У Рівному виставлять на аукціон 8 гектарів рекреаційної землі: який є ризик

Депутат Рівнеради Дмитро Котляров фактично запропонував дати можливість забудовнику профінансувати детальний план території на орендовану ділянку. Сесія підтримала цю правку
Джерело
«Четверта влада», Влад Мартинчук

29 квітня Рівнерада вирішила виставити 8 гектарів рекреаційної землі у Рівному на аукціон продажу права оренди. Мова про ділянку на вулиці Костромській, неподалік від автовокзалу та пагорбу Слави.

Тепер той, хто виграє аукціон, зможе на цих гектарах будувати та обслуговувати спортивно-розважальні заклади. Або ж, якщо знайде підтримку серед посадовців та депутатів, перевести частину території в житлову, і збудувати там низку житлових багатоповерхівок. У Рівному такий досвід вже є.

Розповідаємо про додатковий ризик, який заклали депутати в це рішення. Ризик, який пізніше може допомогти перетворити частину ділянки на територію під будівництво житлових багатоповерхівок. Водночас це рішення може і захистити ділянку. Усе залежить від намірів депутатів.

Як уже писала «Четверта влада», футбольний клуб «Верес» шукає ділянку для своєї бази тренувань: кілька полів, адмінбудівлі та готелю.

В Рівнераді спочатку обговорювали можливість віддати «Вересу» в оренду 4 гектари на вулиці Волинської дивізії. У «Вересі» підтримували цей варіант. Згідно з озвученими планами, ділянки мало вистачити, щоб збудувати на ній 6 полів та адмінбудівлю.

Але згодом, без публічних пояснень, цю ділянку зняли з обговорення. Натомість виставити на аукціон оренди запропонували вдвічі більшу ділянку, на 8 гектарів, на вулиці Костромській, неподалік від автовокзалу.

Згідно з озвученими планами «Вересу», ділянка хоч і більша, але полів на ній планують зробити менше: лише три. А ще «житлові секції готельного типу», лікувальний центр та автостоянки.

Оприлюднений план будівництва бази клубу «Верес». Скрин надав депутат Дмитро Котляров

Міський голова Рівного Олександр Третяк так і не відповів на питання «Четвертої влади», чому ділянку розміром 4 гектари замінили у планах буцімто під спортивну базу на 8 гектарів. При тому що коштів на повноцінне будівництво заявленої бази у клубу «Верес» наразі немає.

Відсутність такого пояснення, як і інформація про те, що у клубу немає достатніх коштів на повноцінне будівництво заявленої бази, не завадили депутатам Рівнеради погодити виставлення ділянки на аукціон права оренди.

Це значить, що футбольний клуб «Верес» може перемогти в аукціоні, а може і не перемогти. В аукціоні можуть взяти участь інші забудовники. Виграє той, хто запропонує найвищу ціну.

Тут можуть збудувати спортивно-розважальні об'єкти, а можуть і не збудувати, або чекати, поки депутати допоможуть змінити призначення ділянки чи її частини під будівництво житлових багатоповерхівок.

Адже в Рівному є свіжий приклад подібної історії на Басів куті, де була також рекреаційна земля в оренді. Забудовнику знадобилося 18 років, щоб рекреаційне призначення поміняти на житлове. За підтримки депутатів він зміг це зробити.

В міської ради є інструмент для контролю за тим, що будуватимуть на Костромській. Адже в містобудівних умовах та обмеженнях можна докладно прописати і висотність будівель, і щільність забудови.

Однак депутати дали дозвіл забудовнику, який виграє аукціон, розробити на цю ділянку ще й детальний план території.

Це може як допомогти зберегти цільове призначення ділянки – для спортивно-розважальних комплексів, так і допомогти забудовнику потім поміняти частину території на житлову. Усе залежить від його намірів та співпраці з депутатами.

Пропозицію дати забудовнику можливість розробити детальний план території на ділянку вніс депутат від «Європейської солідарності» Дмитро Котляров. Хоча за кілька днів до сесії, при спілкуванні з журналісткою «Четвертої влади», казав таке:

«Зважаючи що функціональне призначення бази, що планується, повністю співпадає з функціональним призначенням, визанченим Генеральним планом, доцільності розробки ДПТ (яким можна змінити це призначення) немає».

На сесії ж Дмитро Котляров запропонував дати можливість «уточнити рішення Генерального плану Рівного» і оплатити для цього «з незаборонених законом джерел» (а це можуть бути кошти забудовника – авт.) розробку детального плану території. Замовником цієї роботи запропонував визначити управління містобудування та архітектури. Детальний план території мають затвердити на сесії.

– Тобто спочатку люди виграють торги, а потім проектують план? Чому не навпаки? – запитує депутат Микола Бляшин.

– Детальний план території – це ще один запобіжник, бо в нас є прецеденти, що спортивно-оздоровчі комплекси перестають бути спортивно-оздоровчими комплексами, – відповідає Дмитро Котляров.

Дмитро Котляров у коментарі «Четвертій владі» каже, що розробка ДПТ не принесе додаткових ризиків.

– Нагадаю, що наразі у плані зонування у цій зоні немає вказаного відсотку забудови та висоти, – каже депутат. – Це теоретично, хоч і малоймовірно, дає змогу подальшому розпоряднику ділянки через процедуру зміни в містобудівні умови та обмеження змінити базові параметри забудови (внесення змін у МУО мають право затверджувати не якісь сторонні люди, а посадовці управління містобудування та архітектури – авт.).

– Розробкою детального плану ми закріпимо єдиноможливі МУО на цю земельну ділянку та функціональне призначення на рівні містопланувальної документації.

Депутат від «Свободи» Юрій Осіпчук запропонував термін оренди для початку обмежити чотирма роками.

– Щоб через чотири роки ще наша каденція, яка дає досить велику територію для хорошої справи, побачила і вирішила, чи продовжити оренду, – каже депутат.

24 депутати підтримали голосування за проведення аукціону. З умовою дати ділянку в оренду спочатку на 4 роки. Ось як проголосували депутати за це рішення «в цілому»:

Депутати і фракції Як проголосували
Європейська солідарність  
Алексєвич Павло Миколайович ЗА
Жильчук Андрій Вікторович ЗА
Котляров Дмитро Анатолійович ЗА
Майборода Оксана Валеріївна ЗА
Майорова Наталія Олександрівна Не голосувала
Мисюра Федір Миколайович ЗА
Обоїста Тарас В’ячеславович ЗА
Радчук Людмила Петрівна ЗА
Тимощук Тамара Ульянівна Відсутня картка
Туровська Людмила Валентинівна ЗА
Рівне разом  
Жаровський Михайло Богданович Відсутня картка
Марчук Катерина Анатоліївна ЗА
Марчук Світлана Василівна ЗА
Рибачок Сергій Леонідович ЗА
Стельмащук Святослав Володимирович ЗА
Харковець Василь Степанович ЗА
Слуга народу  
Коваль Віталій Станіславович Відсутня картка
Іванов Олександр Едуардович Відсутня картка
Коваленко Олександра Євгенівна Не голосувала
Романюк Любов Володимирівна Відсутня картка
Хотенко Олена Анатоліївна Не голосувала
Чаборай Юрій Миколайович Не голосував
Яворський Роман Степанович ЗА
Голос  
Денисюк Роман Віталійович Утримався
Бляшин Микола Степанович Проти
Клічук Святослав Володимирович Утримався
Кулакевич Анастасія Федорівна Утрималася
Кантарія Зураб Леванович Утримався
Свобода  
Осуховський Олег Іванович ЗА
Валявка Володимир Ярославович ЗА
Іванішин Євгеній Сергійович ЗА
Осіпчук Юрій Юрійович ЗА
Батьківщина  
Кульчинська Галина Григорівна Відсутня картка
Васильчук Сергій Миколайович Не голосував
Курсик Олександр Васильович Відсутня картка
Нездюр Олена Ярославівна Не голосував
Нестерук Олександр Петрович Відсутня картка
За майбутнє  
Хомко Володимир Євгенович ЗА
Года Маріян Адамович ЗА
Хлістунова-Шарпар Анна Сергіївна ЗА
Чугуєвець Анатолій Олександрович ЗА
Міський голова і секретар Рівнеради  
Третяк Олександр Віталійович ЗА
Шакирзян Віктор Володимирович ЗА

Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте