За понад мільйон зрізають 115 дерев: у Клевані почали найдорожче будівництво на Рівненщині

Фірма «Модена» Олександра Кучерука (ліворуч) була єдиним учасником тендеру на будівництво Центру реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами, яке ініціювали в Рівненській ОВА і до якого планують залучити будівельні фірми, пов'язані з депутатами Рівнеради від «Слуги народу». Праворуч на фото начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Дмитро Домащук) на основі фото з фейсбук-сторінки та телеграм-каналу Віталія Коваля і архіву 2017 року

У Клевані розпочали підготовку до зведення Центру реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами, після найдорожчого тендеру будівництва на Рівненщини за всі роки існування «Прозоро» – 1 мільярд 250 мільйонів гривень. За понад мільйон гривень зрізають 115 дерев.

Після звернення читача до «Четвертої влади» про те, що біля Рівненського госпіталю ветеранів війни зрізають дерева, ми з’ясували, що там нині відбувається.

Нагадаємо, що Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА нещодавно провів тендер на будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу для ветеранів війни та внутрішньо переміщених осіб КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни».

Про це ми писали у матеріалі: Про найдорожчий тендер будівництва на Рівненщини за всі роки існування «Прозоро». І до чого тут «Слуги народу».

Ми звернулися до пресслужби Рівненської ОДА із запитанням про те, чи правда що дерева зрізали і чи пов’язано це з будівництвом Центру реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами.

Директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій Рівненської ОДА Олександр Поліщук швидко відреагував та повідомив, що це – правда, і наразі зрізають дерева у межах будівельного майданчика.

Директор департаменту цифрової трансформації та суспільних комунікацій Рівненської ОДА Олександр Поліщук підтвердив, що дерева зрізали для початку будівництва

Закупівлю на будівництво Центру  реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами оголосили 22 вересня, а договір уклали 19 жовтня з єдиним учасником закупівлі – ПП «Модена».

Так має виглядати приміщення Центру. Більше фото у попередньому матеріалі

Фірма належить Олександру Кучеруку, а для виконання умов договору залучає техніку своєї доньки та запланувала користуватися послугами фірм, пов'язаних з депутатами Рівнеради від фракції «Слуга народу» Юрієм Чабораєм та Олександром Івановим.

Олександр Поліщук уточнив нам, що викорчовування дерев легалізувало рішення виконавчого комітету Клеванської селищної ради та дозвіл на виконання будівельних робіт, виданий Державною інспекцію архітектури та містобудування України від 30 жовтня 2023 року № ІУ013231023793.

Ми знайшли це рішення виконкому на сайті Клеванської селищної ради. Його прийняли на позачерговому засіданні 14 вересня (ще до оголошення тендеру), інших питань тоді виконком не розглядав.

У вступній частині рішення йдеться про те, що його приймали на підставі заяви Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни та акту обстеження зелених насаджень, які мали видалити.

Нам відповіли, що площа забудови (в межах проектування) – понад 3 тисячі 199 квадратних метрів, і на всій цій площі зрізували дерева.

Ми також поцікавилися, які саме дерева зрізають та якого вони віку. Олександр Поліщук перерахував, що це десять кленів, вісімнадцять грабів, по одній осиці, акації та яблуні, шістнадцять лип, п’ять дубів, по чотири берези та черешні, шість ялин. Та найбільше зрізали сосон – аж сорок шість. Вік дерев не встановлювали.

Дерева які зрізаються це десять кленів, вісімнадцять грабів, одна яблуня, одна осика, шість ялин, сорок шість сосен, шістнадцять лип, п'ять дубів, одна акація, чотири берези, чотири черешні
Дерева які зрізаються це десять кленів, вісімнадцять грабів, одна яблуня, одна осика, шість ялин, сорок шість сосен, шістнадцять лип, п'ять дубів, одна акація, чотири берези, чотири черешні. Колаж «Четвертої влади» (Дмитро Домащук)

Згідно з договором, на роботи зі зрізання дерев та корчування пнів (115, а не 112, як нам відповіли в ОДА) ПП «Модена» мають сплатити 1 мільйон 152 тисячі 990 гривень.

За словами Олександра Кучерука, грошей ще його фірма не отримала. Але вони мають зрізати 115 дерев, позрубувати гілки, порізати, викорчувати пеньки, засипати ями і вивезти пеньки. В цілому близько 10 тисяч за кожне дерево. Каже, що переважна сума покриває роботу техніки. А зрізану деревину мають актом передати замовнику.

На запитання, як ці дерева планують використати, Олександр Поліщук відповів, що придатну деревину передадуть для потреб Збройних Сил України.


Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте