Де на Рівненщині можна зробити безкоштовне ультразвукове дослідженння та комп'ютерну томографію

Якщо безкоштовне КТ, то треба питати у приймальному відділенні, бо його там роблять. Треба підходити у кабінет, де роблять КТ, – розповіли нам у Центральній міській лікарні Рівного
Джерело
«Четверта влада», архів 2020-го року

Рівненська обласна державна адміністрація повідомила, що пацієнти можуть безоплатно зробити ультразвукове дослідження, рентген та обстежитись на комп'ютерному томографі у семи лікарнях Рівненщини.

Проте ми з'ясували, що у деяких із цих семи лікарень ще не працює комп'ютерний томограф, а пацієнти скаржаться, що за безоплатні послуги доводиться платити.

За інформацією Рівненської ОДА, пацієнти можуть безоплатно зробити рентген, УЗД та КТ у таких лікарнях:

  • Сарненська центральна районна лікарня;
  • Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка;
  • Березнівська центральна міська лікарня;
  • Рокитнівська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування;
  • Володимирецька багатопрофільна лікарня;
  • Рівненська центральна міська лікарня;
  • Дубенська міська лікарня.

Проте у коментарях під цим фейсбук-дописом люди скаржаться, що у деяких лікарнях доводиться платити гроші.

– Безкоштовно? Відколи це? Якщо нещодавно проходили дитині КТ на Карнаухова (Центральна міська лікарня – ред.) і ваша «безкоштовна» послуга в 900 гривень обійшлась. То для кого ж вона безкоштовна? Навіщо ви обманюєте людей? – пише Юлія.

Ярослава Онісковець теж пише, що у міській лікарні Рівного заплатила за КТ 900 гривень.

Ще декілька людей написали, що безкоштовну послугу можна отримати, але треба чекати черги 2-3 місяці.

Ми обдзвонили усі лікарні і запитали в приймальних відділеннях та в реєстратурах, чи можна пройти безкоштовне УЗД обстеження та комп'ютерну томографію та чи потрібне для цього направлення.

У реєстратурі Центральної міської лікарні нам відповіли:

– УЗД немає зараз в нас безкоштовно (станом на 21 лютого, – авт.), є талони на 23 лютого. Якщо безкоштовне КТ, то треба питати у приймальному відділенні, бо його там роблять. Треба підходити у кабінет, де роблять КТ, – розповідають у Центральній міській лікарні.

Комп'ютерний томограф в Центральній міській лікарні Рівного, архівне фото 2020-го року. В лікарні напевно не сказали нам, що обстеження на ньому точно безкоштовне за направленням

У приймальному відділенні Рівненської обласної лікарні повідомили, що безкоштовно КТ та УЗД можна зробити тільки за направленням від сімейного лікаря.

Читайте також: Під скальпелем: мільйони повз касу за операції в Рівненській обласній клінічній лікарні

У Рокитнівській багатопрофільній лікарні розповідають, що КТ ще не встановили станом на 18 лютого, коли саме втсановлять, сказати не змогли. УЗД можна зробити безкоштовно у поліклініці, якщо є направлення.

У Сарненській лікарні у реєстратурі поліклініки кажуть, що УЗД також можна зробити за наявності направлення від сімейного чи вузькопрофільного спеціаліста. Щодо КТ у реєстратурі не відповіли, сказали – треба звертатись у лікарню.

У Володимирецькій лікарні кажуть, що КТ у них немає, а УЗД можна зробити безкоштовно за наявності направлення від сімейного чи вузькопрофільного спеціаліста.

Читайте також: Чорна скринька: чому пацієнти у Рівному платять за операції

У приймальному відділенні Березнівської ЦМЛ кажуть, що станом на 21 лютого КТ у них ще не працює. Надати інформацію щодо безкоштовних обстежень медсестра приймального відділення не змогла.

У Дубенській ЦМЛ кажуть, що УЗД і КТ роблять, якщо є направлення від сімейного лікаря.

Читайте також: Як «безкоштовно» діагностують на комп'ютерному томографі хворих на COVID-19 у Рівному

Рівненська ОДА повідомляє, що обладнання для УЗД, рентгену та КТ у семи перелічених лікарнях закупили в рамках програми «Велике будівництво». Звертаємо увагу, що окремого фінансування на цю програму не існує. Раніше ми розповідали, чому «Велике будівництво» є суто піар-проєктом.


Ми мріємо про день, коли пацієнтам Рівненщини справді робитимуть КТ безоплатно. Якщо ви вважаєте, що наші публікації наближають настання цього дня, підтримайте «Четверту владу» на donate.4vlada.com

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте