Рада ухвалила новий закон щодо коронавірусу. Кого він стосується

Тестувати всіх, у кого є симптоми, виплачувати 50% чи 100% середньої зарплатні непрацездатним через коронавірус та решта нововведень

Медиків тепер мають тестувати не лише обов'язково, але й регулярно. Як часто – закон не уточнює
Джерело
Фото зі сторінки Рівненського обласного лабораторного центру у фейсбуці

7 травня депутати Верховної Ради проголосували за законопроєкт №3380 «Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення спроможності системи охорони здоров'я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби COVID-19». На підтримку закону висловилися 336 депутатів. 

Читайте також: Якщо маски немає, то дадуть: як зараз працюють рівненські Центри медико-санітарної допомоги

Ухвалений закон передбачає, що:

  • обов'язково тестуватимуть усіх людей, які звертаються до лікарів і мають ознаки COVID-19, та всіх людей, які контактували з хворими на COVID-19. 
  • обов'язково регулярно тестуватимуть медичних працівників у лікарнях, де допомагають хворим на COVID-19 (на Рівненщині такими опорними лікарнями є Рівненська міська, Сарненська, Дубенська, Рокитнівська, Костопільська лікарні), та всіх інших працівників, які працюють над недопущенням поришення інфекції: зокрема, працівників Нацгвардії та Нацполіції. Усіх цих людей мають тестувати незалежно від того, чи контактували вони із хворими. 
  • в лікарнях та інших організаціях, де допомагають хворим на COVID-19, можуть працювати на волонтерських засадах лікарі-інтерни та лікарі-спеціалісти «без вимог щодо атестації».
  • люди, які лікуються від коронавірусної хвороби в лікарні чи вдома, отримають 50% середньої заробітної плати незалежно від страхового стажу. Медики в аналогічній ситуації мають отримати 100% середньої заробітної плати. 

Цей закон стане чинним, коли його опублікують (а перед тим підпише президент), і діятиме до кінця карантину та ще протягом двох місяців після того.

Нагадаємо, у Рівному в обласній лікарні тестувати всіх працівників почали лише 10 квітня. На думку очільників області, це було запізно – керівництво лікарні мають за це покарати. А медиків перинатального центру вирішили тестували лише на початку травня, коли там вже були дві хворі пацієнтки та одна хвора працівниця.

Раніше вважали тестувати всіх підряд недоцільним. Втім закон на обласну лікарню і перинатальний центр і не розповсюджується, адже вони не є закладами, де мають лікавати хворих на COVID-19. 

Читайте також: Як і чому медики Рівненщини хворіють на коронавірусну інфекцію


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Коментуйте, поширюйте.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте