Обвинувачений в організації підпалу «Четвертої влади» Мокринський з’явився до суду та заявив, що не покидав Україну

Обвинувачений Ігор Мокринський після двох років розшуку особисто з’явився до суду. На фото – він у масці за столом
Джерело
«Четверта влада»

Обвинувачений в організації вбивства підприємця та підпалі офісу редакції «Четвертої влади» Ігор Мокринський на прізвисько «Мокрий» особисто з’явився у суд та заявив, що не покидав Україну.

6-го серпня у Рівненському міському суді пройшло судове засідання у справі за обвинуваченням Ігоря Мокринського та Володимира Шевчука в замаху на умисне вбивство та щодо організації підпалу редакції «Четверта влада».

На засідання з’явився особисто обвинувачений Ігор Мокринський, який перебуває у розшуку МВС, і якого не могли знайти, аж доки він сам не повернувся до Рівного. До суду він прибув з адвокатом Олегом Головчаком.

Засідання за участі колегії суддів Святослава Рогозіна, Наталії Діонісьєвої та Оксани Крижової розпочалося о 15:30. На початку суд встановив особу обвинуваченого та перевірив його паспорт.

– Знаєте, що відносно вас проводилось спеціальне досудове розслідування і заочний розгляд даного провадження був розпочатий, так? – запитує суддя Святослав Рогозін.

– Мені стало відомо тільки буквально неділю-дві як я приїхав, зустрівся з адвокатом, мені стало відомо, через те, я вирішив залишитися для того, щоб бути присутнім на засіданні, – каже Ігор Мокринський.

– А де ви були на протязі цього часу, де ви були? – запитує суддя.

– В місті Києві проживав.

– В межах України?

– Так.

– Це правду говорите?

– Да.

– То ви з‘явились в судове засідання і бажаєте бути присутнім при розгляді даного кримінального провадження, правильно?

– Так, так, – каже Ігор Мокринський.

Тобто увесь цей час, з моменту оголошення у розшук, як вказано на сайті МВС – з 26-го липня 2018 року, як стверджує Мокринський, він був в Україні і не знав, що його розшукують до минулого тижня-двох.

На це прокурорка Юлія Козінська заявила, що відповідно інформації, якою володіє прокуратура, Ігор Мокринський покинув територію України і не перетинав державний кордон у зворотньому напрямку.

Оновлення 11:50, 7-го серпня 2020 року: Наступного дня Юлія Козінська повідомила «Четвертій владі», що мала на увазі іншого обвинуваченого.

Детальніше про перебіг судового засідання клопотання, які заявляв адвокат обвинуваченого, та аргументи прокуратури читайте згодом на «Четвертій владі».

Нагадаємо, трьох рівнян: Володимира Шевчука на прізвисько «Большой», Ігоря Мокринського на прізвисько «Мокрий» та Володимира Соловйова обвинувачують у організації підготовки вбивства підприємця у Рівному.

Розслідуючи цей злочин, поліція встановила, що двоє з них: Шевчук і Мокринський є організаторами підпалу редакції «Четвертої влади» у лютому 2018 року.

Обвинувачені у виконані підпалу «Четвертої влади», раніше судимі, кияни Леонід Могилов та Анатолій Рикунов розповіли поліції, що вчинили злочин на замовлення Мокринського та Шевчука з якими вони нібито співпрацювали по бурштину. Нині вони перебувають під вартою в слідчому ізоляторі.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте