Як не через зловживання, а через танці на столах примусили до звільнення керівництво Рівненського протипухлинного центру
Директор Рівненського обласного протипухлинного центру Григорій Максим’як написав заяву на звільнення. Голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш у своєму телеграм-каналі сьогодні повідомив, що заяву підписав.
Разом із Максим’яком, зазначив Андрій Карауш, звільняються і всі його три заступники. Сталося це після того, як соцмережі збурило відео, на якому працівники протипухлинного центру танцюють на столах у ресторані після міжнародної науково-практичної конференції. Детальніше читайте в матеріалі «Четвертої влади».
31 серпня журналістка «Четвертої влади» Ольга Підгородецька опублікувала на своїй фейсбук-сторінці відео, на якому працівники Рівненського обласного протипухлинного центру танцюють на столах у ресторані «Софія», що поблизу Рівного.
Якщо уважно слухати пісню, під яку танцюють працівники протипухлинного центру, то з 41-ї секунди можна почути такі слова:
«Максим'як у нас моторний, ми його щиро любим,
Бо у нього в колективі всі найкращі люди».
Відео обурило користувачів соцмереж, які вважають такі розваги недоречними під час війни.
У той же день голова Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Коваль написав у своєму телеграм-каналі: «Мене, як і багатьох, обурило відео, що днями з’явилося у мережі. На ньому розважальна вечірка за участю представників обласного протипухлинного центру».
Написав, що уже обговорив цей випадок з головою обласної ради Андрієм Караушем.
«Дійшли спільної думки – така негідна поведінка вимагає відповідних кадрових рішень. І вони вже незабаром будуть, – написав Олександр Коваль».
Схоже написав у своєму телеграм-каналі і голова обласної ради Андрій Карауш: «Ситуація з танцями на столах під час науково-практичної конференції на тему онкології не залишиться без уваги».
В понеділок, 2-го вересня, Андрій Карауш написав, що Григорій Максим’як вирішив звільнитися за угодою сторін.
Також звільнилися і троє заступників Максим’яка: заступниця медичного директора з клінічної онкології Тетяна Щегловська, медичний директор Олександр Ткач та заступниця медичного директора з хірургічної роботи Лілія Курушина.
«Водночас лікарі не постраждали, заклад працює у плановому режимі і людям надають допомогу. Виконання обов'язків керівника наразі покладено на завідувача абдомінального відділення цього підприємства Сергія Михайловського. Це історія, яка має застерегти інших, що під час війни така поведінка – ганебна і просто неприпустима», – повідомив голова Рівненської облради Андрій Карауш.
Також Андрій Карауш пише, що у протипухлинному центрі сформують нову команду, яка «буде працювати по-іншому й відповідно до вимог часу, адекватності, культури».
«Про це ми думали, зараз рішення ще немає, для підбору людей беремо певний час», – додав голова облради.
Ми намагалися поспілкуватися про інцидент із директором протипухлинного центру Григорієм Максим’яком та його заступницею Тетяною Щегловською, проте на момент публікації матеріалу вони на дзвінки не відповіли. Максим'як прочитав повідомлення у вайбері та телеграмі, але не відповів. Щегловська наших повідомлень у вайбері та фейсбуку не прочитала.
Наукова конференція і танці на столах
Святкування із танцями відбулося після науково-практичної конференції «Актуальні питання радіаційної онкології в Україні», яка проходила у Рівному 21 та 22 серпня. У цій конференції, як ідеться в дописі Рівненського обласного протипухлинного центру, взяли участь понад двісті учасників, серед яких – і науковці з Австрії, Швейцарії, Великої Британії та США.
На конференції також були заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, директор обласного департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Олег Вівсянник, депутат Рівненської обласної ради Микола Кучерук.
– Потужний захід! Дякую своїм очільникам за гарну організацію! Нас запамʼятають надовго! – написала під дописом протипухлинного центру одна із його працівниць Тетяна Ратнікова.
Неофіційну частину заходу продовжили у ресторанно-готельному комплексі «Софія».
Скандальні танцівники і танцівниці
Серед тих, хто танцював на столі, – заступниця медичного директора з клінічної онкології Тетяна Щегловська. На неї у 2017-му журналістам «Четвертої влади» скаржилися родичі пацієнтів, що у них Щегловська вимагала гроші за лікування.
Детальніше про це у матеріалі: «То 10 тисяч, то 6 тисяч». Що відбувається в Рівненському онкодиспансері
Тоді директор протипухлинного центру Григорій Максим’як сказав, що Тетяна Щегловська отримала догану, а на сесії Рівненської обласної ради оголосив, що в медзакладі «припинені всі корупційні, які можливі були, схеми».
Проте і після цього «Четверта влада» неодноразово писала про побори у протипухлинному центрі.
Наприклад, про те, як нещодавно син та невістка Тетяни Щегловської були засуджені за 5 тисяч доларів хабаря. За ці гроші Іван та Вікторія Щегловські, які працювали в онкодиспансері, обіцяли пацієнтові документи з неправдивими відомостями про його діагноз, щоб той міг уникнути служби в ЗСУ.
Подружжя Щегловських визнало свою вину, підписало угоду про визнання винуватості і відбулися порівняно невеликим штрафом – по 35 тисяч 700 гривень на кожного.
Після вироку над невісткою та сином Тетяна Щегловська придбала «Toyota RAV-4 Hybrid» за майже 1 мільйон 755 тисяч гривень. «Четверта влада» також з’ясувала, що її заробітна плата складала понад два мільйони гривень на рік.
Івана Щегловського після скандалу звільнили з посади лікаря-онколога, але журналістка «Четвертої влади» бачила його на роботі в лікарському халаті на той момент, коли він був нібито звільнений. Вікторія Щегловська, за останніми даними «Четвертої влади», досі продовжує працювати у протипухлинному центрі.
До речі, Вікторія Щегловська також танцювала на столі поруч зі своєю свекрухою та керівницею Тетяною Щегловською.
«Професіалізм Вікторії переміг», – так відповів директор протипухлинного центру Григорій Максим’як журналістці «Четвертої влади» на запитання, чому разом із Іваном Щегловським не звільнив і його дружину Вікторію.
На святкуванні після конференції був і Григорій Максим’як. Він також танцював. Але не на столах.
«Четверта влада» неодноразово робила викриття щодо Григорія Максим’яка і поборів у протипухлинному центрі, яким він керує понад 40 років.
У 2018-му ми вкотре писали про побори в рівненському онкодиспансері. Тоді Григорій Максим’як казав, що у журналістки «задача чьотко проплачена» і що це вона спровокувала лікаря, який вимагав хабар, взяти хабар.
Після цього розслідування «Четвертої влади» поліція відкрила кримінальне провадження, проте згодом його закрила.
У 2021 році спільно із «Суспільним» ми опублікували розслідування про те, як пацієнти платили за ліки та обстеження, які мали б отримувати безоплатно. Тоді ми підрахували, що лише за комп’ютерну томографію у тому році пацієнти заплатили щонайменше 4 з половиною мільйони гривень.
Більше про Рівненський протипухлинний центр читайте за тегом: онкодиспансер
Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, 20 гривень на волонтерську монобанку чи на картку благодійного фонду, прив'язану до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
«Четверта влада» та БФ «Скарбниця Надії» збирають гроші для ініціативи «Рівненський дрон», яка складає FPV-дрони для бійців на передовій. Долучайтеся, будь ласка.
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу» теж 20-ма гривнями.
Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти