«За 23 роки держслужби я вперше таке бачу»: чому звільнився заступник начальниці Держгеокадастру Рівненщини

Начальниця Головного управління Держгеокадастру Рівненщини Оксана Овдійчук (в центрі) із заступницею Іванною Самчук написали скаргу до Державного бюро розслідувань на свого колишнього працівника Миколу Шустова
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі власного фото, зображення із сайту ГУ Держгеокадастру в області та фейсбуку Миколи Шустова

«Четвертій владі» стало відомо, що начальниця Головного управління Держгеокадастру Рівненської області Оксана Овдійчук із заступницею Іванною Самчук написали скаргу до Державного бюро розслідувань на свого колишнього працівника Миколу Шустова.

Він у 2020-му році виграв конкурс та очолював управління 2 місяці. Згодом із посади пішов та став першим заступником начальника. У листопаді 2021-го звільнився.

Він розповів нам, що це вже не перша скарга від Оксани Овдійчук та її заступниці. Пояснив, чому вони скаржаться та чому сам був змушений піти з посади начальника.

Оксана Овдійчук та її заступниця Іванна Самчук вважають, що протягом жовтня-листопада 2021-го року до їхніх кабінетів хтось неодноразово потрапляв у позаробочий час. Про це жінки написали у листі до керівника Державного бюро розслідувань, розташованого у Хмельницькому.

Окрім цього, вказано, що на особистий прийом до Оксани Овдійчук приходять люди «із провокативними питаннями та проханнями», нібито намагаючись скомпрометувати роботу Держгеокадастру на його очільниці.

У передостанньому абзаці листа жінки вказують, що зацікавленим у цьому всьому може бути колишній перший заступник начальника ГУ Держгеокадастру у Рівненській області Микола Шустов. Він «протягом 2021 року як відкрито, так і таємно вчиняв різного роду провокації проти начальниці».

Оскільки це не належить до підслідності ДБР, лист передали поліції. До рівненського управління Миколу Шустова двічі запрошували давати пояснення – у грудні 2021-го та січні 2022-го. Вочевидь, жінки паралельно звернулись і в поліцію, і в ДБР ще у листопаді, припускає Шустов.

Він каже, що не має стосунку до того, у чому його звинувачують. І, на його думку, Іванна Самчук підбурює начальницю до написання таких листів. 
Микола Шустов надав нам лист до ДБР та своє пояснення і розповів, що це все «брєд».

«Як будеш почуватися, якщо чимось металевим отримаєш по голові»

7-го травня 2020 року голову Олександрійської об'єднаної територіальної громади Миколу Шустова призначили на посаду начальника Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.

На конкурсі він набрав 38 балів із 40 можливих. Ця посада звільнилася після корупційного скандалу з попереднім керівником Держгеокадастру Рівненщини Романом Мигалем.

Але покерував Микола Шустов всього два місяці і пішов на пониження – написав заяву, щоб перевестися на посаду першого заступника начальника обласного Держгеокадастру. Чому він так зробив – уникав коментарів.

Із Держгеокадастру він звільнився у листопаді 2021-го. І тепер розповів нам, що тоді із посади його «попросили» у Києві через зміну уряду. А повернутися на посаду він не міг через бюрократичні процедури: випробувальний тримісячний термін на посаді керівника не закінчився, а він перевівся, тому «поновитися шансів не було». Каже, що це вимоги закону «Про державну службу».

Та й окрім цього, очільницею управління у серпні 2021 року вже призначили Оксану Овдійчук. Вона є колишньою адвокаткою скандального забудовника Василя Немеша.

Як це все було, ми описували у матеріалі: Як «порішати» посаду в Держгеокадастрі Рівненщини: майстер-клас від адвокатки депутата

Звідколи Оксана Овдійчук очолила управління, у Держгеокадастрі панує «нездорова атмосфера», розповідає Микола Шустов.

Зокрема, начальниця постійно підозрювала, що за нею стежать, і казала про це Шустову.

– Через місяць [як стала очільницею] вона озвучувала, що отримує погрози фізичною розправою. Навіть показувала, що прийшла смс на телефон типу «як ти будеш почуватися, якщо чимось металевим отримаєш по голові». Вона зверталася в поліцію по цьому, але я не знаю, як це закінчилось. Я не думаю, що ці погрози стосувалися її роботи у кадастрі, швидше, це пов'язано з її попередньою адвокатською діяльністю.

– Вона також озвучувала, що хтось проникає в кабінет її і заступниці. Я казав, що можна подивитися по камерах. Вони навіть туди не заглядали. Їм подобався сам процес боротьби із цими повітряними млинами. Ніби десь є ворог і з ним треба боротися.

«Неадекватне ставлення до людей»

Микола Шустов каже, що Оксана Овдійчук спочатку підозрювала прибиральницю, що та ніби щось їй підливає. Потім звинувачувала керівника оргвідділу із підлеглим, що нібито вони проникають в кабінет. Під час нарад були «з'ясування стосунків» з підлеглими.

На вулиці вона звертала увагу на підозрілі авто – нібито за нею стежать. Так бувало, коли Микола Шустов її підвозив після того, як це відмовились робити водії о 22-й, 23-й годині вечора.

– Бували моменти, коли керівники підрозділів затримувалися на роботі до 22-ї години. Вона казала сидіти на роботі, доки вона не дозволить піти. Тобто неадекватне ставлення до людей і до робочого процесу. За 23 роки держслужби я вперше таке бачу.

Коли Микола Шустов ще працював у Держгеокадастрі, начальниця ніяких листів не писала. Вже після звільнення Шустов двічі мусив давати пояснення поліції.

– Мені смішно, коли приходять такі листи, – каже чоловік.

– Я впевнений, що в ті кабінети ніхто не проникав, бо для чого? Це національний банк, чи служба безпеки, що там можна щось вилучитити? В управлінні – електронний документообіг, тобто все в базі. Якщо заберуть лист якийсь, то його все одно можна роздрукувати. Тобто нічого не приховаєш. Я не знаю, яка мета цього накручування. Тим більше, що є камери і можна подивитися.

Шустов каже, що конфліктів серйозних із Оксаною Овійчук не мав. Але після того, як відмовився допізна сидіти на роботі і розвозити її із заступницею по домах, потрапив у немилість. На початку 2021-го почались незначні протистояння між ним та Овійчук. Шустов вважає, що до цього її підбурювала заступниця.

– Були звинувачення, що я записую наради. Коли перестав на них ходити, просто було ділове листування і я просто виконував свої обов'язки: візував документи і координував ті підрозділи, які мусив. Взагалі була некомфортна обстановка. І в жовтні я написав заяву про звільнення за згодою сторін і потім вже почалися ці листи в поліцію і ДБР.

У поліції провадження не відкривали, бо не було конкретних доказів і свідків, повідомили нам у Рівненському управлінні поліції.

Ми намагались зв'язатися із Оксаною Овдійчук та Іванною Самчук. Перша відповіла, що ми «помилились номером», хоча цього не може бути, бо раніше вона за ним відповідала. А відомий нам номер Іванни Самчук не відповідає.

Судячи з інформації на сайті ГУ Держгеокадастру в області, Іванна Самчук – економістка. Працювала у «ПриватБанку» та «Укрсиббанку», у фонді соціального страхування області та Національному університеті «Острозька академія».

Профіль Оксани Овдійчук на сайті головного управління пустий. Але ми розповіли про її попередню діяльність у матеріалі: Адвокатка скандального депутата-забудовника хоче керувати Держгеокадастром Рівненщини.

А у відео-розслідуванні База самочинства: як у Рівному захопили берег річки та збудували будинки відпочинку ми показали, як вона уникає спілкування з нами.


Ми теж переймаємося власною безпекою, але без параної, ви можете підтримати безпеку «Четвертої влади» на donate.4vlada.com

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте