Про найдорожчий тендер будівництва на Рівненщини за всі роки існування «Прозоро». І до чого тут «Слуги народу»

До найдорожчого тендеру з будівництва на Рівненщині причетні люди зі «Слуги народу»
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук

Стало відомо, хто претендує на найбільше будівництво Рівненщини за всі роки існування майданчика державних публічних закупівель «Прозоро». Тендер на 1 мільярд 250 мільйонів гривень стосується створення Центру реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами. І прийшов на нього лише один учасник.

Розповідаємо хто цей учасник, з ким пов'язаний і чому його статутний капітал – 100 гривень.

Вносили зміни тричі

Тендер на будівництво лікувально-реабілітаційного корпусу для ветеранів війни та внутрішньо переміщених осіб КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» оголосив 22 вересня Департамент з питань будівництва та архітектури Рівненської ОДА.

Очікувана вартість – 1 мільярд 251 мільйон 677 тисяч 719 гривень та 60 копійок.

Кошти на будівництво планують залучати і з державного бюджету, і від донорів країн-партнерів, і від благодійних, міжнародних фондів.

Строк виконання робіт – до 26 грудня 2024 року.

Замовник двічі переносив строки подання документів учасниками: спочатку з 30 вересня на 4 жовтня, потім – до 9 жовтня. Пов’язано це із тим, що уповноважена особа – Олександр Жилка – вносив зміни до тендерної документації.

Мирослава Примак
Мирослава Примак пояснює які застороги є до цього тендеру. Фото з архіву 2017 року

Ми попросили керівницю громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирославу Примак, розповісти, що саме змінював департамент і чому:

– Три рази замовник вносив зміни до своїх вимог щодо кваліфікаційних критеріїв, яким має відповідати потенційний підрядник. Першого разу додали вимогу про наявність аналогічного досвіду. Зокрема, вказали, що учасник має надати не менше двох договорів на виконання робіт з будівництва/реконструкції/капітального ремонту з лікувальними закладами, виконаний протягом останніх п’яти років.

А другого разу уповноважена особа зменшила розмір чистого доходу, який підрядник повинен був задекларувати за 2022 рік. Так, спочатку редакція передбачала мати не менше 250 мільйонів 335 тисяч гривень доходу, а з 3 жовтня зменшили до 225 мільйонів 302 тисяч гривень.

На думку Мирослави Примак, це може бути пов'язано із тим, що ймовірно пристосовували вимоги під потенційного переможця або навпаки – усували небажаних ймовірних учасників.

Фірма зі статутним капіталом 100 гривень

О 8-й ранку 9 жовтня на тендері відкрились пропозиції. Виявилось, що захотів взяти участь лише один учасник – приватне підприємство «Модена». Ціну, порівняно з очікуваною вартістю, підприємство знизило на 50 мільйонів.

ПП «Модена» заснували 22 роки тому. Власник і директор – Олександр Кучерук. Фірма зареєстрована у селі Олександрія (саме там сплачує податки. – Авт.).

Учасник вказав у документах, що буде залучати двох субпідрядників: фірму «Будтех-пром», що належить Олександру Семенову – тестю депутата Рівнеради від «Слуги народу» Юрія Чаборая, та ТОВ «С.П.А.С».

Власники ТОВ «С.П.А.С» у рівних частках:

  • Рудюк Вячеслав Андрійович,
  • Власов Олексій Миколайович,
  • Науменко Євгеній Сергійович,
  • Іванова Тівонія Петрівна (1940 року народження, з якої у 2020 році «Рівнегаз збут» стягував заборгованість 16 тисяч за оплату комунпослуг).

У фірми «Будтех-пром» «Модена» орендуватиме будівельні крани. А от екскаватори, трактори, бульдозери, дорожні котки орендуватиме у фірми «Екобудоснова», що належить Юлії Гульчук – доньці Олександра Кучерука. У цієї ж фірми підрядник орендує склад.

Чи стане підприємство «Модена», статутний капітал якого – 100 гривень, переможцем мільярдного тендеру, може стати відомо через 5 робочих днів, якщо Замовник не продовжить строк розгляду документів до 20-ти робочих днів.

Останніми роками це приватне підприємство укладає багатомільйонні договори на будівництво різних об’єктів.

Наприклад, на укриття на майдані Просвіти (10 мільйонів гривень) та біля драмтеатру (13 мільйонів), на укриття навчальних закладів Рівненського та Сарненського районів (по 19 та 17 мільйонів відповідно), на будівництво у Рівному хірургічного корпусу обласної лікарні (283 мільйони гривень) та олімпійського басейну (190 мільйонів гривень).

Останні два договори з «Моденою» розірвали, але за сумою виграних тендерів підприємство залишається серед лідерів.

Більше про тендери «Модени» можна побачити тут. А коментар власника підприємства читайте вкінці публікації.

Як стверджують фахівці аналітичної платформи YouControl, статутний капітал – один із ключових показників стабільності компанії. За Постановою НБУ невідповідність фінансових ресурсів обсягам заявленої діяльності може свідчити про фіктивність компанії.

Замалий або недостатній статутний капітал:

• може бути ознакою фінансових проблем;

• несе ризик анулювання ліцензій, якщо це умова ліцензування;

• несе ризик відмови в отриманні кредитування;

• не може бути гарантією надійності партнера.

Що планують будувати

19 травня 2023 року голова Рівненської обласної військової адміністрації Віталій Коваль на своїй сторінці у фейсбуці повідомив, що при госпіталі ветеранів війни у Клевані створюватимуть Центр реабілітації пацієнтів зі спінальними травмами. Задля цього, додав Коваль, збудують третій корпус медичного закладу.

Площа нового корпусу – більше 10 тисяч метрів квадратних. Заплановано, що він матиме чотири поверхи та цокольний. Останній мали би обладнати, за словами голови ОВА, під сучасне бомбосховище, яке будуть використовувати і в мирний час.

Додав, що у цьому корпусі мають бути приймально-діагностичне і відділення лікування захворювань та наслідків черепно-мозкових і спінальних травм. А також великі реабілітаційні зали: щоб навчати по-новому, відновлювати втрачені функції – внаслідок травм, захворювань, отриманих під час бойових дій, – як військовим, так і цивільним.

Віталій Коваль написав тоді, що ескізний проєкт нового корпусу уже готовий.

Ескізний проєкт нового корпусу госпіталю ветеранів війни у Клевані. Всі фото з фейсбуку голови ОВА Віталя Коваля

8-го вересня на сайті Міністерства охорони здоров'я з'явилось повідомлення, що уряд виділив 100 мільйонів на це будівництво:

«Кошти виділено громаді Рівненщини з Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. Йдеться про 100 мільйонів гривень на 2023 рік. Їх спрямують на перший етап будівництва лікувально-реабілітаційного корпусу Рівненського обласного госпіталю ветеранів війни у селищі Клевані.

Наразі це ключовий в Україні медичний заклад, який приймає на реабілітацію в гострому періоді воїнів ЗСУ після важких черепно-мозкових та спінальних травм. Гроші підуть на підготовчі роботи та роботи з нульового циклу будівництва».

Хто робив проєкт

Проєктну документацію замовляв Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни.

Договір підписали з рівненським товариством «ТОП ГІП», що належить Андрію Григорчуку.

За даними аналітичної системи YouControl, особа з таким самим іменем була членом правління громадської організації «Стоград», що належить Борису Іванову та Олегу Брицюку.

Ми пробували з'ясувати чи Борис Іванов – родич (син?) депутата Рівненської міської ради від партії «Слуга народу» та власника будівельного бізнесу «Стоград» Олександра Іванова, і чи Тівонія Іванова його родичка (мати?). Але коли журналістка представилася, Олександр Іванов сказав, що він зараз на нараді та вибив.

«Нас все влаштовує при роботі з ними»

Також ми звернулися за коментарем до власника Приватного підприємства «Модена» Олександра Кучерука.

Власник фірми «Модена» Олександр Кучерук розповів чому для будівельних робіт планує залучити фірми «Слуг народу». Фото з архіву 2017 року

Про малий статутний капітал «Модени»

– Для мене особисто – 100 гривень чи інша сума статутного фонду абсолютно неважлива. Важливими є наявність людського та матеріально-технічного ресурсу, ліцензії і багатьох інших дозвільних документів, які вимагає закон і забезпечує виконання договірних зобовʼязань. Гарантією є двадцятилітній досвід роботи і досвід будівництва великих обʼєктів, в тому числі і для закордонних замовників.

Про залучення ТОВ «С.П.А.С»

– «С.П.А.С» займаються протипожежними роботами, вони нам дали документи, нам вони підійшли, чому ні? Там сума невелика. На протипожежні роботи ми не маємо ліцензії і кількість фірм, які мають такі документи, невелика.

Про фірму тестя депутата Чаборая

– «Будтех-пром» – дуже давня фірма, нормальна і нас все влаштовує при роботі з ними. Крім того, на будівництві треба залучати тисячі найменувань матеріалів, тому велика ймовірність того, що ми придбаємо у фірм-виробників, посередників чи магазинів, власники яких належать до тих чи інших партій.

Продовження: За понад мільйон зрізають 115 дерев: у Клевані почали найдорожче будівництво на Рівненщині


Ця публікація створена в рамках проекту «Інституту висвітлення війни та миру» за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Її зміст – виключна відповідальність редакції онлайн-медіа «Четверта влада» i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи «Інституту висвітлення війни та миру».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте