Як третій рік судять голову Зорянської сільради, затриманого з півмільйонним хабарем

Тим часом в його дружини з'явилася земля і недобудований будинок

Третій рік йде відтоді, як справу про півмільйонний хабар голові Зорянської сільради Рівненського району Михайлу Олійнику передали в суд
Джерело
«Четверта влада»

Голову Зорянської сільради Михайла Олійника два роки судять за обвинуваченням в отриманні неправомірної вигоди. Свідків у справі поки не допитували, як і самого підозрюваного. «Четверта влада» побувала в черговому судовому засіданні.

Михайло Олійник – досі голова Зорянської сільської ради. Його затримали у серпні 2016-го року під час передавання 500 тисяч гривень хабара. Кошти передавалися на території автомобільного майданчику біля Рівненської облдержадміністрації.

За версією слідства, сільський голова мав оформити за ці кошти десять земельних ділянок.

Прокурор Василь Данілей не впевнений чи вирок у справі буде наступного року

Михайлу Оліійнику оголосили підозру за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України – неправомірна вигода в особливо великому розмірі або вчинена службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище.

Екс- голові загрожує позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Після оголошення підозри, Михайла Олійника взяли під варту на 60 діб з можливістю внесення застави у розмірі 580 тисяч. Через кілька днів за нього внесли кошти. На підозрюваного суд поклав певні обов’язки.

Зокрема, прибувати на вимогу суду, повідомляти про місце проживання та місце роботи, здати на зберігання до відповідних органів свій паспорт України та закордонний паспорт, утриматись від спілкування із вказаними в клопотанні свідками з питань що стосуються кримінального провадження.

Прокурор клопотав про продовження строку відсторонення від посади Михайла Олійника на 60 діб. Адже після 31-го грудня 2018 завершується термін відсторонення від посади

Нині у суді досліджують докази вини Михайла Олійника. За словами прокурора, залишилось вивчити гроші, які вилучили як хабар. Після цього будуть допитувати свідків, а в кінці і самого обвинуваченого.

Михайло Олійник своєї вини не визнає. На будь-які інші запитання журналістки відповідати відмовився.

Представник обвинуваченого Володимир Цуняк – адвокат, який часто захищає обвинувачених в корупційних злочинах посадовців

Суд продовжив відсторонення Михайла Олійника від посади ще на 60 діб.

Наступні слухання справи відбудуться у 2019-му році: 13 лютого, 21-го березня, 1-го квітня, 2-го квітня, 4-го квітня.

Колегія суддів, які розглядають справу (зліва на право) Оксана Крижова, Святослав Рогозін та Наталя Діонісьєва

Згідно із декларацією Михайла Олійника, за 2016-й рік Михайло Олійник отримав 75 тисяч 371 гривень заробітної плати. Його дружина отримала 17 тисяч 860 гривень соціальної допомоги. Хоча посадовець не вказав де працює його дружина Наталія Олійник.

У декларації не вказано ні земельних ділянок, ні квартир. Тобто фактично сім’я не мала житла. Однак, у родини задекларована стара ВАЗівка 2108, 1994 року випуску.

У 2017 році підозрюваний отримав 322 гривні зарплати в сільській раді. Задекларував той самий автомобіль.

Його дружина Наталія Петрівна Олійник знову отримала 17 тисяч 830 гривень соціальної допомоги при народженні дитини. Ще 45 тисяч гривень їй подарувала Лідія Петрівна Денисюк.

Окрім того у власності вона має земельну ділянку на 405 кв.м., а також незавершений житловий будинок на 150 кв.м. Цієї нерухомості не було в декларації Михайла Олійника у 2016 році.

Виходить, що за рік у посадовця під судом доходи зменшились, але з'явилась земля і незавершений будинок. Або ж він не вказав цієї нерухомості в попередній декларації.

Нагадаємо, також четвертий рік за хабар у півмільйона гривень судять екс-сільського голову Обарова Івана Тимощука. Також четвертий рік судять за хабарництво і екс-голову Рівненської ОДА Тараса Пустовіта.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)