Найдорожче авто, яке вилучили в області для ЗСУ: у скільки оцінили ленд крузер депутата Данильчука

Ми запитали, чи погоджується він із такою оцінкою авта

Тойоту Ленд крузер, яким користувався депутат Данильчук, вилучають на потреби ЗСУ, після того, як за кермом спіймали п'яну піарницю Ольгу Ферар
Джерело
Телеграм Віталія Коваля

Наприкінці травня п'яна піарниця Ольга Ферар на машині ексголови Рівненської облради, депутата облради Олександра Данильчука в'їхала в авто прокурорки Ольги Лихач.

Історія набула резонансу й Олександр Данильчук сказав, що складе мандат депутата облради. А військова адміністрація оприлюднила інформацію із фото тойоти Данильчука на штрафмайданчику та пообіцяла, що машину вилучать на потреби Збройних сил України.

Та історія ще не закінчена, допоки армія не забрала автомобіль. Ми дізналися у речника обласної військової адміністрації, що машину оцінив експерт. Як розповідав нам раніше адвокат, експертна оцінка передує передачі машини військовим.

– Автомобіль оцінили у майже 2,4 мільйони гривень. Триває оформлення документів для передачі автомобіля на потреби ЗСУ, – розповів «Четвертій владі» речник Рівненської ОВА Олександр Поліщук.

За законом, власники вилучених на армію автівок мають право на компенсацію, розповідав раніше адвокат Євген Воробйов. Зокрема, він говорив, що повне відшкодування вартості примусово відчуженого майна в умовах воєнного стану робиться протягом п’яти років після закінчення воєнного стану. 

Людина, в якої вилучили майно, має подати заяву про виплату наступної повної компенсації за примусово відчужене майно. До заяви додаються акт про примусове відчуження майна та висновок про вартість такого майна.

Заяву приймають, обліковують і розглядають за місцем відчуження майна в умовах правового режиму воєнного стану.

– Компенсація за авто можлива, наскільки я володію інформацією, лише після війни й за умови його знищення або пошкодження під час бойових завдань. Для цього й проводиться оцінка, щоб за таких умов держава знала, яку суму вона має компенсувати власнику, – каже речник Рівненської обласної військової адміністрації Олександр Поліщук.

Речник ОВА також розповідає, що оцінку усіх вилучених авто в області за власними формулами робить державна установа Міністерства внутрішніх справ України – Рівненський науково-дослідний експертно криміналістичний центр.

Ми зателефонували до Олександра Данильчука і запитали, чи погоджується він із такою оцінкою авта. 

– Оцінили то оцінили, що мені залишається робити? – Данильчук.

– Але дорожче чи дешевше коштувало таке авто? – журналістка. 

– Ще раз кажу, фірма покупала машину. Машина не моя, вона [оформлена] на фірмі. 

– А як фірма називається? 

– А я там знаю. 

– Ви користуєтесь машиною невідомої вам фірми?

– Дали покористуваться. В мене своя машина. 

На офіційному сайті Тойота центру у Рівному новий ленд крузер коштує від 2,7 мільйони гривень. Авто, на якому їздив депутат Данильчук, 2020-го року. 

Ми звернулися на електронну пошту ресурсу auto.ria із проханням допомогти із оцінкою вартості ленд крузера 2020 року. Там змогли повідомити лише діапазон цін, бо для оцінки потрібно врахувати не лише рік випуску, а й інші параметри:

«Наприклад – комплектація, дійсний стан, пробіг, наявність пошкоджень, додаткового обладнання тощо. Тому можемо повідомити лише діапазон цін, за якими пропонують нині до продажу подібні автомобілі такої моделі та з вказаними параметрами (рік випуску, об’єм двигуна) на auto.ria.

Пропозиції з Toyota LC 2020 р.в. 4,5D починаються з відмітки 65 тисяч доларів (за курсом на 31 травня 2,3 мільйона), найдорожчі автомобілі оцінені власниками у 90,5 тисяч доларів (3,3 мільйона гривень). Середня ціна для усіх пропозицій (21 авто), розміщених станом на 31 травня 2022 року – 78,7 тисяч доларів (2,8 мільйона).

У речника ОВА ми також поцікавилися, які авто вилучаються у нетверезих водіїв на Рівненщині. Він розповів, що 70% – це легкові авто. Ще 15% – це мотоцикли. Біля 10% – буси і лише 5% – кросовери або позашляховики. Та саме кросовери та позашляховики, за словами Олександра Поліщука, найбільше потрібні армії.

– В більшості арештовані машини – це автомобілі 2000-2010 років. Як правило, бюджетні авто. «Жигулі» різних моделей, «Ланоси» і тому подібні. Машин дорожчих, ніж згаданий Toyota Land Cruiser, ще не арештовували.

Відео із того вечора, який згадує Поліщук, ми оприлюднили у матеріалі: П'яна піарниця на Ленд крузері такого ж п'яного ексголови Рівненської облради в'їхала у Хонду прокурорки: подробиці

Спочатку Ферар та Данильчук казали, що не винні в аварії і що їх намагаються очорнити. Та згодом обоє визнали вину. Пізніше Олександр Данильчук сказав, що «по п'янці все буває». Це ми описали у матеріалі: Данильчук пообіцяв скласти мандат депутата Рівненської облради.

Дивіться також: «Мразь мусорська, пішов нах*й»: як на Рівненщині затримували нетверезого помічника судді


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте