Як львів’яни постачали дрони у Рівне: міська влада запланувала закупити їх ще на 500 мільйонів

Рівненська міська рада купує безпілотники у львівської фірми «Мінерал-Плюс». Її власник Михайло Різель (на колажі) каже, що проблем із постачанням немає
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влада Мартинчука) із фото з сайту Рівненської міської ради та фейсбук-сторінки Михайла Різеля

Рівне вже отримало вісімдесят дронів «Mavic 3T», про які «Четверта влада» писала в публікації «Зекономили 4 мільйони: у кого Рівне закупить 80 дронів для сил оборони». І навіть почало передавати їх військовим.

Виконувач обов’язків міського голови Віктор Шакирзян та власник львівської фірми-постачальника Михайло Різель розповіли нам, як відбувалося виконання договору.

«Військові вже перевіряли»

Виконувач обов’язків рівненського міського голови Віктор Шакирзян розповів «Четвертій владі», що дрони надходили двома партіями. Станом на 21 грудня 2023 року місто отримало сорок дронів. Решта сорок надійшли 26 грудня. Дрони, «кому ми пообіцяли, тому і будемо роздавати», каже Віктор Шакирзян.

Перша партія дронів «Mavic 3T», яку отримали в Рівному. Фото з сайту Рівненської міської ради від 21 грудня 2023 року

– Військові вже перевіряли, дрони на гарантії, відповідно до всіх норм. Сказали, що це ідеальний дрон з-поміж усіх, які є… Ми і хотіли на запит військових брати одразу з додатковою батареєю. Дрон прилетів, бо заряд закінчився, поставили нову батарею – і полетів далі працювати. Це було завдання (від військових. – Авт.) – так зробити, – розповідає посадовець.

Віктор Шакирзян – ліворуч. Фото з новини про дрони на сайті Рівненської міської ради від 21 грудня 2023 року

Віктор Шакирзян каже, що гроші за дрони постачальник отримає тільки після того, як умови тендеру будуть повністю виконані.

– Ми передбачали в умовах закупівлі, що дрони в учасника мають бути в наявності. Тільки за такої умови допускаємо до участі в тендері. Не можна було, наприклад, узяти кошти, після того дрони десь придбати і потім їх постачати. Було пропрацьоване таке техзавдання, щоб ми спочатку дрони фізично отримали, а тоді проплатили, – пояснює Віктор Шакирзян.

З його слів виходить, що запити на дрони міська рада отримала від кількох військових частин. Скільки і в які саме частини їх віддадуть, Віктор Шакирзян не каже (на відміну від волонтерів, які забезпечують військових дронами. – Ред.). Мовляв, має порадитися із військовими, чи можна озвучувати таку інформацію. Але обіцяє «бути на зв’язку» і надати таку інформацію, якщо буде від них згода, і тільки після того, як будуть підписані акти передачі.

22 грудня пресслужба Рівненської міської ради повідомила про чотири дрони, які міськрада віддала «морпіхам героїчної 36-ї окремої бригади». Однак із тексту не зрозуміло, чи ці дрони – саме з партії від «Мінерал-Плюс».

Фото з новини на сайті Рівненської міської ради від 22 грудня 2023 року

26 грудня пресслужба повідомила, що «чергову партію дронів Mavic 3 Thermal» отримали «спецпідрозділ Служби безпеки України та розвідники Збройних Сил України». 

27 грудня на сайті міської ради написали: «Дрони, придбані за кошти міського бюджету, вже отримали підрозділи Національної гвардії України, 1-ша окрема бригада спеціального призначення ім. Івана Богуна та 110-та окрема механізована бригада імені генерал-хорунжого Марка Безручка».

«Ми не переживаємо» 

Засновник фірми «Мінерал-Плюс» Михайло Різель підтвердив, що постачає дрони частинами. Зауважив, що проблем з постачанням немає.

– Ми не можемо все за один раз надати. Ми частинами це постачаємо, але в строк, – сказав Михайло Різель.

Про те, що за дрони буде післяплата, Михайло Різель каже: 

– Ми не переживаємо. Це далеко не перше наше державне замовлення… Я проблем не бачу. 

22 грудня на сайті Рівненської міської ради повідомили, що наразі місто готується до проведення торгів іще на 56 комплектів дронів «Mavic 3 Thermal» та додаткових акумуляторів до них.

27 грудня написали, що Рівнерада прийняла «програму закупівлі дронів... на загальну суму 500 мільйонів гривень, яка передбачає у два найближчі роки купувати та передавати військовим дрони різних модифікацій. Перші 50 мільйонів уже виділили для того, щоб... купувати дрони відразу в перші місяці наступного 2024 року».

Ми запитали у Михайла Різеля, чи прийде «Мінерал-Плюс» на інші рівненські тендери з закупівлі дронів.

– Будемо бачити. Дивлячись по строках постачання. Щоб ми не «зашилися». Рівне у нас не одне. Ми ж хочемо всюди встигнути. Ще раз повторюю: проблем не бачу, все йде як треба. І якщо ми будемо бачити, що встигаємо всім усе постачати, то брати участь у новому тендері будемо. Самі бачите – ми ставимо нормальні ціни. І нам приховувати немає чого – усе офіційно, – відповів Михайло Різель.

Термін постачання скоротили

Нагадаємо, наприкінці листопада Департамент економічного розвитку Рівненської міської ради оголосив тендер на купівлю вісімдесяти дронів «Mavic 3 Thermal». 5 грудня відбувся аукціон, в якому взяли участь шестеро учасників. Перемогло харківське ТОВ «Ті ай бі», але відмовилося від підписання договору, бо, як виявилося, дронів у них не було, і вони не встигали надати їх у строк, прописаний в тендері.

Наступним переможцем стала львівська ТОВ-фірма «Мінерал-Плюс». 14 грудня з «Мінерал-Плюс» уклали договір, за яким постачання дронів мало відбутися упродовж десяти робочих днів від дати укладання, тобто до 28 грудня включно.

Того ж 14 грудня із фірмою уклали додаткову угоду, в якій зменшили термін постачання до восьми робочих днів, тобто до 26 грудня.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте