Представники трьох церков пояснюють, чому носіння маски не стосується сатани

Євген Остапенко, Василь Рудніцький та Олександр Трофімчук (зліва направо) заперечують, що Святе Письмо прирівнює носіння маски до поклоніння сатані
Джерело
Колаж «Четвертої влади»

Вчителька Вараського ліцею №1 Жанна Тєтєнєва не носить маску ні на роботі в школі, ні в інших громадських місцях.

Її дванадцять разів намагалися за це покарати. Перші дві спроби, через зміну в законодавстві, були неуспішні.

Відмову носити маску вчителька пояснює своїми  релігійними переконаннями: вона називає себе християнкою віри євангельської та стверджує, що, всі, хто носить маску, добровільно чи примусово поклоняються сатані.

Ми запитали представників різних церков, чи погоджуються вони з таким твердженням. 

Ректор Рівненської духовної семінарії християн віри євангельської Олександр Трофімчук (раніше цю посаду обіймав нинішній міський голова Рівного Олександр Третяк – ред.) називає твердження Жанни Тєтєнєвої її «особистим переконанням»:

– Якщо говорити про офіційну позицію нашого братства християн віри євангельської, то ми так не навчаємо і так не тлумачимо цей текст, який вона повторює (ідеться про цитату з «Об'явлення Іоана Богослова»: «звірина покладе знамено на праву руку, або на чоло всім багатим і вбогим» – ред.). 

Також додає, що своїм вірянам постійно наголошують про необхідність одягати маску.

Настоятель Української греко-католицької церкви в конкатедральному соборі святого Миколая Чудотворця отець Євген Остапенко також не підтримує слова вчительки:

– Ми можемо багато що підтасувати під Святе Письмо, але це не означає конкретно сьогоднішню пандемію, це не означає те, що вчителька каже. Маска – це звичайний засіб, щоб нікого не заразити.

Прессекретар Рівненської єпархії Православної церкви України, протоієрей Василь Рудніцький вважає, що слова вчительки не відповідають релігійному вченню.

– Ми повинні дотримуватись карантинних заходів, які визначили держава та медики. Якщо держава говорить, що треба носити маску, значить, ми маємо це робити. Весь світ носить маски, весь світ дотримується карантину. Не тільки в Україні, не тільки в Рівному священнослужителі носять маски. Патріархи носять маски, всі носять маски, – коментує Василь Рудніцький.

Також розповідає, що рекомендували прихожанам носити маски з перших днів карантину.

За період карантину в судовому реєстрі ми зафіксували два випадки на Рівненщині, коли до порушень карантинних норм була причетна церква. Перший – на Острожчині у квітні 2020-го священник проводив богослужіння на кладовищі й залучив до цього понад десять осіб. За це його оштрафували на 17 тисяч гривень.

Другий – у Свято-Миколаївській церкві, у Костопільському районі, настоятель храму проводив богослужіння для понад сорока людей. Поліція склала протокол про порушення, проте суд закрив справу через відсутність складу та події адміністративного правопорушення.

Матеріали на цю тематику:

Чому суд скасує ще один протокол на вчительку з Рівненщини за неносіння маски

Священик, власник бані, продавчиня: 26 оштрафованих за порушення карантину на Рівненщині

СБУ слідкує за вашими балачками: як в Україні судять за фейки про коронавірус

За лаштунками реанімації: як лікують важкохворих на коронавірусну хворобу у Рівному


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте