Експертка перевищила повноваження: як встановлюють причину смерті п'ятирічного рівнянина

Костянтин Думановський різко піднявся по кар'єрній драбині до завідуючого хірургічним відділенням, коли його батько очолив Рівненську обласну дитячу лікарню
Джерело
«Четверта влада»

Причину смерті п’ятирічного Миколки Антонюка не можуть встановити вже три роки. Від якої хвороби помер хлопчик намагалися з’ясувати у Харкові. Однак і там експерти не дійшли єдиного висновку.

3-го листопада 2015 року у Рівненській обласній дитячій лікарні помер Миколка Антонюк. Батьки хлопчика і слідство звинувачують у цьому лікаря-хірурга Костянтина Думановського.

Йому повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 140 Кримінального кодексу України: невиконання чи неналежне виконання медичним чи фармацевтичним працівником своїх професійних обов`язків, якщо це спричинило тяжкі наслідки неповнолітньому.

Лікарю загрожує позбавлення волі до трьох років.

Після обвинувачень, лікаря Констянтина Думановського звільнили з посади.

Історія діагнозів

Спочатку в посмертному епікризі написали – гостра респіраторна вірусна інфекція, інфекційно-токсичний шок.

Пізніше головний дитячий патанатом України Клавдія Шатрова на основі дослідження гістологічних зразків встановила діагноз – Хвороба Крона.

Однак, головний патанатом України В'ячеслав Діброва провів гістологічне і бактеріологічне дослідження і встановив інший діагноз – ієрсиніоз.

Ієрсиніоз – схожий за симптомами, але іншого походження і з іншими прогнозами.

Ієрсиніоз – захворювання інфекційного типу, уражає зазвичай органи шлунково-кишкового тракту, а також генералізованим ураженням, що зачіпають шкіру, суглоби і інші органи і системи організму.

Під час минулого судового засідання лікарка, судово-медична експертка-гiстолог відділення судово-медичної гістології Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз Алла Колодько дала свій висновок про причину смерті хлопчика.

Вона вважає, що причиною смерті дитини був рак крові.

Бабуся Миколки Ганна Степанюк (праворуч)

Однак, її колега, судово-медичний експерт, завідувач відділу комісійних судово-медичних експертиз Харківського обласного бюро судово-медичних експертиз Ігор Сербіненко каже, що вона не мала права ставити свій власний діагноз.

Він також зазначає, що попередня експертка не дуже досвідчена.

– Те що Колодько зробила висновок, що це гострий лейкоз, вона перевищила повноваження

– Ми їй пояснили що так некоректно робити з її сторони, пояснили що це не компетенція лікаря-гістолога, – розповідає експерт.

За словами завідуючого, Алла Колодько погодилась із кінцевими висновками комісії про причину смерті дитини.

Допит Ігоря Сербіненка проводився у режимі відеоконференції. Він каже, що у експертів не було ніяких сумнівів, що причиною смерті була Хвороба Крона

– Більш досвідчений патолагоанатом дала свій висновок. Вона каже, що картина відповідає запальному процесу, який характерний для хвороби Крона, – каже він.

З приводу ієрсиніозу, Ігор Сербіненко зазначає, що дослідження на ієрсиній має проводитись при розтині. Якби патологоанатом запідозрив цю хворобу, він мав би відправити відповідні зразки аналізів на дослідження.

– Ніяких гістологічних досліджень не проводиться для верифікації ієрсинію, воно виключено, тільки дослідження свіжого біоматеріалу, – розповідає Ігор Сербіненко. 

Третя експертиза 

За три роки у справі смерті хлопчика провели дві експертизи причин смерті. За цей час експерти оголосили чотири ймовірні причини смерті дитини. Однак до єдиного висновку так і не дійшли.

Прокурор Рівненської обласної прокуратури Василь Суржук зазначив, що буде подавати клопотання про проведення додаткової експертизи.

– Експертиза є поверхнева і необ’єктивна, тому буду клопотати про проведення додаткової експертизи, – говорить він.  

– Я вважаю, що на даний час не зрозуміла причина смерті, а саме захворювання, яке переніс малолітній.

Прокурор Василь Суржук (ліворуч) та Ярослав Коноплястий (праворуч) кажуть, що результати харківської експертизи неповні 

Представник родини Антонюків Ярослав Коноплястий додає:

– Ми також не все розуміємо в цій експертизі, і це питання потрібно вирішувати.

Василь Суржук каже, що підготує письмове клопотання про проведення додаткової експертизи. Клопотання розглянуть у суді 29-го січня.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте