«Хай закінчить свою роботу, а тоді йде куди хоче»: хто і чому звернувся в облраду, щоб залишити «царя» депутатом

Олександру Данильчуку допомагають уникнути політичної відповідальності
Джерело
Колаж на основі фото з особистоїфейсбук-сторінки

Ще у травні ексголова Рівненської облради, а зараз її депутат, Олександр Данильчук разом з піарницею Ольгою Ферар спричинили невелику аварію. Тоді п’яна Ферар в’їхала у автомобіль прокурорки. Сам Данильчук казав потерпілим, що виграє всі суди, бо він в «області цар».

Після розголосу цієї історії Данильчук написав заяву, щоб скласти депутатський мандат. Тоді пояснював: хоче «своїм прикладом показати, що народні обранці мають нести відповідальність за свої вчинки». Однак, схоже, Данильчуку допомагають уникнути політичної відповідальності.

«Хай виконає свої обіцянки – і вирішує власні амбіції»

10 серпня до Рівненської обласної ради надійшло подання з майже двома тисячами підписів. В ньому просять залишити Данильчука депутатом.

Він, мовляв, «допомагає Березнівській громаді в організації благоустрою міста та навколишніх сіл, в лікуванні тяжкохворих людей», а також – «професійному навчанню молоді, розвитку спорту».

Як його матеріальна поміч пов'язана з безоплатним виконанням депутатських повноважень підписанти не уточнили.

Авторка подання – депутатка Березнівської міської ради від партії «Сила і честь» Лариса Жук. Вона каже: підписи збирали, щоб Данильчук, який теж представляє цю партію у цьому складі ради, «виконав ті обіцянки, які обіцяв виборцям».

– То особисто ваше рішення – збирати підписи – чи вас хтось попросив? – журналістка. 

– Я працюю не сама, у нас є команда виборців, які висловили довіру Олександру Данильчуку. В нас немає особистого рішення однієї людини. 

– А, можливо, сам Олександр Данильчук просив це зробити?

– Олександр Данильчук не хотів залишатися на цій посаді. Не знаю, які його причини це мотивували, він виявив своє бажання і написав цього листа, а ми йому сказали, що треба виконати спочатку свої обіцянки, а потім керуватися власними амбіціями.

– Вас не бентежить той факт, що він потрапив в аварію саме з п’яною водійкою і казав, що виграє всі суди, бо він в області цар? На вашу думку, так мають себе поводити народні обранці? 

– Так себе не мають поводити не лише народні обранці, а й кожна нормальна людина, яка живе не тільки в Україні. Але сьогодні такий час, коли кваліфікованими фахівцями розкидатися не можна. Хай виконає свої обіцянки – і вирішує власні амбіції. 

– Про які саме обіцянки ви кажете?

– Обіцянки перед виборцями. Зараз війна іде. Він має достатньо можливостей, ресурсу, знань. Якщо він зробив ганебний вчинок, закінчиться війна – хай його судить суд. А зараз не час розкидатися словами і емоціями. Треба робити роботу.

– Це були особисті чи від імені всієї партії обіцянки? 

– Обіцянки виборцям. В одному селі школу він має утеплити, в іншому селі туалети обіцяв допомогти поробити. В третьому селі обіцяв онкохворих лікувати. Дитина хвора, зупинилося питання лікування в Польщі, а далі на Ізраїль. Хто його буде робити? Прийде нова людина, яка нічого не знає. Пока вона (нерозбірливо) – ще рік пройде. Хай закінчить свою роботу, а тоді йде куди хоче. 

Дізнатися у Олександра Данильчука, чи то він ініціював збір підписів нам не вдалося: на дзвінки він не відповів, а повідомлення у вайбері – проігнорував. 

Натомість голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук у себе на сторінці у фейсбуку анонсував, що Данильчука можуть позбавити депутатства завтра на сесії обласної ради, яка буде об 11 годині ранку. 

– Данильчук справді написав заяву на складання повноважень. Щоб вона була задоволена, і Данильчук склав мандат – заява має бути підтримана на сесії більшістю, – написав Кондрачук.

Нагадаємо, «Ленд Крузер», який забрали у Олександра Данильчука, належав приватному підприємству «Тепло-енергія». Власник цієї фірми Олег Козярчук спочатку це підтвердив, а потім почав заперечувати і обзивати журналістку.

Машину оцінили у майже 2,4 мільйони гривень. Ці гроші власнику може компенсувати держава протягом п'яти років після війни, якщо машину знищать чи пошкодять під час бойових дій. Авто знаходиться на фронті.

Після резонансу, який викликала подія, Данильчук написав заяву на складення повноважень депутата.  

Всі матеріали за темою можна знайти на нашому сайті за тегом Олександр Данильчук.

Також дивіться: П'яна піарниця на Ленд крузері такого ж п'яного ексголови Рівненської облради в'їхала у Хонду прокурорки: подробиці


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте