«Ми втратили Івана, він був перспективним»: чому звільнився начальник управління транспорту Рівного
Презентований як молодий перспективний реформатор Іван Фурлет звільнився за власним бажанням. Його рік тому залучили на посаду начальника Управління транспорту і зв'язку Рівного. Він обіцяв зміни в транспортній галузі міської громади. Не склалося.
Ми запитали «чому так?» у міського голови Рівного та секретаря Рівнеради, очільника партії «Рівне разом», яка неформально курує цей напрямок.
Детальніше хто такий Іван Фурлет можна почитати в його досьє.
Ми запитали експосадовця чому він пішов, адже плани змін на краще, які він озвучував, так і не реалізовані.
Іван Фурлет відмовився публічно щось пояснювати.
Ексначальник відмовився, але наше джерело, яке не один місяць працювало у Департаменті благоустрою та інфраструктури Рівного (саме до цього департаменту належить управління транспорту), розповіло, що справа в тому, що в керівництво міста не має політичної волі для забезпечення цих реформ.
Нагадаємо, що окрім системи електронного квитка, яка багатьом очевидно сподобалася б, мали запровадити плату за проїзд пенсіонерів, скоротити невигідні і дублюючі транспортні маршрути, роботу мали втратити кондуктори тролейбусів…
Не можна зробити ремонт в будинку без створення тимчасових незручностей для мешканців. Як і не можна зробити реформ, які задовольнили би всіх і одразу.
Тож хоча місто в перспективі мало виграти від цих змін, але потенційно незадоволених реформами було б чимало. Тож складається враження, що до напруження війни влада вирішила не додавати скандалів, які виникають під час реформ.
Управління транспорту і зв'язку входить у неформальну сферу впливу партії «Рівне разом», яку очолює секретар Рівнеради Віктор Шакирзян.
Тож ми вирішили запитати в нього про роль керівництва міста у тому, що звільнився начальник управління, який обіцяв реформи транспорту.
Помічники Віктора Шакирзяна просять надсилати запитання йому на електронну пошту.
Тож ми надіслали такі запитання:
1. За нашою інформацією, галузь транспорту неофіційно віддали курувати партії «Рівне разом» (насправді людям, які за нею стоять, – ред). Новий начальник управління транспорту пропрацював рік і звільнився за власним бажанням. За нашою інформацією, зробив так, бо політичне керівництво міста не має політичної волі реформувати транспортну галузь.
Хочемо у вас запитати, як в найвищої посадової особи від цієї партії, як ви пояснюєте те, що Іван Фурлет, якого представили як молодого реформатора, звільнився? Яка в цьому роль керівництва міста?
2. Що за рік керівництва Івана Фурлета змінилося на краще в транспортній галузі міста?
До кінця дня отримали відповідь на наш лист, але жодної відповіді на наші запитання. Суть формальної відписки, що секретар Рівнеради за законом не має впливу на призначення чи звільнення посадових осіб управління транспорту, тому питання не до нього.
Повністю відповідь можете прочитати за цим посиланням. Хто спілкувався, чи чув як спілкується Віктор Шакирзян, можете оцінити чи справді цю відповідь писав він. Очевидно, щоб безпосередньо почути відповідь від Віктора Шакирзяна, потрібно купити зустріч з ним на благодійному аукціоні. Організатори обіцяють, що там він буде відвертий і розповість про кулуарний бік міської політики. Найвища ставка на час виходу матеріалу 4 тисячі гривень.
Давайте ще запитаємо у міського голови Рівного. Можливо, Олександр Третяк відповість на ці запитання.
Ми намагалися зв'язатися із мером через начальницю відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Оксану Власюк.
Надіслали повідомлення з ідентичними питаннями, окрім згадки про сферу впливу «Рівне разом». Оксана Власюк обіцяла передати питання міському голові, але в телефонній розмові з журналісткою натякнула якою може бути відповідь.
– Поцікавтеся, будь ласка, яка зарплата в останні три місяці у всіх керівників управлінь. Це десь до 11 тисяч гривень. Уявляєте собі? Зарплата в керівника управління. Ну, уявіть собі: молодий чоловік приїхав з Житомира, як на таку зарплату працювати? Знімати квартиру треба, харчуватися, розумієте?
– Ми всі люди. Це ми говоримо про втрату якогось дійсно професіонала і керівника, то, будь ласка, коли ви задаєте питання такого роду, то ви вивчайте це питання більш детальніше, не слухайте чутки.
Також Оксана Власюк каже, що наразі на грані звільнення, через низьку зарплату кілька місяців поспіль, багато начальників.
– Це буде приводом зараз для багатьох людей прийняти таке рішення, на превеликий жаль. Ми втратили Івана, хоча Іван був дійсно перспективним.
Виною всьому – роздутий у медіа скандал із преміями мера, його заступників та керівників управлінь, який призвів до того, що їх прибрали або зменшили.
А в місцевому самоврядуванні премії – це не нагорода за хорошу роботу, а спосіб легально збільшити заробітну плату до більш-менш наближеної до ринкової.
Оксана Власюк просила не використовувати її відповіді як публічний коментар, але оскільки за два дні міський голова так і не відповів на наші запитання, то ми прийняли рішення надати ці пояснення як єдині, які є з офісу мера.
Звісно, ми упустили всі повчання Оксани Власюк, що треба робити журналістці і які «правильні запитання» треба задавати меру.
Очевидно, записувати відеоселфі у фейсбуці меру простіше, ніж давати відповіді читачам «Четвертої влади». Олександр Третяк і сам, і через свою пресслужбу уникає це робити. Через це нещодавно довелося його ловити перед сесією Рівнеради, але мер показав, що добре вміє робити щонайменше дві речі – одночасно швидко йти подалі від журналістки та ігнорувати питання.
Попри те, що ми довіряємо своєму джерелу в Департаменті благоустрою та інфраструктури, вважаємо, що аргумент про низькі зарплати керівникам теж має сенс. Фахові керівники, які не живуть на незаконні прибутки і не мають інших законних, ймовірно, не зможуть довго працювати за неринкову зарплату.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти