Мер Рівного Третяк – правопорушник – Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини

Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини визнав, що Олександр Третяк неправомірно надав неповну інформацію у відповідь на запит журналістці «Четвертої влади»
Джерело
колаж «Четвертої влади»

29 грудня Офіс Уповноваженого Верховної Ради з прав людини склав протокол на рівненського міського голову Олександра Третяка. Зробив це через скаргу журналістки «Четвертої влади», якій не дали повну інформацію у відповіді на її інформаційний запит. Не зробили цього і на вимогу Уповноваженого, тому міського голову звинуватили у правопорушенні.

Меру загрожує штраф до 3 тисяч 400 гривень. От тільки мало часу лишилося, щоб притягнути до відповідальності Олександра Третяка.

Що цьому передувало

Нещодавно ми опублікували розслідування щодо перешкоджання підприємцям, які здають у прокат дитячі атракціони в парку Молоді, більш відомому як Лебединка.

У ньому йдеться про те, що у Рівному за 30 років влада не створила правил, які б унормували діяльність такого виду бізнесу. Це посприяло тому, що міська влада почала «виживати» підприємців, які працювали на Лебединці раніше, і привела «нових» людей, які пов’язані між собою та з колом впливових рівненських забудовників.

Під час роботи над розслідуванням журналістку спочатку не хотіли впускати на «внутрішню зустріч» членів постійної депутатської комісії з питань економічного розвитку, а потім – не хотіли давати відповідь на інформаційний запит.

Першу проблему вдалося вирішити завдяки розмові журналістки з організаторами зустрічі. Другу – вирішити наполовину через скаргу Уповноваженому Верховної Ради з прав людини.

Наполовину – бо в Рівнераді, замальовуючи прізвища, імена та по батькові, не до кінця розуміють, що таке персональні дані і чому цю інформацію не можна приховувати від громади.

Що за це буде Олександру Третяку

Щоб докладно вивчити тему, ще 31 серпня журналістка «Четвертої влади» надіслала запит до Рівненської міської ради. У ньому просила надати копії постанов адміністративної комісії при Рівнераді. Це постанови розгляду протоколів, які складали працівники поліції та Департаменту муніципальної варти на підприємців, які працюють на Лебединці та бульварі Незалежності.

Однак – за підписом міського голови Рівного Олександра Третяка – 6 вересня отримала відмову: мовляв, такі документи містять персональні дані.

Адвокат та представник громадської організації «Платформа прав людини» Євген Воробйов вважає таку відповідь незаконною. Бо порушує право на доступ до інформації, яка «до того ж має суспільний інтерес». Пояснює, що «обмеженню доступу підлягає інформація, а не документ».

– Розпорядник інформації повинен був на копії запитуваної постанови закреслити конфіденційну інформацію про особу порушника, яка визначена п. 5.6 постанови Вищого адміністративного суду України від 29.09.2016 № 10, та надати відповідний документ, де міститься інформація, яка не є з обмеженим доступом, тобто: ПІБ порушника, суть порушення чинного законодавства та особу, яка склала відповідну постанову, – зазначив адвокат.

Після скарги до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини журналістці копії таки надіслали, але знову зробили це не так, як потрібно: закрили прізвище, ім’я та по батькові підприємців щодо яких ці протоколи складали.

Тому 13 жовтня ми знову поскаржилися в Офіс Уповноваженого. Проте виконати вимогу на цей раз Рівнерада відмовилася: про це листом за 18 листопада вона повідомила Уповноваженого.

Тому 29 грудня на міського голову Олександра Третяка склали протокол через невиконання законних вимог Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (стаття 188-40 Кодексу про адмінправопорушення). І направили його «для розгляду і прийняття рішення до Рівненського міського суду».

За невиконання вимог Уповноваженого Олександру Третяку загрожує штраф на суму від 1 тисячі 700 гривень до 3 тисяч 400 гривень.

Проте ці гроші мер може не заплатити і уникнути покарання, якщо суд затягне розгляд справи: 18 лютого спливає термін притягнення до відповідальності, а судове засідання призначили на 11:00 27 січня.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро склало протокол на мера Рівного Олександра Третяка за надання неповної інформації для НАБУ.

Також, після скарги «Четвертої влади», Рівненський районний суд зобов'язав поліцію відкрити кримінальне провадження щодо перешкоджання журналістській діяльності посадовцями Рівненської міської ради. Відмову надати інформацію про прокурорів, які отримали квартири, підписав Олександр Третяк.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте