Чому у центрі Рівного спиляли п’ять зелених лип (фото, відео)

На цій частині пішохідної зони тепер про п'ять зелених лип будуть нагадувати лунки та зрізи дерев. На їхньому місці висадять інші дерева, ймовірно, платани
Джерело
«Четверта влада»

Вранці у понеділок, 25 вересня, навпроти бістро «Аміго» на вулиці Соборній у Рівному працівники Тресту зеленого господарства зрізали п’ять зелених лип.

Як з’ясувала «Четверта влада», трест отримав дозвіл на це від Департаменту благоустрою та інфраструктури. За документами, зрізали хворі дерева. Депутатка Рівнеради, екоактивістка, яка працювала в цьому тресті, Оксана Майборода назвала такі дії знущанням.

Кажуть, садитимуть інші дерева

Журналістка агенції «Четверта влада» Оксана Гавриш бачила, як зранку 25-го вересня зрізали липи. На її прохання працівники Тресту зеленого господарства показали дозвільні документи на роботи – це наказ департаменту благоустрою та інфраструктури за підписом директора департаменту Руслана Гудими

Директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима каже, що «видалення» лип відбулося на підставі ордеру. Його сформували після того, як комісія, в яку також входили працівники обласної екологічної інспекції, обстежила дерева.

За словами посадовця, на вулиці Соборній є багато дерев, які потребують обстежень, щоб визначити, чи потрібно їх обрізати чи зрізати повністю. Додає, що замість зрізаних лип висадять інші дерева. Ймовірно, платани.

Директор міського департаменту інфраструктури та благоустрою Руслан Гудима не бачить проблем у зрізанні лип. Фото з архіву «Четвертої влади»

Ми запитали у Руслана Гудими, скільки платники податків заплатили за зрізані липи на Соборній.

– Видалення кожного дерева – це окремий кошторис, тому що обраховується, які задіяні механізми, норми годин і в який спосіб відбувається видалення дерева, задіяна вишка чи ні, – відповів пан Гудима. – Коли у нас буде вже акт, ми вам відзвітуємо за вартість видалення.

Депутатка: липи можна було врятувати

Депутатка Рівненської міської ради від партії «Європейська солідарність», яка певний час працювала заступницею директора Тресту зеленого господарства, переконана, що при правильному догляді ці липи могли послужити містку кілька десятків років

Депутатка  Рівненської міської ради та членкиня постійної комісії з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології Оксана Майборода назвала зрізання лип знущанням.

Ще 7-го серпня на своїй сторінці у фейсбуці вона опублікувала допис, де написала про плани зрізати дерева, які, на її думку, можна врятувати:

– Якщо помирає дерево, зрозуміло. Видаляємо, замінюємо. Які проблеми? Напевно, у них там і документи є готові, що вони, типу, аварійні. Не такі вони й аварійні, на мій погляд. По суті, ці дерева ще би працювали.

– Липи, звичайно, бояться солі, на центральних вулицях у міських умовах їм насправді дуже складно. Але якщо дбати, щоб була нормальна лунка у цього дерева, хоча б нормативна, а ще краще – щоб це була смуга шириною хоча б три метри вздовж вулиці. І якщо ми дбаємо, щоб туди не потрапляла сіль з дороги, або про те, щоб покращити якість грунту, то таке дерево – навіть з поганого стану – ще може довго прожити.

Доцільності видаляти дорослі дерева немає, якщо вони не становлять небезпеку для пішоходів, для людей чи для майна, – каже Оксана Майборода.

Депутатка вважає, що липи на Соборній не становили небезпеку:

–  Вони невисокі, могли ще кілька десятків років попрацювати. У нормальних  містах розуміють, наскільки важливо і які функції виконує дерево. Навіть у фінансовому еквіваленті це велика втрата – забрати здорове дерево.

Дивіться також: Як забудовник виконує обіцянку створити нову зелену зону на Київській замість зрізаних лип (фото)


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте