Як у Рівненському міськвиконкомі намагалися приховати «внутрішню зустріч» депутатів з підприємцями і посадовцями

Голова комісії з питань економічного розвитку Рівнеради Тамара Тимощук (крайня ліворуч) хотіла провести відкритий захід без участі журналістів, але не вийшло
Джерело
«Четверта влада»

В одному рівненському парку працювали підприємці, надаючи в прокат дитячі машинки та інші самокати. Одного дня їх поставили перед фактом, що тепер на їхньому місці працюватимуть інші люди. Ми припустили, що тут може йтися про «своїх підприємців» і корупційне свавілля міських структур. Почали досліджувати тему.

Ми ще продовжуємо досліджувати (скоро буде). А в цьому матеріалі буде не про підприємців, яких проганяють із «намоленого» комерційно вигідного місця, а про те, як вперше за довгий час рівненські міські посадовці намагалися фізично перешкодити «Четвертій владі» потрапити на депутатську комісію, яка зустрічалася із цими підприємцями.

Ми все ж потрапили на цей захід, щоб з'ясувати що ж такого хоче приховати влада від громадськості, намагаючись зустрічатися із підприємцями-скаржниками та посадовцями за зачиненими дверима.

«Внутрішня зустріч»

Вчора, 3-го серпня, члени постійної комісії Рівнеради з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики вирішили зустрітися із підприємцями-скаржниками, яких вигнали з парку «Лебединка».

Про те, що планується ця зустріч нам стало відомо із власних джерел, бо жодного анонсу у міській раді вирішили чомусь не робити.

Голова цієї комісії – депутатка від «Європейської солідарності» Тамара Тимощук. Дружина колишнього начальника Управління СБУ в Рівненській області. Одна з найбагатших, за декларацією, серед депутатів Рівнеради.

В лютому 2021 року Тамара Тимощук пояснювала чому вона не вказала в декларації чоловіка. Казала, що він безробітній і це її другий шлюб. Не задекларувала, бо «має на це право». Яке право – вона не пояснила. Сказала, що це «особисте».

«Особистим» виявився Мечкало Валерій Андрійович, який працював начальником УСБУ в Рівненській області у 2014-2015 роках. А до того у 2010-2013 роках першим заступником начальника, за що Громадський люстраційний комітет, який очолював нардеп Єгор Соболєв, вніс його до списків посадовців часів президента Януковича, які мали бути люстровані.

Тамара Тимощук депутатка 7-го (2015-2020 рр.) і 8-го (з 2020-го) скликань Рівнеради від партій Петра Порошенка «Солідарність» та «Європейська Солідарність». До цього сюди ж балотувалась від Всеукраїнського обʼєднання «Жінки за майбутнє» у 2002-му та Блоку Литвина у 2006-му році Фото в грудні 2021 року

Оскільки журналісти мають право відвідувати заходи, які проводить влада (стаття 25 Закону України «Про інформацію»), пані Тамара вирішила назвати цей захід «внутрішньою зустріччю».

– Це буде не засідання комісії, а внутрішня зустріч із тими, хто відповідає за це і підприємцями. Ми не будемо запрошувати когось ззовні. Ми ніякого рішення приймати не будемо, хочемо до кінця вивчити цю ситуацію, – сказала голова цієї комісії Тамара Тимощук на слова журналістки, що вона хоче прийти. 

Але ми прийшли на цю «внутрішню зустріч», бо не зрозуміли яким чином зустріч членів депутатської комісії із підприємцями може бути внутрішньою.

Так розпорядилася Тамара Тимощук

Журналістка зайшла в хол Рівненського міськвиконкому і представилася.

Охоронець при вході зателефонував начальниці відділу інформаційно-аналітичного забезпечення міськвиконкому Оксані Власюк і дав слухавку журналістці. Згодом Власюк особисто спустилася вниз.

Спочатку журналістку не пускала на зустріч депутатської комісії начальниця відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Оксана Власюк

– А чому не впускають? – журналістка.

– Організатор повідомив, що зустріч закрита. Це просто нарада внутрішня, – Оксана Власюк.

– Ну, то тоді має бути аргументовано, чому вона закрита. Яким законом це передбачено?

– Мені повідомили, що вони не анонсували цю зустріч.

Після наполягань на своєму праві бути присутньою на цьому заході начальниця сказала, що до журналістки підійде організатор.

Пізніше пробував не пустити головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення роботи міської ради Олексій Шкляренко

– Чому я не можу прийти на це засідання?

– Бо це не засідання, – головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення роботи міської ради Олексій Шкляренко.

– А що це таке?

– Проходить робоча зустріч.

– В якому нормативно-правовому акті прописаний такий формат?

– Ми їздили на «Лебединку», ознайомилися із ситуацією, вислухали підприємців. Зараз ми викликали на нараду керівників виконавчих органів.

– І підприємців.

– Ну, підприєм… ми не визивали, ми не афішували. Я підприємців не визивав. Якби це було робоче засідання – був би анонс. Хочемо почути позицію просто виконавчих органів, керівників.

Після повторного запитання журналістки чому цей робочий захід вирішили зробити закритим і на підставі чого, він сказав, що так розпорядилася Тамара Тимощук.

В цей час до журналістки підійшла сама Тамара Тимощук.

– Ну ми ж з вами по телефону ніби обговорили, але раз ви так хочте, то йдемо, – сказала голова комісії...

Захід тривав близько години. Там були і посадовці, і підприємці, і депутати. Що саме намагалася приховати голова комісії наразі не зрозуміло.

Ось такими були пояснення Тамари Тимощук перед цією зустріччю:

– Це буде просто у нас не засідання комісії, а буде просто внутрішня така зустріч із тими, хто відповідає за це і підприємцями. Ми не будемо запрошувати когось зовні, бо це внутрішньо маємо розібратись, а коли вже будемо примати рішення по комісії, то тоді ми вас запросимо, бо ми ще ніякого рішення приймати не будемо, ми хочемо до кінця вивчити сповна ситуацію.

– А що це оді за формат такий?

– Формат просто зустрічі депутата із виконавчою владою.

– А це десь прописано?

– Ні. Просто я запрошую, збираю своїх членів, запрошую і буду розбиратися...

Детальніше про цю тему читайте найближчим часом на «Четвертій владі».

Це перешкоджання

Адвокат Євген Воробйов з ГО «Платформа прав людини» до якого ми звернулися з проханням прокоментувати цю ситуацію, зазначає, що відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України.

– Стаття 25 Закону України «Про інформацію» передбачає, що журналіст має право безперешкодно відвідувати приміщення суб'єктів владних повноважень, відкриті заходи, які ними проводяться, та бути особисто прийнятим у розумні строки їх посадовими і службовими особами, крім випадків, визначених законодавством. 

– Якщо захід закритий, то повинно бути відповідне рішення, яке на вимогу працівника ЗМІ мають пред'явити. У випадку вчинення дій, які суперечать нормативно-правовим актам органу місцевого самоврядування, або обмежують права журналіста встановлені законом, такі вчинки можуть кваліфікуватись як перешкоджання законній журналістській діяльності, – зазначив адвокат.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте