Як власники кафе та ресторанів у Рівному вибороли право працювати

Над сюжетом працювали журналістка Ольга Підгородецька, оператор Олександр Грицюк, інженер монтажу Владислав Мартинчук

На площі перед міською радою чоловіки облаштовують інсталяцію. За столи садять манекени. Перед одним ставлять ікру, багет на масло, а перед іншими – сухарі.

Автор перформансу, директор таверни у Рівному Олександр Муленко пояснює що це символізує.

– Поки люди їдять ось такі скибки хліба на останні гроші, то наш любий мер їсть ложкою ікру, змащує маслом брускетту і дуже добре себе почуває і не думає, що у людей на столі є така от скибочка хліба.

Директор таверни у Рівному Олександр Муленко організував перфоманс під міськвиконкомом

В такий спосіб чоловік вирішив підтримати місцевих колег та власників ресторанного бізнесу, що зібралися 14-го липня в дев’ятій годині ранку на площі перед міською радою. Учасники акції звертаються до влади, щоб та дозволила працювати закладам не лише на літніх майданчиках, а й у приміщеннях.

Голові Спілки перевізників Валентину Демчуку представники ресторанного бізнесу надали повноваження представляти їхні інтереси у діалозі з владою. 

Протестувальники визначили своїм спікером Валентина Демчука

– Вони  не працюють, тому що місцева влада цього не дозволяє, – каже Валентин Демчук. – Другого червня були внесені зміни  в постанову Кабінету міністрів і до постанови санітарного лікаря номер 32, які надали можливість працювати таким закладам у середині.

Багато областей відреагували на це. До речі, одна з таких – це Львівська область. Там епідеміологічна ситуація важча ніж у нас, але там по області відкрились і по місту.

В нас, чомусь, не дивлячись на те, що другого червня була можливість відкритися, ні обласна державна адміністрація, ні міська комісія техногенна не відкрили.

– Нам хотілось би, якщо законодавство дозволяє, то зробити це, але з певними обмеженнями, як то прописано в постанові головного лікаря. Там вказується яка кількість людей має бути на квадратний метр, яка відстань між  людьми, який має бути процес надання таких послуг, – каже Демчук.

За кілька хвилин  після початку акції до  людей виходить секретар міської ради Сергій Паладійчук, який на час відпустки мера виконує його обов’язки.

– Ми сьогодні прийшли, ми сьогодні ще терпимо, – говорить Валентин Демчук, від імені протестувальників, Сергію Паладійчуку. – Хочемо щоб міська влада почула. Хочемо щоб керівництво міської влади підтримало на комісії і проголосувало «за».

Сергій Паладійчук каже, що розуміє мітингувальників.

– Моя особиста думка, що при умові дотримання карантинних вимог, треба щоб працювали будь-які підприємства, будь -які підприємці. Тому що це робочі місця, зарплата і все решта, при дотримані карантинних вимог.

Я особисто, як людина, можу вам пообіцяти, що на комісії ТЕБ і НС я це питання поставлю. Але воно не буде проголосоване, не буде чинне, якщо обласна комісія ТЕБ і НС не прийме своє рішення згідно, якого міська комісія зможе ці рішення приймати.

Шановні, я це питання  підніму, але воно не буде чинне, тому що порушує процедуру.

Відбулася суперечка:

– Якщо ви зараз маєте  можливість і енергію – ідіть в ОДА. Нам не треба їхнє рішення, щоб вони відкрили ресторани, нам потрібне їхнє рішення, що вони не заперечують, щоб кожна одиниця, кожен район, кожне місто розглянуло це питання в своїх комісіях ТЕБ і НС, – каже Сергій Паладійчук.

Після тривалої розмови пікетувальники йдуть до обласної адміністрації. Під будівлею починають бити у кухонний інвентар.

До людей  вийшов голова адміністрації Віталій Коваль та запросив на перемовини ініціативну групу.

Плакат з написом, адресованим міському голові Рівного, принесли під Рівненську ОДА
Ініціативна група підприємців спілкується з головою ОДА. Фото Рівненської ОДА

Журналістів у приміщення не пустили і назагал оголосили рішення після кількахвилинної розмови.

Все буде добре, каже Віталій Коваль

– Колеги, я дякую за  інформативність, конструктивність вашої робочої групи, ініціативної групи, – говорить Віталій Коваль, – ми пропрацювали  механізми і  алгоритми. Сьогодні  разом з головним санітарним лікарем і керівником Держпродспоживслужби області ми опрацюємо рішення ТЕБ і НС, проговоримо  проєкт рішення з ініціативною групою і завтрашнього дня, ми впевнені, що все буде добре.

Ми запитали у головного санітарного лікаря області, чи дозволяє нині  епідеміологічна ситуація в регіоні відкрити заклади. Роман Сафонов каже, що епідемічна ситуація на Рівненщині продовжує залишатись напруженою по захворюваності на COVID-19.

Головний санітарний лікар каже, що ситуація із захворюваністю в області стабілізується

– Ми, за відносними показниками, наразі на другому місці по Україні залишаємось. Натомість останні дні і тижні спостерігаємо чітку тенденцію до стабілізації захворюваності і поступове його зниження. Не таке стрімке як хотілось би, але воно має місце.

Зважаючи на це, періодично комісія з ТЕБ і НС надає послаблення обмежувальних заходів, по тих чи інших питаннях та об'єктів. Зокрема, оперативним штабом по боротьбі з ковід, напрацьовані були ті умови, за  яких можна допустити заклади громадського харчування до роботи.

– Ці заходи будуть, зважаючи на те, що я сказав, все ж таки відрізнятися від обмежувальних заходів по Україні, вони будуть жорсткішими.

Рішення прийняли до обіду наступного дня. За словами Романа Сафонова, протягом тижня у тестовому режимі дозволили працювати ресторанам, кафе-барам, їдальням, але з дотриманням додаткових умов:

  • не більше половини заповнених місць;
  • відстань між столиками два метри;
  • за одним столом не більше чотирьох осіб;
  • робота закладів до 23.00;
  • та обов'язкові стандартні заходи роботи в умовах карантину (захисні маски в персоналу, вимірювання температури на вході, провітрювання та дезінфекція приміщень

Коли саме запрацюють заклади громадського харчування, буде відомо після засідання комісії з техногенного-економічної безпеки та надзвичайних ситуацій.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте