Як виглядають спортивні майданчики та ігрові поля у 34-х школах Рівного (172 фото)

У багатьох школах старі пошкоджені баскетбольні щити, поруйновані баскетбольні майданчики. Фото зі школи №13
Джерело
«Четверта влада»

Журналістка «Четвертої влади» побувала на території 34-х шкіл Рівного, щоб побачити, в якому стані спортивні та ігрові майданчики. На цих майданчиках щотижня займаються фізичним вихованням понад 32 тисячі школярів громади. Крім того, воно є доступними для заняття спортом для всіх охочих у кварталах та мікрорайонах міста.

На шкільних подвір’ях ми бачимо багато залишків від старих і нині небезпечних спортивних конструкцій, подекуди знищені спортивні комплекси, зарослі поля або взагалі повністю залиті бетоном спортивно-ігрові вуличні локації.

Є також нові спортивні майданчики та сучасне тренувальне обладнання, але зазвичай це вкраплення на фоні знищених часом, бездіяльністю або вандалізмом зон для фізичної активності школярів.

Ми також побачили рівнян, які вигулюють на шкільних спортивних майданчиках тварин. Ми хотіли поспілкуватися та запитати, чому вони це роблять саме на території школи. Одна жінка нецензурно пояснила, куди нам іти, двоє чоловіків після запитання почали втікати.

Якими мають бути вуличні спортивні локації шкіл

У Новому санітарному регламенті, що набув чинності 1 січня 2021 року, в пункті II визначені вимоги щодо облаштування території закладів загальної середньої освіти.

Тут зазначено, як мають виглядати спортивні майданчики: яке покриття, де має бути бетон, а де штучне покриття або м’яка поверхня та що має бути навколо таких локацій.

Ось кілька пунктів:

  • Спортивні майданчики повинні мати тверде покриття. Комбінований майданчик можна асфальтувати (бетонувати) або використовувати штучне покриття. Футбольне поле повинно мати трав’яне або штучне покриття.
  • Стаціонарне фізкультурно-спортивне та ігрове обладнання повинно бути безпечним для здоров’я та життя користувачів, а його використання повинно відбуватися з дотриманням вимог безпеки життєдіяльності.
  • Майданчики для учнів 1-4 класів обладнуються тіньовими навісами або альтанками, ігровим та фізкультурно-спортивним обладнанням, що відповідає віковим особливостям учнів.
  • Ями для стрибків заповнюються чистим, без домішок, піском, який перед стрибками необхідно розпушити та вирівняти.

Майже всі фото зроблені у вересні 2021 року.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1

863 учні

Територія навколо школи невелика, спортивний та ігрові майданчики розташовані на задвірку.

Поле – це витоптана земля та трава.

На території також є сучасні вуличні тренажери, які три роки тому облаштували за сприяння управління освіти.

Навпроти через спортивне поле розташований спортивно-ігровий майданчик. Конструкція стара, але пофарбована та доглянута.

Рівненський Навчально-виховний комплекс №2 «школа-ліцей»

1506 учнів

Освітній заклад великий, але території як такої не має. На подвір’ї перед центральним входом облаштоване футбольне поле, яке додатково загороджене металевою огорожею.

– В 2020 році влада нам зробила ремонт спортивного штучного поля. Воно маленьке, але нас виручає дуже сильно, тому що школа не має території, у школи немає свого стадіона. І тим більше зараз будівництво (поруч розташований стадіон «Авангард», – авт.) і ми не можемо вивести дітей ні на прогулянки, ні на фізкультуру, ні на що, – каже директор школи Андрій Нагорний.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3

623 учня

На задвірку навчального закладу повністю забетоноване подвір'я, де розміщені металеві драбини та дві баскетбольні стійки, одна з них без щитка повністю, інша без кільця. Під ногами ледь проглядається розмітка, яку колись намалювали фарбою.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4

496 учнів

Спортивні ігрові майданчики у закладі розташовані на задвірку. Велике поле – це витоптана земля та трава, мале – поле з піском, де здіймається курява під час активностей.

Якщо збільшити фото, можна побачити куряву на малому полі

Баскетбольна стійка з поламаним щитком та ігровою зоною.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5

489 учнів

Стадіон у ЗОШ №5 нагадує зелену простору галявину.

На території розміщені старі металеві конструкції та невеликий новий спортивний комплекс «Workout». Зі слів директора, його перед місцевими виборами облаштував нинішній голова Рівненської обласної державної адміністрації Віталій Коваль, який планував стати мером Рівного.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6

348 учнів

Територія навколо школи маленька.

На подвір’ї перед центральним входом – залите асфальтом спортивне поле, поряд – яма з піском для стрибків у довжину.

З одного боку будівлі облаштована локація з новими вуличними тренажерами.

Рівненська гуманітарна гімназія

1171 учень

Спортивна зона гімназії розташована на задвірку. Тут є великий стадіон з баскетбольною, футбольною і волейбольними зонами по траві і ґрунту.

Забетонована частина довкола поля подекуди поросла травою.

Поруч розташований новий спортивний майданчик, який школа отримала від Федерації футболу України. З 2016 року він стоїть на балансі навчального закладу.

– Утримувати та доглядати за стадіонами дуже затратно і дорого, зокрема за штучним. Ми всі знаємо, що за професійними полями доглядають, це має бути і відповідна людина. Такого ресурсу у нас немає, – розповідає директорка гімназії Зоя Макарчук.

– Друге питання – це наші люди, які безвідповідально ставляться до чужого майна, нищать його. Ми самі з вчителями постійно варимо огорожу. Це при тому, що доступ до поля вільний. А дитячий майданчик ми отримали з громадського бюджету. Тоді гімназія була першим закладом, що подав заявку й отримав фінансування. Це був маленький бюджет, приблизно 37 тисяч гривень.

Майданчик за 37 тисяч з громадського бюджету

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8

973 учні

Територія довкола школи велика, відповідно, спортивних зон тут декілька.

Великий трав’яний стадіон для футболу із доріжкою з відсіву навколо.

Баскетбольне поле на траві і ґрунті з двома баскетбольними щитами, на одній стійці немає щита.

Металеві конструкції тут старі, серед них є поламані та небезпечні.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9

830 учнів

На задвірку школи розташовані два спортивні поля.

Одне велике з піском та травою, друге нове, зі штучним покриттям. Тут мають встановлювати огорожу. Майданчик, де грають у футбол, – це великий проєкт, який нещодавно встановили в рамках програми Громадський бюджет 2020 року.

Хочете пограти в баскетбол?

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10

556 учнів

Школа невелика, але територія довкола навчального закладу чимала. Тут є футбольне поле – витоптана до землі трава, волейбольне поле з піском та старі металеві конструкції: драбинки, перекладини.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11

1398 учнів

Довкола велика територія з різними спортивними локаціями.

Є один великий стадіон, вкритий травою, локація зі старими металевими перекладинами та новий майданчик спортивний комплекс «Workout». Тут можна побачити помалані перекладини та залишки металевих конструкцій, якими можна травмуватися.

Рівненський навчально-виховний комплекс І-ІІІ ступенів №12

1706 учнів

На території закладу розташований стадіон, який вкритий травою, є локація зі старими металевими перекладинами.

Неподалік розташований огороджений новий спортивний майданчик зі штучним покриттям. Він під замком, але це не заважає дітям потрапити на нього, бо огорожа поламана. Майданчик зробили у рамках проєкту громадського бюджету 2018 року.

За умовою фінансування з Громадського бюджету міста, майданчик має бути доступним для всіх. Судячи із замка на вхідній калітці, цю умову порушують. Тому хтось облаштував доступність майданчику у власний спосіб

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13

1528 учнів

Довкола навчального закладу велика територія із великим футбольним полем, вкритим травою.

Поряд футбольне мініполе, зроблене в рамках проєкту Громадський бюджет 2019 року.

У тому ж році переміг, як малий проєкт, «Тренажерно-спортивний простір» – це локація із дворовими сучасними тренажерами.

Рівненський навчально-виховний комплекс І-ІІІ ступенів №14

573 учня

Це найновіша школа Рівного. Після її відновлення минуло 10 років. Довкола закладу велика не облаштована територія. Тут витоптане до землі волейбольне поле, футбольне трав'яне та дитячий ігровий майданчик.

Рівненська загальноосвітня спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15

1092 учня

На задвірку школи розташований трав’яний стадіон із витоптаним до землі полем, різноманітні металеві конструкції: драбина, лабіринт, перекладина та яма з піском для стрибків у довжину.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №16

368 учнів

ЗОШ №16 одна з маленьких шкіл міста. На задвірку розташоване футбольне трав’яне витоптане до землі поле, ігрова зона з металевими драбинками, перекладинами. Металеві конструкції без пошкоджень.

Зверніть увагу на бордюри

Рівненський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів дошкільний навчальний заклад» №17

393 учня

На подвір’ї перед центральним входом за огорожею розташований великий стадіон, який має асфальтовану доріжку.

Поряд одна баскетбольна стійка, волейбольне поле та металеві перекладини.

У 2019 році завдаяки громадському бюджету на території освітнього закладу з'явилося сучасне футбольне поле зі штучним покриттям.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18

1221 учень

На задвірку шкільного подвір’я розташована спортивна шкільна зона. Є велике трав’яне поле, довкола якого асфальтована доріжка, старі, але доглянуті спортивні металічні перекладини, драбини, тренажери, баскетбольний майданчик із частково пошкодженими щитками.

Рівненський навчально-виховний комплекс І-ІІІ ступенів №19

1458 учнів

Територія навколо школи велика.

Є великий порослий дикорослою травою стадіон.

На подвір’ї закладу за гроші громадського бюджету у 2017 році облаштовали тренажерно-спортивний сектор, футбольне поле із штучним покриттям, а в 2019 році баскетбольний майданчик.

Поряд понищене баскетбольне поле, під ногами понищене покриття, подекуди поросле травою. На спортивній території є залишки металевих конструкцій.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №20

411 учнів

На задвірку школи розташоване велике поросле травою футбольне поле, спортивний старий майданчик, сучасний новий комплекс та вуличні тренажери.

Директорка школи Ніна Сукач розповідає, що завдяки фінансуванням за програмою НУШу (нової української школи) їм вдалося облаштувати спортивні майданчики.

Рівненський навчально-виховний комплекс «Колегіум»

890 учнів

На задвірку корпусу, де навчається старша школа, розташований спортивний та ігровий майданчики.

Майже вся локація заасфальтована, подекуди є частини території, вкриті травою. Всі старі металеві конструкції. У  закутку – нові турніки.

Ще є новий мультиігровий майданчик за кошти громадського бюджету.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №22

1198 учнів

Перед головним входом у навчальний заклад велика територія, де розташовані спортивні та ігрові майданчики.

Тут величезне поле, вкрите травою, довкола вузенька витоптана стежка, порослий травою баскетбольний майданчик.

Старі металеві конструкції типу перекладини, драбинки.

З боку будівлі новий огороджений майданчик для волейболу і баскетболу зі штучним покриттям, який зробили у 2017 році за кошти програми громадського бюджету.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №23

1503 учня

На задвірку школи велике подвір’я зі спортивними та ігровими майданчиками.

Велике футбольне поле вкрите травою та довкола зі стежкою з відсіву.

На траві баскетбольний майданчик зі старими, але ще поки цілими щитами.

Неподалік ще один такий майданчик з поламаними щитами.

Деякі старі спортивні турніки у задовільному стані. Їх багато. Є поламані та небезпечні.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №24

794 учня

Територія довкола школи велика.

На задвірках закладу велике поле, вкрите травою та витоптане довкола, баскетбольний колись із асфальтовим покриттям майданчик, а нині зарослий травою і у тріщинах.

На території металеві драбини та перекладини.

Це реалізували проєкт громадського бюджету 2020 – мультифункціональний майданчик.

А за металевою огорожею майданчик зі штучним покриттям для міні-футболу, який виграв громадський бюджет у 2017 році, а реалізували його  у 2019-му.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №25

1487 учнів

На великій території розташоване занедбане велике футбольне поле, поросле травою, довкола витоптане до землі і зі зруйнованими трибунами.

За новою, але вже понищеною огорожею встановлене в рамках громадського бюджету 2019 року футбольне поле зі штучним покриттям.

Поряд – старий баскетбольний майданчик.

На території є старий вуличний майданчик. Поруч із ним залишки від металевих конструкцій.

Рівненський НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-спеціалізована спортивна школа» №26

1233 учня

Це єдиний навчальний заклад Рівного, на території якого порівняно добре облаштовані спортивні та ігрові локації.

Невелике волейбольне поле зі штучним покриттям, сучасний вуличний майданчик «Workuot», сучасний майданчик для пляжного волейболу, велике футбольне поле з натуральним трав’яним покриттям, а менше сучасне зі штучним покриттям.

Майже всі поля за огорожею.

Зі слів директора, з облаштуванням спортивних вуличних локацій їм допомагають меценати, спонсори та управління освіти.

Хоча баскетбольного ми поля не побачили.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №27

1203 учня

На території школи великий футбольний стадіон із травою та довкола заасфальтована доріжка.

Поки ще не до кінця зруйновані трибуни, на яких в 90-х роках були лавки.

Є старі драбини частково поламані та залишки металевих конструкцій, якими можна травмуватися.

Навпроти розташований баскетбольний майданчик з однією стійкою, а на іншу стійку складно грати через роками пошкоджене асфальтове покриття.

Фото зроблене 19 листопада 2021 року

Поряд облаштовують футбольне поле зі штучним покриттям у рамках громадського бюджету 2020 року.

Ще є спортивні локації молодшої школи.

А це яма з піском для стрибків, а на задньому фоні волейбольний майданчик.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №28

1500 учнів

Перед школою, за природною огорожею з невисоких сосен, розташоване трав’яне поле, довкола викладене бордюром, по периметру доріжка висипана відсівом.

Поруч баскетбольний майданчик з двома стійками, щоправда без кілець.

На території є ще дві заасфальтовані локації круглої форми з частково пошкодженим покриттям. Очевидно, це локації для рухливих ігор та естафет.

Рівненський природничо-математичний ліцей «Елітар»

223 учня

Ліцей розташований у приміщенні колишнього садочку. Територія довкола закладу досить простора.

Тут є поле із живою травою та баскетбольне поле з двома старими баскетбольними стійками.

Є ігровий майданчик з металевими драбинками та гіркою.

На заасфальтованій частині, що розділяє спортивні зони, є розмітка, очевидно, для виконання спортивних нормативів: стрибків, забігів тощо.

Рівненський економіко-правовий ліцей

234 учня

Територія, де розташовані спортивні та ігрові зони, простора та зелена з багатьма деревами.

Тут футбольний майданчик, баскетбольний з двома старими стійками та сучасний спортивний.

Рівненська українська гімназія

420 учнів

Довкола приміщення Рівненської української гімназії майже немає території.

Перед головним входом є дві невеликі зелені галявини. На одній із них облаштовані чотири металеві перекладини.

Рівненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Центр надії»

498 учнів

Довкола школи зелена територія.

Тут ми побачили трав’яне футбольне поле довкола з доріжкою засипаною відсівом та сучасний майданчик на штучному покритті.

Зі слів адміністрації, від дня заснування майже вся матеріальна база створена та оновлюється за кошти батьків.

Рівненський академічний ліцей «Престиж»

680 учнів

На території закладу за високою огорожею облаштований спортивний майданчик зі штучним покриттям. Це реалізація проєкту громадського бюджету 2018 року.

Поряд футбольне поле з витоптаної трави.

Є ігрові зони з драбинками, перекладинами, колесами та сучасний майданчик «Workout».

Рівненська гімназія «Гармонія»

1018 учнів

Гімназія розміщується у колишніх приміщеннях двох дитсадків.

Довкола на території є багато дитячих ігрових майданчиків з перекладинами, драбинами, бесідками та гойдалками.

Є просто зелені зони, які очевидно у закладі використовують як спортивні майданчики.

Дивіться також інші публікації з дослідження рівненських шкіл: Подивіться, в якому стані спортзали 34-х рівненських шкіл

Як виглядають шкільні їдальні і кухні у Рівному (134 фото)

Що ви не знали про туалети у 34-х школах Рівного


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте