28 шкіл Рівного потребують утеплення: фотодослідження

Більшість шкіл Рівного мають радянські нетермомодернізовані будівлі
Джерело
Колаж «Четверта влада», Влад Мартинчук

У 2021 році ми почали масштабне фотодослідження стану шкіл Рівненської громади. Оскільки через школи в той чи інший спосіб проходять усі мешканці, нас турбувало, що поки з батьків збирають гроші на ремонти – мільйони податків влада витрачає на будівництво споруд для ігрового спорту та спортивних шоу, для кількох тисяч вболівальників.

Протягом 2021 року ми випустили два фотодослідження про стан шкільних вбиралень (частина перша та друга). З'ясували, що чимало з вбиралень не відповідають санітарним нормам. Тобто по законодавству їх мали би зачинити, до приведення в належний стан. Показали в якому стані шкільні спортивні та ігрові майданчики, спортивні зали та шкільні їдальні.

У 2021-му ми також зібрали сотні фотографій про те, як утеплені школи, які в них фасади, який стан коридорів, класів інформатики, хімії і фізики. Поки ми впорядковували цю інформацію – почалася велика війна. Ми відклали ці матеріали. Тепер до них повертаємося, адже іншого такого публічного дослідження стану шкіл Рівного немає.

Протягом кількох тижнів ми оприлюднимо як виглядали у 2021 році школи зовні, як виглядали класи інформатики, хімії, фізики та коридори шкіл. З того часу змінилося дуже мало, хіба що школи перейменували в ліцеї і гімназії.

Ми відвідали майже всі школи, за які відповідальне Управління освіти Рівного (окрім квасилівської та школи для дітей з інвалідністю – про них буде окремо).

Половина фасадів шкіл старі та занедбані

У 2021 році ми побачили старі та ушкоджені фасади. Таких була половина з 34-х рівненських закладів освіти, які ми дослідили. У 17-ти з яких, фасади прикрашала стара, тьмяна радянська плитка, яка частково опадала.

У санітарному регламенті, що набув чинності 1 січня 2021 року, в пункті III Гігієнічні вимоги до будівель та приміщень зазначено, що:

  • будівля закладу освіти повинна забезпечувати оптимальні умови для організації освітнього процесу.
  • ганок будівлі закладу освіти повинен мати безпечне неслизьке покриття з рельєфним маркуванням, огородження і зручні поручні вздовж сходів та забезпечувати умови доступності будівлі.
  • оздоблення приміщень закладу освіти повинні бути безпечними для здоров'я дітей.
  • стіни та стеля усіх приміщень закладів освіти повинні бути без щілин, тріщин, деформацій, ознак ураження грибком.

Щодо зовнішнього вигляду та безпеки, то і без регламенту зрозуміло, що здоров'я та життя школярів завжди на першому місці. Проте відвідавши 34- школи ми побачили, що не всі заклади безпечні, адже у багатьох руйнується фасад.

На 1 лютого 2022 року були повністю термомодернізовані будівлі в рамках швецького проекту НЕФКО, тобто утеплені та замінені всі вікна, у ЗОШ №18, ЗОШ № 27, НВК №26. НВК №14 – це сучасний новий заклад збудований 10 років тому (на 2021 рік - Авт.).

Частково утеплені за місцевий бюджет ЗОШ №3 (100% замінені вікна та 80% утеплений фасад), Квасилівській НВК (20% фасад та 100% замінені вікна).

Утеплені фасади НВК №12 та Рівненської гуманітарної гімназії.

Планували термомодернізацію в рамках проекту НЕФКО чотири школи, тобто утеплити фасад, покрівлю, замінити вікна у школах №8, №13, №28, Навчально-реабілітаційного центру «Особлива дитина».

Всі інші заклади на 2021 рік залишалися так, як є ЗОШ №1, ЗОШ №2, ЗОШ №4, ЗОШ №5, ЗОШ №6, ЗОШ №9, ЗОШ №10,ЗОШ №11, НВК №12 (молодша школа на вулиці Вишенського), СпШ№15, 16, НВК №17, НВК 19, 20, НВК «Колегіум» (молодша та старша), «Гармонія», Українська гімназія, ПМЛ, «Елітар», СпШ «Центр Надії».

Тобто 28 шкіл громади потребують термомодернізації.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 (нині Рівненський ліцей №1)

У 2019 році в школі була аварійна ситуація.

–  Тоді під час буревію пошкодилась шкільна покрівля. Нам виділили кошти на ремонт. Нині ми чекаємо на утеплення, адже у нас готова проектно –кошторисна документація, – розповідала тодішня директорка школи Олена Серветник.

З червня місяця 2021 року заклад очолює Людмила Грекула.

Фасад навчального закладу оздоблений радянською, старою плиткою, яка подекуди відпадала від будівлі. Упорядкований при вході ганок.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський навчально-виховний комплекс №2 «школа-Ліцей» (нині Рівненський ліцей №2)

Керівник закладу Андрій Нагорний розповів, що будівля школи потребує капітального ремонту.

– Потрібна заміна підлоги, електричної проводки. Освітлення у нас хороше, тільки потрібно його підключити нормально і тоді вже можна буде говорити про облицювання стін і всього іншого. Третій поверх має ряд дуже частих затікань.

До цього нам поміняли та перекрили дах, хоча там ще протікає все. Ми були затоплені декілька разів нашими ремонтниками і з часом у нас алюмінієва проводка в багатьох місцях просто розсипається. Коли починають підключати світло чи замикає і ми починаємо це все робимо, то вона розсипається в руках. Її треба міняти.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №3 (нині Рівненська гімназія №3)

У 2020 році в школі перекривали дах їдальні, оновили ворота, частково огорожу і при вході зробили фасад. Директорка Ольга Тимощук розповідала, що така стара будівля давно потребує капітального ремонту, адже школі у 2021 році виповнилось 114 років.

На початку грудня 2021 року ми побачили, що з бокових та тильних сторін закладу провели ремонтні роботи з утеплення.

– Фасад – це бюджетні кошти. Частину 2020 року виділили, а частину – у 2021  році. Всього 5 мільйонів 500 тисяч. Нині фасад школи повністю утеплили.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №4 (нині школу об'єднали з ліцеєм «Престиж»)

Приміщення школи №4 здане в експлуатацію з 1961 року і з 1989 року для закладу виготовили документацію на капітальний ремонт приміщення та усіх систем.

– Але через такі події, як від'єднання (від СРСР. – Ред.) незалежної України, процес зупинили. Все величезними папками лежить пилиться  єдине, що зроблено за бюджетні кошти – це ганок і спортивна зала. Але на сьогодні (2021 рік- Авт.) зала знову з проблемою.

Якось нам міняли дах і от, якщо не утеплена зовні школа, але утеплили зверху, то стіни і куток чорний знову. Тобто якось нераціонально виходить. Майже три роки робили дах, але результативністі немає. Вкладено чималі кошти та час, – розповіла директорка Наталія Іванець.

Нині Рівненську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №4 об’єднали з ліцеєм «Престиж». У приміщенні колишньої школи нині навчаються старші класи.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 (нині Рівненська гімназія №5)

Школа побудована і здана в експлуатацію 1 вересня 1964 року. Заклад двічі брав участь у муніципальній програмі сталого розвитку міста у 2013-тому та 2015- тому роках.

– Тоді замінили дерев'яні вікна на металопластикові, поставили повністю усі вікна трьох поверхів класів, де сидять діти. Далі місто нам дало у 2017-2018 роках спочатку на вестибюль та їдальню, а у 2019 на спортивну залу, – розповідав директор Сергій Середа.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №6 (нині Рівненська гімназія №6)

Приміщення школи складається з двох частин: старої (1910 року – Авт.) та нової (1939 року – Авт.). Директор школи Петро Ковальчук розповів, що будівля закладу потребує капітального ремонту.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська гуманітарна гімназія (нині Рівненський ліцей №7)

– Ми брали участь в ПРООНівському проекті по утепленню і заміні вікон. Тоді замінили в двох вестибюлях, в актовій залі та трьох кабінетах. Це коштувало 100 тисяч. Це було близько шести років тому. За останні три роки ми отримали від міського бюджету кошти на утеплення і реконструкцію фасаду. Ця робота проводиться впродовж трьох років, вона ще не завершена, – розповіда директорка Зоя Макарчук.

– Нині (2021 рік – Авт.) останній етап і ми сподіваємось, що буде реалізований у цьому році. Перший рік – це була проєктно-кошторисна документація, тоді зроблений аудит приміщення басейну і впродовж двох років велись самі будівельні роботи. Але вони дещо незавершені, бо це дуже великий об'єм робіт. Коли закінчимо реконструкцію фасаду, тоді буде стояти питання реконструкції подвір'я і паркану. Якщо є така можливість,то потрібно утеплювати всі школи і ця програма (проект НЕФКО – Авт.) має підтримуватись.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №8 (нині Рівненський ліцей №8)

У школі зробили епізодично дах, а саме над актовою залою.

– Там де свіжіша робота, то воно ще стоїть, а де давнішня, то дає про себе знати і вже починає капати. Треба робити шатрові дахи. Але кілька років тому це була дуже велика сума, а тепер тим паче вона захмарна. Це закопування коштів невідомо куди. Епізодичні ремонти, плямове латання – це велика дурниця. Це вам скаже будь-який будівельник, – розповіла директорка Ніна Назарук.

– На жаль ми не маємо можливості замовляти людину, яка буде робити. Укладання цієї документації, яка з'їдає левову частку грошей  проектно-кошторисна документація. Вона ж забирає ті гроші, які можна було б використати. Це ж прерогатива держави.

Керівниця каже, що місто має мати перспективний план капітальної реконструкції, за яким можна буде реалізовувати такі роботи у освітніх закладах Рівного.

Фасад навчального закладу оздоблений радянською, вицвілою плиткою, яка подекуди вже відпадає від будівлі.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №9 (нині Рівненський ліцей №9)

І у цій школі керівник закладу Іван Іщук розповів нам про капітальний ремонт шкіл. У школі частково замінені вікна у всіх навчальних кабінетах.

– Залишились в приміщеннях загального користування, актова зала, окремі кабінети, де працює логопед. Частина вкладена коштів від міста. Батьки чим могли, тим допомагали. Поточний ремонт даху ми робити в минулому році (2020 – Авт.), але тут треба все робити, тому що приміщення будівлі старе. Це проблема. На часі стоїть питання щось робити із фасадом, але це великі кошти.

Фасад і цього навчального закладу оздоблений старою плиткою, яка відпадає від фасаду.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №10 (нині Рівненська гімназія №10)

Повна реконструкція школи відбувалася у 2014-2015 роки. Тоді поміняли вікна та систему опалення.

– Нині у нас проблема з каналізацією. Діти інколи забивають. Ми своїми силами намагаємось робити ремонт, але з кожним роком стає все важче. В нас на подвір'ї є старе приміщення. Це майстерні. Ми його мали вже знести, але не погодили (на початку вересня 2021 року будівлі знесли – Авт.). Нагальною потребою є добудова ще одного корпусу, – розповів директор Валентин Левченко.

– Проект є. План розвитку на 2021-2024 роки до 2025 сплановано, що внесено по добудові закладу. Це має бути спортивна зала, дві майстерні та два кабінети.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 (нині Рівненський ліцей №11)

Будівлі школи більше 40 років, а самій школі близько 60-ти.

– Ми хотіли потрапити в енергоефективність школи, але нам не вдалося. В НЕФКО також, а в громадський бюджет ми не йшли. Чому? Бо спочатку наші пропозиції щодо громадського бюджету відхилили. Ми хотіли спортивну залу, – розповіла директорка Лариса Сичик.

– Якщо у нас йде мова про те, що сьогодні десь ще при каденції попередньої заступниці [міського голови з гуманітарних питань Галини Кульчинської] попередні роки у школи – це був такий осередок для мешканців мікрорайону. І наша школа не є винятком. Тому і субота, і неділя ми доступні. Ми хотіли на спортивну залу, а нам сказали, що це комунальна власність.

Нині проблема у школі – це утеплення, заміна вікон та радянська плитка, що опадає з фасаду закладу.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський навчально-виховний комплекс №12 (нині Рівненський ліцей №12)

 – Я вважаю, що має відбуватися аудит приміщень школи. Це означає, що мають прийти люди, які на тому розуміються. Бо директори – це педагоги, трохи менеджери, але аж ніяк не будівельники.Тому важливо зробити аудит приміщень, щоб зрозуміти наскільки в аварійному або не в аварійному стані знаходиться ті чи інші, – казала директорка Вікторія Лагодюк.

– Фасад наш розбився частково – це центральний вхід у школу. А так заклад обкладений плиткою і я переймаюсь, адже довкола бігають діти, а вона сиплеться. Хоча на кожному вікні написано «падає плитка». Багато людей гуляють на подвір'ї школи і вони не дивляться, що насправді це небезпечно.

Школи роками не мали капітальних ремонтів.Те що ми робимо – це перемазуємо. Потік дах, ми шматок даху робимо, відвалене – ліпимо. Нині нам зробили кошторисну документацію на 120 тисяч. Це тільки шматок труби замінити в підвальному приміщенні і це є велика трагедія. Так воно не має робитися.

На початку грудня 2021 року довкола фасаду навчального закладу продовжили ремонтні роботи з утеплення будівлі.

У вересні 2024 утеплювальні роботи завершенні. Подекуди залишаються непофарбовані місця.

Нині заклад очолює Тетяна Луцюк.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 (нині Рівненський ліцей №13)

Школа брала участь у програмі по заміні вікон.

– Ми брали участь у програмі «Бюджет розвитку міста» та у ПРООНівському  проекті. За останнім поміняли п’ятнадцять вікон в холі на першому поверсі, а за бюджет розвитку – сорок. Тоді ми йшли, як громадська організація, школа. Це 30% на 70%, які давало місто. Нині потрапили в програму утеплення фасаду. У нас поміняний дах в нормальному стані, – розповідає директор Михайло Бєлік.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський навчально-виховний комплекс №14 (нині Рівненська гімназія №14)

Наймолодшій НВК-14, лише 10 років (у 2021 – Авт.).

– Школа будувалась довго і це дало змогу вплинути на деякі будівельні рішення або змінити. Наприклад підлога мала бути дерев'яна, але ми настояли на тому, щоб була частково плитка, частково лінолеум. Така підлога довготривала, а на технічний лінолеум дають двадцять років гарантії. У мене запитували що я хочу. Якщо вікна були пластикові, то міжкімнатні та класні були дерев'яні. Я просив, щоб був пластик, – розповідав директор Юрій Демчук.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 (нині Рівненський ліцей №15)

Директорка закладу Світлана Істоміна розповіла, що у школі завжди щось потрібно лагодити.

– У нас дуже велике господарство, яке постійно потрібно підтримувати. Я зараз вам наведу приклад, що і як підтримувати та які у нас на це ресурси. У кошторисі школи є така стаття витрат, як мала оцінка. Це до шести тисяч гривень на цей рік. Ми говоримо про матеріали, предмети, обладнання та інвентар.

У нас на весь рік є тридцять п'ять тисяч гривень. Це ті самі лампочки, крани,сантехніка, деталі. Таких речей треба дуже багато для такого господарства. А ми говоримо про комп’ютери, про технічні засоби, можливо треба осучаснювати. Якщо говоримо оплата послуг, крім комунальних, то тут ми можемо оплачувати аварійні роботи. Ось у нас на весь рік є сорок п’ять тисяч гривень.

От навіть прочистити каналізацію, бо десь забилась труба. А це відбувається до трьох разів на рік. Очистка труби коштує до п’яти тисяч гривень. Це в залежності від метражу. І це ці тих 48 тисяч на рік. А не дай боже ще якась аварійна ситуація. Це для кошторису шкіл дуже мало.

Ось чому директори не такі жадні, що вони хочуть дуже багато грошей для школи, а тому що просто хоча б більш-менш утримувати заклад в нормальних і належних умовах. Ми змушені часом звертатися до батьків за допомогою і просити про підтримку. В тому є справді  велика потреба. Це мають бути благодійні кошти або спеціальний рахунок – каже директорка Світлана Істоміна.

Фасад закладу викладено радянською плиткою, на частини будівлі проведені ремонтні роботи фасаду.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №16 (нині Рівненська гімназія №16)

Фасад школи №16 обкладено тьмяною радянською плиткою, яка подекуди відпадає. Директор Олексій Шелепенко розповідає, що питання потребує вирішення, адже це небезпечно для здоров’я та життя дітей.

За 2023рік за кошти міського бюджету пройшла термомодернізація закладу освіти. Подивіться як школа змінилася після модернізації.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів №17 (нині Рівненська гімназія №17)

Заклад складається з двох приміщень: старої (1966 року) та нової школи (1981 року приміщення здане у експлуатацію).

 – В програму утеплення ми не потрапили. У школі проводили капітальний ремонт даху над приміщенням нової школи. Хотілося б ще утеплити приміщення, бо постійно нас б'ють за економію. Фасад старий. З нього плитка опадає і це небезпечно, – розповіла директорка Галина Грищенко.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №18 (нині Рівненський ліцей №18)

– У 20217-2018 році школа потрапила до проекту НЕФКО. Тоді утеплили школу і за сприяння міського бюджету поміняли всі вікна у закладі. Це дуже чудовий результат. Також ми робили дах, – розповіла директорка Лариса Меркота.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-ліцей» №19 (нині Рівненський ліцей №19)

Школа потрапила у програму економії електроенергії НЕФКО і нині на черзі на утеплення закладу.

– Нині ми у нас продовжується ремонт системи водовідведення і каналізації (на 2021 рік. – Авт.) В свій час 55 вікон ми замінили за кошти муніципальної програми, тобто за кошти міста. Для цього була створена спеціально громадська організація. А вже по класах міняли за кошти батьків, – розповіла директорка Інна Верхова.

Нині в закладі нова керівниця Наталія Букша.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №20 (нині Рівненська гімназія №20)

Директорка Ніна Сукач розповіла, що першочерговою необхідністю у заклад є проведення до кінця робіт пов'язаних з енергозбереженням.

– Це заміна віконних блоків на енергозберігаючі. Це 447 квадратних метрів, тобто 120 вікон. Проблему знають в управлінні освіти і вже підготовили проектно- кошторисну документацію. Залишається тільки чекати підтримку з міського бюджету. Це важлива тема, бо це енергозбереження плюс естетика. Школі 58 років (станом на 2021 – Авт.), – розповіла директорка.

– Був момент, коли вони трухлявіли і з них випадало скло. Заміна підмостки довкола приміщення школи – це ще одна необхідність, бо ж руйнація будівлі від цього йде. Сподіваюсь, що ми теж в цьому році це вирішимо. Потреби є в ремонті сходів. Раніше це були другорядні проблеми, були важливіші, а тепер матеріально-технічне забезпечення в класних кімнатах забезпечено, навчальні програми виконуються і потребуємо робіт над спорудою школи.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський НВК «Колегіум» (нині Рівненський ліцей «Колегіум»)

Історія навчального закладу розпочалась у 1962 році. На сайті школи ось така згадка «...у центрі сучасного міста по вул. Шевченка серед одноповерхових будиночків сільського типу та поруч Успенської церкви (1756 р.) виросла середня школа №21..».

З фасаду школи можна зробити висновок, що ймовірно ніяких робіт зовні стіни від років заснування не мали.

– Хрущов будував все на 20 років, а далі мало бути все знесене і побудоване краще та сучасне. Хрущов помер вже давно, а школа стоїть до сьогодні. Найбільша проблема – це каналізування, яке розташоване на подвір’ї, адже всі нові будівлі «врізаються» у неї та навантажують мережі комплексу, що в свою чергу спричиняє негативні наслідки на старі комунікації та будівлю школи, – розповів директор Петро Куделя. 

Будівля закладу цегляна.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №22 (нині Рівненський ліцей №22)

– Велике приміщення школи №22 обкладене плиткою ще за радянських часів. Нині на окремих частинах фасаду вона відсутня, а подекуди просто відпадає. Зовні школа потребує ремонтних робіт, адже тут йдеться не лише про естетику, а й про безпеку та енергозбереження, – розповів директор школи Сергій Шама.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №23 (нині Рівненський ліцей №23)

На частині зовнішньої стіни школи, де центральний вхід у заклад, частково зроблений фасад. Далі вся школа обкладена старою плиткою, що подекуди опадає.

– В нас повністю зроблена проректно-кошторисна документація на утеплення всієї школи. Вона була ще до мого директорства і частина фасаду була зроблена також.

Єдине, що воно в якийсь момент зупинилося і є тільки ця передня частина, два шматки і центральний вхід. Це, якщо я не помиляюся, з 2009 року. Ми чекаємо, що попадемо під програму утеплення НЕФКО в Україні. Єдине, що від нас вимагалося, то коригування самого кошторису – це якісь певні кошти. Але ми готові, що вони прийдуть і вони нас заберуть до себе і будемо вже утеплені повністю, – розповів директор Олександр Кроль.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №24 (нині Рівненська гімназія №24)

Школа №24 одна із великих шкіл Рівного. Фасад закладу викладений плиткою ще за радянських часів, яка подекуди відпадає. Перед центральним входом невеликі сходи вздовж всього входу. Облаштований пандус.

– Ще більше десяти років тому ми реалізували проект заміни вікон на металопластикові. Це проект на основі партнерської взаємодії і співфінансування міської ради, програми розвитку ООН та громадськості. В результаті було замінено сімдесят п’ять вікон на металопластикові, та великі у спортивній та актовій залах, – розповіла директорка Галина Цюцюра.

Нині директорка школи Олена Ткач.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №25 (нині Рівненський ліцей №25)

Три роки поспіль у закладі проводять заміну старих дерев'яних вікон на металопластикові.

– З 2017 року ми займалися вікнами. Загальна вартість за 3 роки мабуть 1 мільйон 300 тисяч гривень. Я може помилятися, бо документи не у мене. Ми замінили шістдесят шість вікон минулого року влітку за міський бюджет. Позаминулого двадцять п’ять здається, ну це вже при мені, бо я тільки третій рік директор. На утеплення ми не потрапили, але зараз по програмі НЕФКО ми подаємо інформацію, внутрішнє освітлення має бути замінене, – розповів директор закладу Віктор Бортник.

– Дах частково ремонтувався. Це було ще до мене. Поки у нас проблем з дахом не було.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів-спеціалізована спортивна школа» №26 (нині Рівненський ліцей №26)

Школа брала участь в утеплені за програмою НЕФКО.Також у закладі замінили повністю дах над басейном та всі вікна.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №27 (нині Рівненський ліцей №27)

У школі №27 повністю перекрили дах та утеплили фасад школи.

– Завдяки утепленю, ми вже втрат тепла фактично не маємо. Економія дуже серйозна. Також ми міняли систему теплопостачання. Це була досить дороговартісна програма (по проекту НЕФКО. – Ред.). Щодо внутрішніх систем будівлі, то каналізаційні системи по мірі можливості інколи щось міняємо, прочищаємо, – розповів директор Богдан Харів.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська ЗОШ І-ІІІ ступенів №28 (нині Рівненський ліцей №28)

Школа №28 має цегляний неутеплений фасад та пластикові вікна.

– Вікна поставили у співпраці батьків, школи та міської ради. Одну третю частину за батьківські, другу частину ми зі своїх шкільних і третя частина грошей з бюджету міста, розповіли у адміністрації школи, – розповідав у березні 2021-го на той час директор Іван Віднічук (помер у листопаді 2022 року. – Авт.).

Нині директорка школи Ольга Ревут.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський природничо-математичний ліцей «Елітар» (нині Рівненський ліцей «Елітар»)

Цегляну споруду, де розташований заклад, здали у експлуатацію у 1965 році, а з 1994 року пристосували та переоблаштували у дитячий ліцей.

– Приміщення старе і потребує догляду. Всередині те що ми робимо, робимо за рахунок спонсорів, піклувальної ради та управління освіти. Ось поміняли за останній час дах. Більше мільйона коштів пішло. Бо бувало таке, що діти сидять за комп'ютерною технікою, тут все нормально працює, а на голову починає капати, – розповів директор ліцею Олег Желюк.

– Зараз нагальне питання – це заміна вікон. Ми частково це робимо з батьками, спонсорів шукаємо. Але міняти по шість десять вікон в рік це не вихід. Тут має бути централізована програма для таких шкільних потреб. Пробували включатися в НЕФКО. Були нас включили, обіцяли, а потім карантині заходи і ми зависли. І цей рік по проекту НЕФКО нам дають тільки лампочки. Також добре, бо все одно треба щось брати.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський економіко-правовий ліцей (нині Рівненський ліцей «Лідер»)

Приміщення закладу здали у експлуатацію у 1968 році. Директор Петро Коваль розповідає, що завдяки батькам та управлінню освіти за 10 років облаштували заклад.

– Дах міняли ще до мене. Тоді по проекту разом поставили пластикові вікна. Наша проблема – це утеплення. Дуже холодно. Нам обіцяли допомогти з ним, адже це великі кошти.

Керівник ліцею вважає, що капітальні ремонти приміщень – це проблематика усіх шкіл.

– Перекрили дах, вікна пластикові стоять, але разом з тим зимою цвітуть. Ми вже у цьому (2021-му. – Авт.) році двіччі обробляли кабінет фізики антисептичними. А якби утеплили, то було б зовсім по іншому.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська українська гімназія (нині Рівненський ліцей «Український») 

У закладі розповідають, що фасад закладу потребує утеплення і реконструкції.

– На фасад у нас зроблена документація ще у 2016 році. Але пройшло вже скільки часу і її треба буде оновлювати відповідно до нинішніх вимог, – розповіла директорка Тетяна Кухарчук.

На вересень 2023 року за бюджетні кошти робили роботи з утеплення фасаду. На початку вересня 2024 року фасадні роботи тривають.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів «Центр надії» (нині Рівненський ліцей «Центр Надії»)

Заклад заснували у 1991 році і тривалий час до 2012 року він був у двох приміщеннях.

– Перший масштабний проект, який у нас відбувався, це коли ми об'єднували початкову школу зі старшою. Тоді ми переїжджали в приміщення колишньої вечірньої школи. Цей проект для міста коштував 1 мільйон. Від дня заснування майже все в школу, вся матеріальна база, все було створено, оновлено, закуплено за кошти батьків, – розповіла директорка Олена Шенкнехт.

– Це не дуже дивно, адже наш заклад запроваджує платні освітні послуги з 1991 року і сам перелік послуг. Їх надання передбачає наступне: виплату заробітної плати і придбання матеріальних цінностей або оснащення матеріальної бази батьками.

Будівля школи викладена радянською плиткою, яка поки ще тримається на фасаді.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненський академічний ліцей «Престиж»

Приміщення ліцею – це переоблаштувана будівля колишнього садочку. Фасад утеплений, скрізь пластикові вікна. Поруч з ліцеєм розташована недобудова. 

– Її почали будувати у 2007 році, а вже у 2009 припинили у зв’язку з браком фінансування. Повністю була виготовлена кошторисна документація. Ось повторно вже лежить. Вже пройдена експертиза. Бери тільки і будуй. Але ж зараз не до нас. Це дуже небезпечна зона поруч з навчальним закладом, тому камери поставили, бо туди діти лізуть і різні сумнівні особи, – розповів заступник директора Анатолій Ларін.  

Нині ліцей «Престиж» об’єднали з школою №4. В приміщенні академічного ліцею навчається молодша школа.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Рівненська гімназія «Гармонія» (нині Рівненський ліцей «Гармонія»)

Заклад розташований у двох будівлях колишніх садочків. Приміщенню старої школи п’ятдесят п’ять років (станом на 2021 рік. – Авт.), а початкової 53 роки (станом на 2021 рік. – Авт.).

– Передавалось приміщення старшої школи з рук в руки декілька разів. Це був садочок, потім це була частина технічна школа, а інша частина в оренді «Пельменної». Потім це була школа №22, де навчалась початкова ланка. Тут приміщення було в жахливому стані. Але добре, що ми врятували його, бо якби ще два три роки, то його б не було, – розповіла директорка  Галина Пучко.

– У старшій школі 5 років тому зробили капітальний ремонт даху. Ми потребуємо оновлення фасадів, заміни вікон, адже маємо частину пластикових. Нас дуже турбує фасад закладу, бо плитка падає.

Обидва приміщення гімназії викладені радянською плиткою, яка подекуди вже відсутня.

Фото перегортайте свайпом (або мишкою) ліворуч.

Дивіться також: Собі, а не дітям: пріоритети голови ОДА у використанні бюджетних коштів


Якщо вам сподобався матеріал, перерахуйте, будь ласка, скільки можете на волонтерську монобанку для збору на автомобіль у підрозділ ЗСУ, де служить рівненський громадський діяч Зураб Кантарія.

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу» 20-ма гривнями.

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте