Хто заплатив за подарунок «Hardkiss» нареченого депутата Стельмащука: і що ще цікавого у декларації

Відпочинок в Арабських еміратах, виплати по безробіттю, дорогі автівки і квартира у бідного посадовця з багатою дружиною

«Виявляється, незабутній подарунок, який зробили нам наші друзі – виступ гурту «The Hardkiss», став причиною злослів'я та пересудів», – писав Святослав Стельмащук у 2021 році. Нині виявилося, що він збрехав
Джерело
Інстаграм Святослава Стельмащука

У травні 2021 року депутат Рівненської міської ради від партії «Рівне разом» та посадовець Держгеокадастру Святослав Стельмащук, гучно святкував весілля із донькою рівненських бізнесменів Анною-Анастасією Римчук. Тоді ми порахували, що весілля мало коштувати мінімум 1,5 мільйона гривень.

Один лише виступ гурту «Hardkiss», який наречений подарував своїй дружині, коштував мінімум 17 тисяч доларів, що на весну 2021 року становило майже 465 тисяч гривень.

Попри те, що депутат вказав у дописі, що цей виступ подарували його друзі, організаторка весілля та деякі гості публікували у своїх соцмережах, що виступ подарував нареченій сам депутат. Нині, з декларації депутата, стало зрозуміло хто ж ці загадкові «друзі». Що ще показав Святослав Стельмащук у своїх  щорічних деклараціях за 2021 та 2022 роки, ми вирішили детально розібрати. Читайте, буде весело.

Подарунки депутату

За вимогами антикорупційного законодавства декларанти мають вказувати дані про подарунки, якщо розмір таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) сукупно протягом року, перевищує п’ять прожиткових мінімумів.

Згідно з роз'ясненнями НАЗК, якщо вартість подарунка на час подачі повідомлення про зміни була невідома, декларант повинен вказати цей подарунок у річній декларації.

Дивіться також: Скільки коштує весілля посадовця Держгеокадастру і депутата Рівнеради Святослава Стельмащука

Шестиповерховий торт з їстівними квітами ручної роботи. Такий коштує більше 2-х тисяч доларів – може бути до 100 тисяч гривень. Фото з інстаграму організаторки весілля Стельмащука

Після весілля, 8 червня 2021 року, Святослав Стельмащук задекларував подарунки від своїх батьків.

140 тисяч гривень як оплату послуг організації заходів на весіллі подарувала мама Святослава.

135 тисяч гривень – його батько, заплативши за послуги з харчування.

Мама депутата – Марія Яківна Стельмащук – пенсіонерка та вчителька у школі. Батько – Володимир Євгенійович – за декларацією депутата за 2019 рік, працював на фірмі «ССІ ПРАЙМ ГРУП», основним видом діяльності якої є купівля та продаж власного нерухомого майна. У 2023 році Володимир Стельмащук помер.

За 2019-й рік серед доходів мами, зокрема, – зарплата вчительки початкових класів у 8-й школі Рівного. Це майже 190 тисяч гривень. Задекларована також пенсія – більше 44 тисяч гривень.

Мама депутата Марія Стельмащук. Фото з її фейсбук-сторінки

Батько заробляв трохи більше. Серед задекларованого є 183 тисячі гривень зарплати за сумісництвом, майже 22 тисячі гривень пенсії і 96 тисяч гривень від здачі майна в оренду власному братові.

Накопичень у Володимира Стельмащука, за декларацією сина, станом на 2019-й  було 180 тисяч гривень готівкою. А в Марії Стельмащук – приблизно 600 доларів.

Все буде в щорічній декларації відображено. Все згідно із законодавством. Повірте мені, я знаю закони дуже добре, – сказав Стельмащук і втік, коли ми в 2021 році намагалися розпитати його, чому він не вказав у декларації подарунків.

У декларації за 2021 рік Святослав Стельмащук вказав ще окремо подарунок від своїх батьків – 84 тисячі гривень, а також від тещі з тестем – 280 тисяч гривень.

Подарунки нареченим в річній декларації

Також Святослав Стельмащук вказав, що гроші на організацію весілля давали і батьки дружини: Оксана Римчук – 140 тисяч гривень, Євген Римчук – 135 тисяч.

Тобто за даними декларації Стельмащука, організація весілля та їжа, за які заплатили батьки наречених, обійшлися у 550 тисяч гривень.

Окрім того, депутат вказав, що 110 тисяч за виступ музичного колективу, тобто гурту «The Hardkiss», заплатила Оксана Римчук – його теща. Такої вартості у прейскуранті «The Hardkiss» не було. Хіба що частину суми заплатили неофіційно.

Теща Стельмащука Оксана Римчук. Жінка оплатила виступ гурту «The Hardkiss». Тобто це ті самі «друзі» про яких говорив депутат. Фото з особистої фейсбук-сторінки Оксани Римчук

Доходи Стельмащуків

У 2021 році Стельмащук декларував заробітну плату начальника відділу контролю за використанням та охороною земель №4 Головного управління Держгеокадастру в Рівненській області.

Вона складала тоді 165 тисяч 187 гривень або приблизно 13 тисяч 766 гривень на місяць. Це суми до оподаткування, на руки посадовець отримував ще менше.

Дружина як ФОП заробила тоді 1 мільйон 201 тисячу 66 гривень. Це дохід, а не чистий прибуток.

У 2022 році, коли Стельмащук звільнився з управління Держгеокадастру, він отримав 25 тисяч 796 гривень зарплати і 74 тисячі 814 гривень виплат по безробіттю від центру зайнятості.

76 тисяч 831 гривню Стельмащуку як страхову виплату надало ПАТ «СК «Євроінс Україна».

Дружина у перший рік повномасштабного вторгнення заробила 646 тисяч 310 гривень. Також вона отримала 250 тисяч мікрогранту на створення власного бізнесу від Мінекономіки.

17 лютого 2023 року Стельмащук зареєструвався підприємцем, основний вид діяльності – роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.

Дружина Святослава Стельмащука Анна-Анастасія у 2023 році стала засновницею і директоркою товариства «Емілі». Під такою ж назвою у Рівному вона відкрила кав’ярні. Фото з інстаграм-сторінки Анни-Анастасії

Живе у квартирі нотаріуса та сестри судді

Святослав Стельмащук не мав свого житла – тільки частку у квартирі батьків. Принаймні так вказано в його останніх деклараціях про майно та доходи за 2021 та 2022 роки.

З 1 січня 2019 року він жив сам, а потім з дружиною в орендованій квартирі, площею майже 64 квадрати. Цю квартиру він винаймає у чоловіка, чиє ім’я повністю збігається з іменем нотаріуса та співзасновника адвокатського товариства «Лінія права» Володимира Плетньова.

Нотаріус Плетньов. Відомий читачам «Четвертої влади» через те, що у 2015 році незаконно намагався встановити шлагбаум на в’їзді до кварталу, де за «схемою УКБ» одержали землю Володимир Хомко та інші посадовці і підприємці

Співвласницею квартири, в якій живе сім’я Стельмащуків, є Юлія Плетньова, дружина Володимира Плетньова та рідна сестра судді Північно-Західного апеляційного господарського суду Андрія Василишина. Вартість оренди депутат не вказав.

Машиномісце Стельмащук теж орендує у Плетньова.

За даними аналітичної платформи «YouControl», Володимир Плетньов володіє двама квартирами та двома нежитловими приміщеннями у будинку «Lux House», що біля парку Шевченка.

Нині оренда квартири у цьому будинку, подібної за площею до квартири, в якій живуть Стельмащуки, становить 23 тисячі гривень або 600 доларів на місяць.

Вартість оренди квартири на 77 кв.м. у будинку «Lux House», що біля парку Шевченка, за даними сайту оголошень dom.ria.com, становить 600 доларів США

У «YouControl» є згадка, що Стельмащук має квартиру біля парку Шевченка на вулиці Чорновола. У декларації за 2022 рік вона відсутня. За даними з державного реєстру речових прав, це оформлена у грудні 2023 року спадщина на ⅓ квартири. Декларації за 2023-й Стельмащук поки не подав.

На чому їздить депутат

У вересні 2018 року згоріло  авто депутата Стельмащука «Mercedes-Benz S350» 2006 року випуску. Спочатку депутат поширював інформацію, що це підпал, але в поліції «Четвертій владі» сказали, що ознак підпалу не виявили – закоротила проводка.

У лютому 2019 року він придбав нове – «Range Rover» 2011 року випуску за 738 тисяч гривень. Якщо брати курс долара за 2019 рік, то це 31 тисяча доларів.

За даними декларації, річна зарплата посадовця у 2018 році становила 189 тисяч 827 тисяч гривень. Щоправда, у декларації за 2019 рік Стельмащук вказував, що він продав рухоме майно за 252 тисячі гривень і отримав страхову виплату в розмірі 341 тисячі 182 гривень.

Фото викладене в інстаграмі Анни-Анастасії 18 травня 2020 року. Такий «Рендж Ровер» є в декларації Святослава Стельмащука

На аналітичній платформі «YouControl» ми помітили, що 7 грудня 2023 року Стельмащук зареєстрував на себе «Volkswagen Passat» 2014 року та вантажний автокран 10-20Т 1986 року випуску. Обидва транспортні засоби раніше належали нині покійному батьку.

Майно та авто дружини

Після весілля Анна-Анастасія оформила право власності на торговий павільйон в комплексі із зупинкою громадського транспорту. Площа – 77 метрів квадратів. Мова про зупинку біля підземного переходу на Ювілейному, навпроти магазину «Мілан». Вартість павільйону – 872 тисячі гривень. Сотки землі під ним – 66 тисяч 850 гривень.

Як вона побудувала павільйон на зупинці громадського транспорту та викупила без конкурсу землю, ми писали у грудні 2021 року в матеріалі: Як і чому дружина депутата Рівнеради Святослава Стельмащука отримає землю без конкуренції

4 лютого 2022 року Анна-Анастасія купила за 1 мільйон 786 тисяч гривень квартиру, площею 89 квадратних метрів. Ця квартира в тому ж  ЖК «Lux House» біля парку Шевченка, де сім’я орендувала квартиру Плетньових.

Знайти квартиру за такими цінами в цьому житловому комплексі складно. Наприклад, квартира на першому поверсі, площею 77 метрів квадратних, за оголошенням на dom.ria, коштує 5 мільйонів гривень.

За двокімнатну квартиру в ЖК «Lux House» просять 130 тисяч доларів. Скриншот із сайту оголошень dom.ria.com

Стельмащук вказує в декларації, що дружина 8 травня 2021 року придбала ««Mercedes-Benz GLE-400» 2016 року, вартістю майже півтора мільйона гривень. Ціна такого авто коливається від 30 тисяч до 70 тисяч доларів США.

Анна-Анастасія та її автомобіль «Mercedes-Benz GLE-Class» 2016. Фото з особистої сторінки в Instagram Анни Стельмащук

Готівка дружини

Сам депутат збереження в готівці не декларує. Натомість вказує, що дружина в 2021 році зберігала 2 мільйони 200 тисяч гривень та 46 тисяч доларів США.

У рік, коли Анна-Анастасія купила квартиру в «Lux House» за 1 мільйон 786 тисяч гривень та просила мікрогрант на відкриття бізнесу, кількість доларів не змінилась. Гривневої готівки залишилось 540 тисяч гривень.

Стельмащук проігнорував запитання

Святослав Стельмащук та його дружина Анна-Анастасія в Об’єднаних Арабських Еміратах в грудні 2019 року. Фото з особистої інстаграм-сторінки Анни-Анастасії Стельмащук (в дівоцтві – Римчук)

Ми підготували чималий список запитань до Святослава Стельмащука.

Зокрема, хотіли запитати:

  • чому за його весільний подарунок дружині платила теща, хоча він раніше казав про якихось друзів?
  • як йому вдалося винаймати житло у дороговартісному ЖК з, порівняно, невисокою зарплатою?
  • як зміг купити таке дороге авто та як дружина знайшла квартиру за такою низькою ціною?

Хотіли також розпитати про його поїздку в Об’єднані Арабські Емірати в грудні 2019 року, коли він освідчився Анні-Анастасії Римчук, адже витрат в декларації не було, його офіційних доходів на такий відпочинок теж не вистачало б.

Проте депутат вчергове проігнорував наші запитання у месенджерах, а на дзвінки не відповів.

А якщо хочете пригадати, скільки земельних ділянок дозволили продати депутати та комісія, якою керує Святослав Стельмащук в Рівненській міській раді, та скільки могла втратити громада через це, то переходьте на цей матеріал: Скільки мільйонів втратила Рівненська громада у воєнні роки за схемою розпродажу землі «під мережі»


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських військових.

Волонтерська монобанка https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Також маємо фанклуб у тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте