Чому біля пляжу Басового кута поставили дерев'яну споруду

Такий благоустрій має пробути на Басовому Куті до 1-го листопада
Джерело
Вадим Поленчук

Другого липня близько першої години дня рівнянин Вадим Поленчук опублікував на своїй фейсбук-сторінці світлину. На ній видно, що на міському пляжі біля озера Басів Кут монтують дерев’яну конструкцію, яка нагадує каркас будівлі.

– А так можна було? – звернувся чоловік під фото до заступника міського голови Рівного Віталія Гармана.

Ми теж запитали Віталія Германа, чи знає міська влада про встановлення споруди і чи це законно.

З його слів, про споруду він знає: вона пробуде на пляжі до 1-го листопада. Каже, що це буде літній майданчик, де люди зможуть «якоїсь водички попити, якогось пива», і що все буде «цивілізовано і гарно».

Місце, де зараз зводять літній майданчик, на карті обведено червоним. Минулоріч там був намет і стільці під парасолькою, як на зображенні згори зліва. Скриншот зі сайту Управління містобудування та архітектури

Віталій Герман розповідає, що підприємець Віктор Марчук, власник мережі ресторанів «Ventotto», звернувся до міської влади по дозвіл розмістити на пляжі літній майданчик:

– Йдеться не про тимчасову споруду, а про літній майданчик. Територія довкола озера – це об’єкт благоустрою, який не можна передати в оренду. Ця територія закріплена за містом, за комунальним підприємством «Трест зеленого господарства».

– Але міська влада може дозволити утримувати об’єкти благоустрою, покращувати їх, порушувати – наприклад, проводити розкопки. Виконавчі органи міської влади дають такий дозвіл, відповідно до закону «Про місцеве самоврядування України» та закону «Про благоустрій населених пунктів».

Зі слів заступника міського голови, Марчук має підписати із Трестом зеленого господарства договір на утримання прилеглої території і платити Тресту за прибирання території та вивіз сміття.

Віталій Герман каже, що, крім Віктора Марчука, дозвіл на встановлення літніх майданчиків, біля своїх закладів, отримала також мережа ресторанів «Катана».

– Обговорили це питання на нараді в міського голови за участю його радника архітектора Дмитра Котлярова. Вирішили, що хай люди в літній період звертаються, розробляють проєкт благоустрою, погоджують із управлінням містобудування та архітектури, – каже заступник міського голови.

На цій карті червоним позначанні тимчасові споруди в Рівному. Місце, де нині будують літній майданчик, також позначене червоним. Тому що раніше там стояв намет.

Віталій Герман пояснює, що те що планується – це не тимчасова споруда. Тому що немає закритого приміщення площею до 30 квадратних метрів. Також, зі слів посадовця, підприємець поставить на пляжі біотуалет. Зрештою мав би бути ось такий майданчик:

Схему літнього майданчика, яким він мав би бути, надав «Четвертій владі» Віталій Герман

– Всі мають право звернутися із відповідною заявою [щодо встановлення подібних майданчиків] і подати проект благоустрою, – додає посадовець. – Але ніхто не звертався.

Але погляньте на проект і на початок його реалізації. З усього видно, що в реальності має бути щось інше.

На запитання що отримає місто від комерційного використання свого громадського простору Віталій Герман сказав:

благоустрій прилеглої території, біотуалет на пляжі, суттєво покращиться громадський простір, він стане більш привабливим і сучасним для рівнян, і «створюється робоче місце ще одне додатково, а то й два. Це краще ніж намет із пивом й самогонкою і без туалету, [як було раніше]».


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте