Заплатив і уклав договір: ексначальник ДАІ став власником руйновища у центрі Рівного

Колишній начальник управління ДАІ на Рівненщині Микола Слободенюк став власником приміщення на вулиці Драгоманова, 21в у Рівному
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук) на основі власного фото та фото із сайту «Рівне Вечірнє»

Колишній начальник управління ДАІ на Рівненщині Микола Слободенюк став власником руйновища на вулиці Драгоманова, 21в у Рівному.

Нерухомість поблизу Лебединки продали з третього разу. Переможці попередніх торгів пропонували за нежитлову будівлю спочатку дев’ять, а потім десять мільйонів гривень. Миколі Слободенюку вона дісталася за 2 мільйони 222 тисячі.

Микола Слободенюк, про якого «Четверта влада» детальніше писала у минулій публікації, вніс повну суму своєї пропозиції 2 мільйони 222 тисячі гривень. 22 серпня Регіональне відділення Фонду державного майна по Рівненській та Житомирській областях підписало з ним договір купівлі-продажу.

Тепер Микола Слободенюк – власник занедбаної будівлі на вулиці Драгоманова 21в і претендент на земельну ділянку під будівлею.

В аукціоні – третім за рахунком, який проводило регіональне відділення Фонду держмайна щодо будівлі на Драгоманова – пан Слободенюк переміг 1 серпня 2023 року.

Перші два аукціони, нагадаємо, скасували, бо переможці, які запропонували найвищі суми – «Буд-центр 2016» та ФОП Тильчик Микола Вікторович, – потім відмовилися від купівлі.

Цінне не руйновище, а земля  

Вячеслав Городецький, який є офіційним орендарем проданої нежитлової будівлі на вулиці Драгоманова, 21в, нам розповідав, що будинок вже руйнується. Мовляв, там лиш одне сміття та цегла.

Фактично, боротьба між учасниками усіх трьох аукціонів йшла не за саме  руйновище, а за землю під ним.

За інформацією з Держгеокадастру, земельна ділянка на вулиці Драгоманова 21в має кадастровий номером 5610100000:01:041:0128 та є у державній власності.

Цю ділянку разом з будівлею на аукціоні не продавали.

Ми запитали у представниці громадської ініціативи «За чесний тендер», юристки Мирослави Примак, як можна викупити земельну ділянку на Драгоманова, 21в.

– За загальним правилом, продаж земельних ділянок державної власності громадянам здійснюється на конкурентних засадах (аукціон). Але земельну ділянку, на якій розташовані об’єкти нерухомого майна, може викупити без аукціону власник нерухомості, – розповіла Мирослава Примак.

Що можна збудувати

Начальник відділу генплану та розвитку міста Управління містобудування та архітектури Рівненської міської ради Андрій Шевчук розповідав, що ділянка, на якій розташоване продане руйновище, перебуває у підзоні житлової забудови середньої щільності Г-1-ЖСЩ.

У цій підзоні можна будувати багатоквартирні будинки. Допустима висотність по гребінь даху – 16,5 метрів. Це, орієнтовно, чотири поверхи із мансардою.

Але ця земельна ділянка перебуває в зоні регулювання пам'ятки архітектури національного значення (йдеться про обласний краєзнавчий музей, що поряд. – Ред.).

Це означає, що проєктну документацію на будь-яке будівництво, окрім власника земельної ділянки, має погоджувати ще й уповноважений орган охорони культурної спадщини, у цьому випадку – Міністерство культури. Раніше Мінкульт вже погоджував будівництво багатоповерхівки поряд з краєзнавчим музеєм.

Микола Слободенюк відмовився спілкуватися із журналістами «Четвертої влади» щодо планів на куплене майно.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте