Поліція нарешті почала розслідувати здирництво в Рівненському онкодиспансері
Поліція нарешті почала реально розслідувати факти здирництва в Рівненському онкодиспансері, про які «Четверта влада» писала ще рік тому.
Про це не своїй Фейсбук-сторінці повідомила колишня журналістка «Четвертої влади», авторка розслідування «Онкобізнес по-рівненськи» Катерина Романік. Сьогодні вона свідчила в поліції щодо порушення права рівнянки Півонї Табакар на безкоштовну медицину, яке «Четверта влада» зафіксувала у 2017-му році.
– Тішить те, що бодай через рік справа починає рухатися, – пише Катерина Романік. – Втім, чи доведуть її до логічного завершення і чи покарають винних? Не надто віриться.
– Хоча б тому, що деякі депутати облради на останній сесії вирішили не звертатися до Управління захисту економіки в області та Управління Західного офісу Держаудитслужби Рівненщини для проведення перевірки можливих фактів корупції в Рівненському обласному протипухлинному центрі. Для прийняття рішення не вистачило голосів.
Інтереси журналістки в поліції представляє адвокатка Тетяна Юзвяк, за підтримки Інституту розвитку регіональної преси.
Як уже повідомляла «Четверта влада», 6-го листопада 2018-го року поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 184 Кримінального Кодексу України: «Порушення права на безоплатну медичну допомогу».
Провадження відкрили за матеріалами розслідування «Четвертої влади» «Онкобізнес по-рівненськи».
Заяву про злочин, на прохання журналістів «Четвертої влади», підготували і подали в поліцію юристи проекту «Тисни» (Bihus.Info).
У журналістському розслідуванні «Четверта влада» зафіксувала, як працівники Рівненського онкологічного диспансеру вимагали у пацієнтки 1900 гривень за проходження обстеження на комп’ютерному томографі.
Зокрема, ці гроші просив жінку заплатити завідуючий відділенням променевої діагностики онкодиспансеру Яків Пархоменко. Крім того, ми відзняли, як у хворої вимагали 40 гривень за пробірку для забору крові.
У разі доведення вини, медикам загрожує штраф до 1700 гривень або арешт на строк до шести місяців.
Нагадуємо, у квітні 2019-го року «Четверта влада» викрила ще одну схему в Рівненському онкодиспансері. І оприлюднила її в розслідуванні «Чорна каса Рівненського онкодиспансеру». Ця схема існувала завдяки цьому ж завідуючому відділенням променевої діагностики онкодиспансеру Якову Пархоменку.
Посадовець диспансеру зареєструвався як приватний підприємець і взяв в оренду кабінет, який знаходиться у його відділенні.
Завдяки схемі посадовець отримав можливість заробляти мільйони на пацієнтах, фактично не надаючи їм жодних послуг і зловживаючи службовим становищем. Адже пацієнтів направляли у цей кабінет для оплати майже усіх обстежень, які вони проходили у цьому відділенні.
За результатами цього розслідування поліція перевіряє інформацію, щоб прийняти рішення щодо відкриття кримінального провадження щодо зловживання службовим становищем. А в протипухлинному центрі організували власну перевірку, яка підтвердила зловживання керівника відділення.
В результаті перевірки Яків Пархоменко звільнився з посади керівника відділення, але досі працює там лікарем і орендує кабінет як підприємець.
Якщо наші публікації для вас важливі – підтримайте «Четверту владу». Щоб ми мали можливість працювати ще краще і охоплювати більшу кількість важливих тем. Зробити це можна ТУТ.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти