Керівнику департаменту Рівнеради повідомили про підозру у злочині через купівлю 10-ти тонн неякісного жиру

Керівник департаменту економрозвитку Рівнеради Володимир Липко закупив неякісний жир на мільйон гривень. Нині йому оголосили через це підозру у службовій недбалості
Джерело
Колаж на основі фото «Четвертої влади» та фото з фейсбук-сторінки Володимира Липка

Керівнику департаменту економічного розвитку Рівнеради Володимиру Липку повідомили про підозру у злочині – службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам. Усе – через купівлю неякісного жиру, яким планували годувати рівнян.

Про цю закупівлю «Четверта влада» розповіла у розслідуванні «”Жирний” мільйон: як влада Рівного задорого закупила 10 тонн жиру невідомого складу для пунктів незламності». Ми показали, що незрозумілої якості жир купили за завищеною ціною.

Про повідомлення підозри розповіли Рівненська обласна прокуратура та поліція.

В повідомленнях органів правопорядку йдеться, що наприкінці минулого року директор Департаменту, під час створення місцевого матеріального резерву громади, уклав договір з приватним підприємцем на закупівлю 10 тисяч 500 кілограмів тваринних жирів, за які з бюджету сплатили понад 1,2 мільйони гривень.

Органи правопорядку вбачають відповідальність Володимира Липка в тому,  що він, «діючи із злочинною недбалістю», не організував прийом товару, не перевірив його кількість та якість.

Завдяки перевірці з'ясували, що Департамент недоотримав майже 200 кілограмів продукції, яку оплатив. Крім того, жири поставили в пошкоджених упаковках та з цвіллю.

Так нині виглядає жир, який купили, щоб годувати ним рівнян. Фото Рівненської обласної прокуратури

В прокуратурі діляться висновками експертизи жирів. У висновках йдеться, що ці жири не відповідають вимогам державних стандартів України, містять суттєве перевищення гранично допустимих рівнів свинцю, заліза та нікелю і є небезпечними для здоров’я людини.

Як повідомляє поліція, Володимиру Липку також вручили клопотання про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов’язання та про відсторонення від посади.

Якщо вину Володимира Липка доведуть у суді, йому загрожує позбавлення волі від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати посади на дежслужбі на строк до трьох років, та зі штрафом від 4 тисяч 250 до 12 тисяч 750 гривень.

Як дослідила «Четверта влада», Департамент економічного розвитку Рівного також розтратив мільйон на закупівлю соків у пункти незламності. Обидві закупівлі (жирів і соків) пов'язані з бізнес-групою острозьких бізнесменів, з якими тісно знайомий депутат обласної ради від «Європейської солідарності» Андрій Сорока.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте