Служителі рівненських соборів перешкоджають поширенню газети «Православне діло», залучили до цього й міліцію

Джерело
«Четверта влада»

У неділю 25 жовтня волонтери Християнської благодійної місії «Православне діло» безкоштовно розповсюджували газету «Православне діло» поблизу двох рівненських соборів. За це отримали від священнослужителів та окремих мирян лайку і погрози, а також тиск за допомогою семінаристів і міліції.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Працівники Свято-Покровського собору напали на журналіста і пошкодили відеокамеру

– Коли ми роздавали газету біля Свято-Воскресенського собору, то до нас підійшло семеро чоловік з вимогами забиратися звідси, – розповідає координатор руху «Твереза Україна» на Рівненщині Сергій Одарченко.

– Я зателефонував у міліцію, але зв’язок чомусь перервався. Повторно не телефонував, тому що ці люди відійшли в сторону і подумав, що вони нас більше не займатимуть, однак після цього почув від них на свою адресу брутальну лайку. Як з’ясувалося, ці люди так активізувалися перед приходом до храму митрополита Євсевія.

– Двоє з цих людей були в рясах і один почав мене шарпати за рюкзак і відштовхувати, – розповідає інший свідок цих подій братчик Рівненського православного молодіжного Свято-Софіївського братства Сергій Варшик.

У волонтерів біля собору також вирвали з рук пакет, щоправда газет там вже не було.

Біля іншого – Свято-Покровського собору голову Рівненського православного молодіжного Свято-Софіївського братства Тараса Рябчевського обступили дванадцять семінаристів. Окремі служителі храму підходили, щоб зробити йому зауваження і казали йти геть. Одного з чоловіків обурило те, що Тарас збирав пожертви на видавництво газети і віряни кидали у скриньку кошти.

– Особливо грубо повівся диякон собору Олег Грицак, який сказав нам забиратися звідси «щоб я вас тут не бачив», – розповідає Тарас. – Потім, очевидно хтось із собору, викликав міліцію.

– Приїхали на патрульній машині два молодих міліціонера, один такий шустрий, а другий інтелігентніший, – розповідає Сергій Варшик, який до того часу разом із Сергієм Одарченком підійшли до Свято-Покровського собору.

– Той, що шустріший без зайвих церемоній, не представившись відразу накинувся на нас із запитаннями: «хто такі?», «ваші документи», «що ви роздаєте?», «а де адреса редакції?».

– По тому, як цей міліціонер поводився із семінаристами, що нас оточили, я зробив висновок, що він їхній знайомий, – продовжує Тарас Рябчевський.

– Інший міліціонер був розважливішим, – говорить Сергій Одарченко. – Зрештою вони переписали наші паспортні дані, а я записав прізвище і номер посвідчення цього розважливішого сержанта. Інший так і не представився. Вони так і не пояснили чого вони до нас мали справу.

Семінаристів і служителів храму, які намагалися прогнати волонтерів благодійної місії і чинили на них психологічний тиск міліціонери не зачепили і не роз’яснили їм неправомірності їхніх дій.

Біля того ж Свято-Покровського собору ще один семінарист – Петро, водій БМВ ректора Духовної семінарії вирвав з рук вірянки Ольги Андрухової кілька примірників газети «Православне діло», які вона роздавала прихожанам храму.

– В мене десь чотири газети залишилось, то він вихопив і зім’яв їх, – скаржиться пані Ольга.

– Я йому кажу, сину, та ти ото все одно, що в матері забрав, тобі не соромно! Ти краще візьми в руки Біблію, кажу, і звірся чи є там в газеті щось не по Божому. А він собі посміхається, ще й називає газету єретичною, мабуть так навчили. А поруч чоловік – Макар, здається староста собору чи хто він там, ще й підбурює його, каже – правильно-правильно робиш.

У зв’язку з протиправними діями служителів храмів та семінаристів редактор газети «Православне діло» Володимир Торбіч звернувся із заявою до начальника УМВС України в Рівненській області Ярослава Голомші. Редактор просить міліцію з’ясувати на якій підставі служителі храмів та семінаристи порушували громадський порядок і вчиняли хуліганські дії.

Також редактор просить з’ясувати роль міліціонерів у цих діях та винести попередження настоятелям Свято-Покровського та Свято-Воскресенського соборів УПЦ КП, ректору Духовної семінарії Олексію Мензатюку, керівнику Рівненської єпархії митрополиту Євсевію щодо неприпустимості таких дій, хуліганства, тиску їхніми підлеглими, з метою протиправно перешкодити розповсюдженню газети «Православне діло».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:

Корумпована церква

Цькування білих ворон

Гіркі ліки від «1+1»

Церква: очищення правдою

Корупція у Церкві: щоб отримати сан і прихід, треба заплатити тисячу доларів (+відео)

Віряни прагнуть соборноправності

Закрий рота! Як проходили збори священнослужителів Рівненщини

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте