У чергу в Рівненський протипухлинний центр тепер можна записатися телефоном

Завдяки розслідуванню «Четвертої влади»

Так виглядає місце, де у Рівненському протипухлинному центрі приймають дзвінки від пацієнтів, які хочуть записатися на прийом
Джерело
«Четверта влада»

Журналісти «Четвертої влади» вже давно пишуть про проблеми, що є Рівненському обласному протипухлинному центрі.

Зокрема, в одному з останніх розслідувань ми розповіли, як люди платили з власної кишені за послуги й ліки, які вже оплатила держава. А це є порушення умов договору медзакладу з Національною службою здоров’я.

Наприклад, обстеження на комп'ютерному томографі має бути безоплатним для пацієнтів. Однак людей із протипухлинного центру відправляли на діагностику до приватної клініки «Експерт». Там за це люди платили з власної кишені.

Як повідомили в НСЗУ, якщо таку послугу не роблять у самому закладі, то прийом пацієнтів в приватній клініці має оплатити лікарня, якщо пацієнту таке обстеження потрібне.

Ця ситуація почала змінюватись ще коли ми завершували працювати над розслідуванням.

Від 25 червня пацієнтам почали видавати перші електронні скерування на діагностику до «Експерта». Під час зустрічі заступниця головного лікаря Лілія Курушина нам повідомила, що до 22 жовтня у приватній клініці обстежили 134 пацієнти і лікарня заплатила за це 424 тисячі 400 гривень.

Головний лікар Григорій Максим’як розповів, що до протипухлинного центру планують купити і встановити ще один комп’ютерний томограф, щоб не платити за послуги приватному закладу. Він припускає, що його придбають до літа.

Керівник Рівненського протипухлинного центру Григорій Максим’як rаже, що розслідування «Четвертої влади» «підказали зробити кол-центр і навести порядок»

– А ви не рахували, чи це буде дешевше для клініки? – журналістка.

– Звичайно (буде дешевше – ред.). Справа в тому, що фінансування передбачено на комп’ютерну томографію 560 гривень в бюджеті, а скільки коштує комп'ютерна томографія, ви знаєте (близько трьох тисяч гривень – авт.). Безумовно, краще мати свій.

Від Лілії Курушиної ми дізналися, що протипухлинний центр вже звернувся до облдержадміністрації з листом-пропозицією щодо закупки дороговартісного обладнання, зараз чекають результату.

Заступниця головного лікаря Лілія Курушина. Стоп-кадр з відео Департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення Рівненської ОДА

У ще одному сюжеті ми описали, як пацієнти годинами, а то й днями, стояли у черзі під кабінетом, щоб їх оглянули.

Цю проблему у Центрі теж спробували усунути: із 7-го жовтня там почав працювати запис в електронну чергу по телефону.

Номери телефонів, за якими можна записатися на прийом до лікарів:

  • (0362) 63-45-82.
  • 096-122-33-22
  • 067-560-18-76.

Графік роботи «кол-центру»: 

З  9.00 до 15.00, понеділок-п՚ятниця. Субота, неділя – вихідні дні.

– А як люди взагалі реагували на те, що їх записують на прийом? Позитивно чи негативно? – журналістка.

– Ну, дехто – позитивно. Розумієте, міським однаково, чи прийти в середу чи… А як людина приїхала з Зарічного, то, відповідно, їй легше цілий день витратити на діагностику, як у нас було заведено. Зараз, на жаль, все змінюється, тому що комп’ютер пише чітко чергу, коли є вільний час, – Григорій Максим’як.

Головний лікар каже, що це означає, що пацієнтам з-поза Рівного може бути потрібно приїздити на обстеження кілька разів у різні дні.

Проте раніше, до створення запису по телефону, люди також приїжджали до закладу по декілька разів. Зокрема, під час розмови одна пацієнтка говорила таке: 

– Я вже тут другий день тоже, таке от робиться. Ну от, наприклад, в п’ятницю тут була із пів дев’ятої до пів четвертої. Або даже в той раз я була, жінка чекала з двох годин з Володимирця приїхала, вона поїхала і не дочекалася, – скаржилася жінка.  

Головний лікар називає можливість запису в чергу по телефону «кол-центром», хоча йдеться про один телефон і одну людину, яка відповідає на дзвінки.

Так виглядає «кол-центр»

Ми перевірили, чи дійсно можна записатися на визначений час. Перевіряли можливість запису на процедуру мамографії. Вийшло. Також за номером телефону «кол-центру» запевнили, що запишуть і на огляд до лікаря, за наявності направлення.

У розмові з журналісткою Григорій Максим’як каже, що розслідування «Четвертої влади» «підказали зробити кол-центр і навести порядок». Він також додав, що «не тримає образ» на журналістів «Четвертої влади» за наші публікації.

Раніше, 27 серпня, Рівненська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо порушення прав на безоплатну медичну допомогу у Рівненському протипухлинному центрі.

До прокуратури з листом звернулася НСЗУ після розслідування «Четвертої влади» «Рівненський протипухлинний центр: брехня і побори на мільйони». Зараз у справі витребовують документи.

Раніше поліція вже відкривала кримінальні провадження щодо протипухлинного центру після розслідувань «Четвертої влади».

У 2018 році ми показали, як працівники, на той час, Рівненського онкологічного диспансеру вимагали у пацієнтки 1900 гривень за проходження обстеження на комп’ютерному томографі. Тоді, у листопаді 2018 року, поліція відкрила провадження щодо порушення права на безоплатну медичну допомогу у закладі. Розслідування триває досі.

У 2019 у матеріалі «Чорна каса Рівненського онкодиспансеру» ми розповідали, як у відділенні променевої терапії пацієнти у приватному кабінеті платили за обстеження на комунальній апаратурі.

Головний лікар сказав, що люди платили нібито не за УЗД, а за витратні матеріали, ціна на які була значно завищеною. Так, у червні відкрили провадження через зловживання службовим становищем, а у серпні того ж року і закрили через відсутність складу кримінального порушення. Тоді під час досудового розслідування не встановили заподіяння значної шкоди.

Провадження відкривали й у січні 2020 року за статтею «шахрайство». Тоді у публікації «Виїзний торговець рівненського онкодиспансеру: високодохідний обман триває» ми розповіли, що працівники закладу скеровували пацієнтів купувати плівки для рентгену у рентгенолога-підприємця. Він продавав їх за суттєво завищеними цінами. Тоді провадження закрили через закінчення строку досудового розслідування.

У прокуратурі зазначили, що стосовно медзакладів на Рівненщині за 184 статтею Кримінального кодексу України (порушення прав на безоплатну медичну допомогу) розслідують чотири кримінальні провадження.

P.S. Коли публікація вже була готова, на фейсбук-сторінці протипухлинного центру з'явилося повідомлення про можливість онлайн-запису на прийом до фахівців. Для запису потрібно відсканувати qr-код. Ми перевірили: код працює.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте