Пішов з миром і компенсацією: секретар Рівнеради звільнив начальника, який витратив «жирний мільйон»

Які переваги такого звільнення

Володимира Липка, який купив неякісний тваринний жир і сік до пунктів незламності за завищеними цінами, звільнили з посади і виплатили компенсацію за відпустку
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з сайту Рівненської обласної прокуратури та власних фото

6 вересня секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян звільнив керівника міського департаменту економічного розвитку Володимира Липка з посади. От тільки зробив це за угодою сторін та з грошовою компенсацією для посадовця. Розпорядження про це опублікували на фейсбук-сторінці Рівнеради.

Розповідаємо подробиці.

У грудні 2022 року Володир Липко закупив продукти до пунктів незламності. Ними у випадку довготривалого блекауту або нападу росіян зі сторони Білорусі мали годувати рівнян, які не мають власних запасів їжі.

Так, департамент купив 10 з половиною тонн неякісного тваринного жиру за ціною оливкової олії та 52 з половиною тисячі літрів соку за завищеними цінами. Покупки обійшлися міському бюджету у понад мільйон та у понад 2 мільйона гривень.

Ми питали Віктора Шакирзяна в телеграмі, чи пов’язане таке звільнення із грудневими закупівлями та чому Липка звільнили за угодою сторін, а не з ініціативи роботодавця за статтею про грубі порушення. Він наші питання в телеграмі прочитав, але не відповів.

Натомість про можливі причини саме такого звільнення ми запитали в юристки та аналітикині громадської ініціативи «За чесний тендер» Мирослави Примак. Вона каже, що «законодавство надає право роботодавцю звільнити працівника за своєю ініціативою чітко з підстав, наведених у статтях 40 і 41 Кодексу законів про працю України».

– Якщо працівник допустив неналежне виконання своїх обов’язків, то «по статті» можна звільнити, обравши підставу «одноразове грубе порушення трудових обов’язків».

– Певно, щоб не ускладнювати процес звільнення (бо таке звільнення має бути обгрунтованим в частині «грубе порушення», зафіксований факт, доведена вина, причинно наслідковий зв’язок між невиконанням обов’язків та наслідками і т.д.), а також, щоб уникнути можливих судових процесів такого звільнення, роботодавці обирають «угоду сторін», – пояснює Мирослава Примак.

У розпорядженні про звільнення також йдеться, що Володимиру Липку мають виплатити гроші за 13 днів невикористаної відпустки. Однак Мирослава Примак розповіла й про інші «переваги» такого звільнення:

– Перед звільненням «за власним бажанням» працівнику не треба ходити на роботу ще 2 тижні. І він може почати отримувати допомогу по безробіттю з 8-го дня після звільнення, а не після 3-місячного терміну з дати постановки на облік у службі зайнятості – як при звільненні за власним бажанням.

Через те, що Володимир Липко погодився з власним звільненням, ми запитали його, чи погоджується він і з тим, що купівлю продуктів департамент провів неправильно. Він питання у вайбері прочитав, але не відповів.

Нагадаємо, через закупівлю тваринного жиру Володимира Липка звинувачують у  службовій недбалість, що спричинила тяжкі наслідки державним інтересам (ч. 2 ст. 367 КК України). Відповідний обвинувальний акт прокуратура передала до Рівненського міського суду. Розгляд судового засідання запланований на 10:00 15 вересня.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте