Після журналістської публікації поліція розслідує шахрайство в рівненському онкодиспансері

Поліція розслідує підозру на шахрайство в Рівненському протипухлинному центрі. Імовірне шахрайство пов'язане з діями лікаря-підприємця Якова Пархоменка
Джерело
«Четверта влада»

Рівненська поліція відкрила кримінальне провадження стосовно зловживань у Рівненському протипухлинному центрі на основі журналістського розслідування «Виїзний торговець рівненського онкодиспансеру: високодохідний обман триває».

«Четверта влада» показала, що працівники Рівненського протипухлинного центру скеровували пацієнтів купувати плівки для рентгену до місцевого рентгенолога Якова Пархоменка, який одночасно є підприємцем.

Пархоменко продає ці плівки за суттєво завищеними, ніж у середньому на ринку, цінами. Навіть в аптеці закладу плівка для мамографії коштує значно дешевше.

На основі журналістського розслідування юристи проекту «Тисни» підготували заяву в прокуратуру.

У заяві йдеться, що наведені у журналістському розслідуванні факти свідчать про те, що лікарі Центру і Яків Пархоменко могли отримувати гроші пацієнтів обманним чином. Це стаття 190 Кримінального кодексу України:

Лише за рахунок переплат на плівках Яків Пархоменко міг отримати з пацієнтів у 2019 році понад півтора мільйона гривень: це 124 530 гривень за плівки для рентгену, а за плівки для мамографії ще 1 390 000 гривень.

Прессекретарка прокуратури Рівненської області Світлана Осіпчук розповіла:

– Зареєстроване кримінальне провадження від 24-го січня за частиною 2 статті 190. Досудове розслідування проводить слідчий відділ рівненської поліції.

На час публікації матеріалу Світлана Осіпчук скзала, що «справа перебуває на етапі досудового розслідування, тривають слідчі дії».

Згідно з чинним законодавством, порушникам загрожує штраф від 850 до 1700 гривень або виправні роботи на строк від одного до двох років, або обмеження волі на строк до п'яти років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Це вже не перше кримінальне провадження стосовно ймовірних порушень Якова Пархоменка. У червні 2019-го року поліція відкрила кримінальне провадження з приводу ймовірного зловживання службовим становищем у протипухлинному центрі (частина 1 статті 364 Кримінального кодексу України).

На той час схема ймовірного незаконного збагачення Якова Пархоменка (який був тоді на посаді керівника відділення променевої діагностики протипухлинного центру) сягала більше десятка мільйонів гривень на рік.

Однак у серпні це провадження закрили, тому що під час досудового розслідування не встановили заподіяння значної шкоди. Водночас Яків Пархоменко звільнився з посади керівника відділення.

Кожного разу коли журналісти «Четвертої влади» намагалися поспілкуватися з Яковом Пархоменком, отримували відмову.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуці.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)