Як власники кафе та ресторанів у Рівному вибороли право працювати
На площі перед міською радою чоловіки облаштовують інсталяцію. За столи садять манекени. Перед одним ставлять ікру, багет на масло, а перед іншими – сухарі.
Автор перформансу, директор таверни у Рівному Олександр Муленко пояснює що це символізує.
– Поки люди їдять ось такі скибки хліба на останні гроші, то наш любий мер їсть ложкою ікру, змащує маслом брускетту і дуже добре себе почуває і не думає, що у людей на столі є така от скибочка хліба.
В такий спосіб чоловік вирішив підтримати місцевих колег та власників ресторанного бізнесу, що зібралися 14-го липня в дев’ятій годині ранку на площі перед міською радою. Учасники акції звертаються до влади, щоб та дозволила працювати закладам не лише на літніх майданчиках, а й у приміщеннях.
Голові Спілки перевізників Валентину Демчуку представники ресторанного бізнесу надали повноваження представляти їхні інтереси у діалозі з владою.
– Вони не працюють, тому що місцева влада цього не дозволяє, – каже Валентин Демчук. – Другого червня були внесені зміни в постанову Кабінету міністрів і до постанови санітарного лікаря номер 32, які надали можливість працювати таким закладам у середині.
Багато областей відреагували на це. До речі, одна з таких – це Львівська область. Там епідеміологічна ситуація важча ніж у нас, але там по області відкрились і по місту.
В нас, чомусь, не дивлячись на те, що другого червня була можливість відкритися, ні обласна державна адміністрація, ні міська комісія техногенна не відкрили.
– Нам хотілось би, якщо законодавство дозволяє, то зробити це, але з певними обмеженнями, як то прописано в постанові головного лікаря. Там вказується яка кількість людей має бути на квадратний метр, яка відстань між людьми, який має бути процес надання таких послуг, – каже Демчук.
За кілька хвилин після початку акції до людей виходить секретар міської ради Сергій Паладійчук, який на час відпустки мера виконує його обов’язки.
– Ми сьогодні прийшли, ми сьогодні ще терпимо, – говорить Валентин Демчук, від імені протестувальників, Сергію Паладійчуку. – Хочемо щоб міська влада почула. Хочемо щоб керівництво міської влади підтримало на комісії і проголосувало «за».
Сергій Паладійчук каже, що розуміє мітингувальників.
– Моя особиста думка, що при умові дотримання карантинних вимог, треба щоб працювали будь-які підприємства, будь -які підприємці. Тому що це робочі місця, зарплата і все решта, при дотримані карантинних вимог.
Я особисто, як людина, можу вам пообіцяти, що на комісії ТЕБ і НС я це питання поставлю. Але воно не буде проголосоване, не буде чинне, якщо обласна комісія ТЕБ і НС не прийме своє рішення згідно, якого міська комісія зможе ці рішення приймати.
Шановні, я це питання підніму, але воно не буде чинне, тому що порушує процедуру.
Відбулася суперечка:
– Якщо ви зараз маєте можливість і енергію – ідіть в ОДА. Нам не треба їхнє рішення, щоб вони відкрили ресторани, нам потрібне їхнє рішення, що вони не заперечують, щоб кожна одиниця, кожен район, кожне місто розглянуло це питання в своїх комісіях ТЕБ і НС, – каже Сергій Паладійчук.
Після тривалої розмови пікетувальники йдуть до обласної адміністрації. Під будівлею починають бити у кухонний інвентар.
До людей вийшов голова адміністрації Віталій Коваль та запросив на перемовини ініціативну групу.
Журналістів у приміщення не пустили і назагал оголосили рішення після кількахвилинної розмови.
– Колеги, я дякую за інформативність, конструктивність вашої робочої групи, ініціативної групи, – говорить Віталій Коваль, – ми пропрацювали механізми і алгоритми. Сьогодні разом з головним санітарним лікарем і керівником Держпродспоживслужби області ми опрацюємо рішення ТЕБ і НС, проговоримо проєкт рішення з ініціативною групою і завтрашнього дня, ми впевнені, що все буде добре.
Ми запитали у головного санітарного лікаря області, чи дозволяє нині епідеміологічна ситуація в регіоні відкрити заклади. Роман Сафонов каже, що епідемічна ситуація на Рівненщині продовжує залишатись напруженою по захворюваності на COVID-19.
– Ми, за відносними показниками, наразі на другому місці по Україні залишаємось. Натомість останні дні і тижні спостерігаємо чітку тенденцію до стабілізації захворюваності і поступове його зниження. Не таке стрімке як хотілось би, але воно має місце.
Зважаючи на це, періодично комісія з ТЕБ і НС надає послаблення обмежувальних заходів, по тих чи інших питаннях та об'єктів. Зокрема, оперативним штабом по боротьбі з ковід, напрацьовані були ті умови, за яких можна допустити заклади громадського харчування до роботи.
– Ці заходи будуть, зважаючи на те, що я сказав, все ж таки відрізнятися від обмежувальних заходів по Україні, вони будуть жорсткішими.
Рішення прийняли до обіду наступного дня. За словами Романа Сафонова, протягом тижня у тестовому режимі дозволили працювати ресторанам, кафе-барам, їдальням, але з дотриманням додаткових умов:
- не більше половини заповнених місць;
- відстань між столиками два метри;
- за одним столом не більше чотирьох осіб;
- робота закладів до 23.00;
- та обов'язкові стандартні заходи роботи в умовах карантину (захисні маски в персоналу, вимірювання температури на вході, провітрювання та дезінфекція приміщень
Коли саме запрацюють заклади громадського харчування, буде відомо після засідання комісії з техногенного-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти