Кримінальний авторитет «Мокрий» з'явився у Рівному. Йому обиратимуть запобіжний захід

Ігор Мокринський в заяві до суду, яку нам надало анонімне джерело, стверджує – не знав про те, що фігурує в кримінальному провадженні. Фото поліції
Джерело
Національна поліція

Кримінальний авторитет з міста Рівне на прізвисько «Мокрий» повернувся у Рівне. Його та Володимира Шевчука «Большого» обвинувачують у організації підпалу редакції «Четвертої влади». Завтра о 15:30 колегія суддів Рівненського міського суду обиратиме міру запобіжного заходу.

Інформація про судове засідання опублікована на ресурсі Судова влада України. 

сс
 Антоніна Торбіч – потерпіла по справі підпалу редакції, крім того Ігор Мокринський обвинувачується у замаху на умисне вбивство підприємця Валентина Загороднюка

Трьох рівнян: Володимира Шевчука на прізвисько «Большой», Ігоря Мокринського на прізвисько «Мокрий» та Володимира Соловйова обвинувачують у організації підготовки вбивства підприємця у Рівному.

Розслідуючи цей злочин, поліція встановила, що двоє з них: Шевчук і Мокринський є організаторами підпалу редакції «Четвертої влади» у лютому 2018 року.

Володимир Шевчук, на прізвисько «Большой», Ігор Мокринський, на прізвисько «Мокрий» та Володимир Соловйов. Фото поліції

До цього часу всі засідання у справі щодо підпалу редакції «Четвертої влади» відбувалися за відсутності обвинувачених. Їхні інтереси представляв адвокат Олег Головчак.

Редакція «Четвертої влади» отримала лист від аноніма з фотографією заяви Ігоря Мокринського до суду. Документ містить печатку Рівненського міського суду, яка вказує на отримання документа судом 13-го липня.

«Оскільки тривалий час я був відсутнім за місцем своєї реєстрації і проживання, і не спілкувався з рідними, мені не було відомо про те, що на розгляді у суді відносно мене перебуває кримінальне провадження», – йдеться в документі з підписом Ігоря Мокринського.

В цій же заяві він зазначає, що не переховувався від органів слідства і суду та має намір відвідувати всі судові засідання. 

Заява Ігоря Мокринського, яка надійшла до редакції «Четвертої влади» від аноніма, який стверджує, що обвинувачений перебуває у Рівному

У лютому прокуратура домоглася здійснення спеціального судового провадження стосовно обвинувачених Ігоря Мокринського і Володимира Шевчука, тобто за їх відсутності (першого в Рівному «заочного суду», – ред.).

– З метою належного судового розгляду обвинувального акту щодо обвинувачених подане клопотання про призначення спеціального судового розгляду, зокрема, без їх участі у зв'язку з перебуванням їх у розшуку, – розповідає прокурорка Юлія Козінська.

Як йдеться в одній із судових ухвал, Мокринський і Шевчук постійно відсутні за місцем реєстрації та проживання. Органи досудового розслідування викликали їх для участі у слідчих діях, пізніше викликали до слідчого. Повістки публікували у виданні «Урядовий кур'єр». Втім вони на них ніяк не реагували. 

Раніше, у липні 2018-го Мокринського, Шевчука і Соловйова оголосили в розшук.

У лютому 2019-го року поліція затримала Володимира Соловйова в готелі на Івано-Франківщині.

Ігор Мокринський і Володимир Шевчук все ще знаходяться у національному розшуку. У суді правоохоронці доводили, що вони перебувають і у міжнародному розшуку Інтерполу.

Ми намагалися сконтактувати з Ігорем Мокринським за номером вказаним у його заяві, щоб підтвердити інформацію про заяву та з'ясувати чи справді він перебуває у Рівному. Втім він не піднімав слухавку. Також ми спробували сконтактувати з адвокатом обвинувачених Олегом Головчаком, але абонент перебував поза зоною досяжності.

Крім того не підняли слухавку у Рівненському міському суді за номером головуючого у справі судді Святослава Рогозіна вказаним на сайті суду.

Нагадаємо, обвинувачені у виконані підпалу «Четвертої влади», раніше судимі, кияни Леонід Могилов та Анатолій Рикунов розповіли поліції, що вчинили злочин на замовлення Мокринського та Шевчука з якими вони нібито співпрацювали по бурштину. Нині вони перебувають під вартою в слідчому ізоляторі.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте