Група парафіян Свято-Покровського собору заявляє про порушення їхніх прав з боку митрополита Євсевія

Свято-Покровський собор
Джерело
«Четверта влада»

«На парафії Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівного шість років не проводились ЩОРІЧНІ ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ парафіян», – йдеться у зверненні рівнян до патріарха УПЦ КП Філарета та до парафіян собору.

«Громада повністю усунута від контролю за використанням церкових коштів, відсутня навіть ревізійна комісія», – запевняє ініціативна група парафіян собору.

За твердженням групи вірян, звернутися до патріарха їх змусило ігнорування місцевим священством та митрополитом Рівненським і Острозьким УПЦ КП Євсевієм прав парафіян на скликання зборів.

Ініціативна група закликає всіх парафіян Свято-Покровського собору підтримати підписами звернення до патріарха Філарета. Зокрема, «зобов´язати митрополита Євсевія протягом місяця провести загальні збори, попередньо оголосивши про це під час недільних богослужінь».

У коментарі Рівненському агентству журналістських розслідувань ініціативні віряни наголошують, що справи Свято-Покровського собору не є суто внутрішніми справами священства собору чи Рівненської єпархії УПЦ КП.

Рівне витратило на будівництво собору не один мільйон гривень з кишень рівненських платників податків, але проконтролювати як використовуються ці кошти і чи немає зловживань рівнянам не дозволяють.

Станом на 15.00 11 вересня коментар прес-служби Рівненської єпархії взяти не вдалося. За всіма чотирма телефонами (26-69-31, 22-10-03, 22-13-86, 22-43-71) ніхто не відповідав.

О 15.10 журналіст агентства залишив повідомлення на автовідповідачі одного з телефонів у єпархії з проханням прокоментувати заяву парафіян Свято-Покровського собору. Як тільки з нами зв'яжуться, ми надамо коментар Рівненської єпархії УПЦ КП.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Корумпована церква, Церква: очищення правдою, Цькування білих ворон в Церкві

Закрий рота! Як проходили збори священнослужителів Рівненщини

Повний текст зверненнь до парафіян і до патріарха:

Святійшому Філарету
патріарху Київському і
всієї Руси-України

Ваша святосте!

На парафії Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівного 6 років не проводились ЩОРІЧНІ ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ парафіян.
У зв´язку з ігноруванням місцевим священством та митрополитом Євсевієм права парафіян на скликання парафіяльних зборів змушені звернутися до Вас.
Виходячи з традиції соборноправності української церкви просимо Вас зобов´язати митрополита Євсевія протягом місяця провести загальні збори, попередньо оголосивши про це під час недільних богослужінь.

Звернення до парафіян Свято-Покровського собору м. Рівного

На парафії Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівного шість років не проводились ЩОРІЧНІ ЗАГАЛЬНІ ЗБОРИ парафіян.
Громада повністю усунута від контролю за використанням церкових коштів, відсутня навіть ревізійна комісія.

Не зважаючи на неодноразові усні та письмові звернення, священство собору та митрополит Євсевій ігнорують право парафіян на скликання таких зборів.
Митрополит Євсевій заявив буквально таке: «10 років зборів не було, і ще 10 не буде», таким чином фактично позбавивши релігійну громаду канонічного права соборноправності.

Якщо ви вважаєте, що наведені факти є неприпустимими, то приєднуйтеся до вимоги негайного проведення ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ ПАРАФІЇ! Поставте свій підпис та допоможіть зібрати підписи для надсилання їх до патріарха Філарета.

отець Юрій Велігурський – митрофорний протоієрей Св.-Покровського собору УПЦ КП м. Рівне.
Богдан Лимар – парафіянин собору, голова Ради підприємців м. Рівного;
Ольга Андрухова – парафіянка собору;
Сергій Одарченко – парафіянин собору, депутат Рівненської міської ради;
Микола Синюк – парафіянин собору, член ревізійної комісії 2003 року;
Степан Уштик – парафіянин собору, підприємець;
Павло Петросюк – парафіянин собору, художник;
Валентина Яблонська – парафіянка собору.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Гіркі ліки від «1+1»

Корупція у Церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів (+відео)

Віряни прагнуть соборноправності

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте