щодо нових малогабаритних автобусів і скверу – це компетенція Департаменту інфраструктури та благоустрою».

Директор департаменту інфрастуктури та благоустрою Руслан Гудима розповів в коментарі «Суспільному», що планується збільшення автопарку в «Рівнеелектротрансі», тому й не вистачає території:

– У нас немає іншого напрямку розширення лише в сторону дороги. Воно все одно невідворотне – питання розширення парку. Знову ж таки, чи це сквер, – це тротуарна територія. Там немає ні доріжок, ні лавок. Там скверу як такого немає.

Гудима
Директор департаменту інфрастуктури та благоустрою Руслан Гудима не знайшов часу поспілкуватися з «Четвертою владою», а журналістам «Суспільне Рівне» розповів, що скверу, який хочуть знищити – немає. Фото Дмитра Домащука

За недавно прийнятою програмою розвитку міського транспорту «Рівнеелектроавтотранс» має закупляти протягом п'яти років по 20 мікроавтобусів у рік, припускаємо, що якраз для цих автобусів і потрібне місце.

Але раніше Руслан Гудима разом з директором «Рівнеелектроавтотрансу» Валентином Ткачуком, збирали журналістів, де запевняли, що комунальне підприємство має місце для розміщення нового транспорту.

Ми також надіслали запитання до директора Департаменту інфраструктури та благоустрою Руслана Гудими. Він не побажав чи не зміг відповісти вчасно. Коли їх отримаємо, то опублікуємо відповіді.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте