Зробити Рівне справді зеленим: в хорошому сенсі
Над цим працюватиме рада з озеленення: чим вона займатиметься і хто до неї входить
У Рівному при міському виконавчому комітеті створили Раду з озеленення. Вона цікава тим, що представників громадськості й експертів у ній майже стільки ж, як і посадовців та депутатів.
Як звернутися до Ради з ідеями чи запитаннями, поки невідомо, але контакти планують оголосити після першої зустрічі. Розповідаємо, хто з рівнян увійшов до її складу, що вони робитимуть і як саме впливатимуть на озеленення міста.
У Рівному є програма на 2019-2023 роки про те, як зберігати й розвивати зелені насадження в місті. Її розробили Управління житлово-комунального господарства, громадська організація «Сад історій» та Рада реформ Рівного.
За цією програмою, міська влада мала створити «дорадчий орган із озеленення міста». Це сталося 26-го травня цього року.
Для чого ця рада
Положення про Раду з озеленення визначає, що це постійний дорадчий орган при виконкомі, який має право рекомендувати щось міській владі та комунальним підприємствам, які доглядають за насадженнями у Рівному.
Ці рекомендації мають відповідати законодавству, сучасним вимогам до озеленення населених пунктів і допомагати створювати безпечний і комфортний простір. Рекомендації обов’язкові до розгляду, але не до виконання.
Хто у цій раді
У складі Ради з озеленення міста Рівного представників громадськості, науковців та екологів менше, ніж чиновників і депутатів, але не набагато.
Представники громадськості:
- Ірина Куроченко керівниця Екологічного центру Рівненського міського палацу дітей та молоді.
- Оксана Майборода – координаторка громадської ініціативи «Сад історій у Рівному».
- Інна Мулявка – представниця громадської організації «Екоклуб».
- Алла Прищепа – професорка кафедри екології, технології захисту навколишнього середовища та лісового господарства НУВГП, кандидат сільськогосподарських наук.
- Варвара Рискова – керівниця Ресурсного центру з екологічної освіти Рівненського міського палацу дітей та молоді.
- Ірина Стасюк – представниця громадської організації «Зелена альтернатива».
- Ольга Шевчук – старша викладачка кафедри міського будівництва та господарства НУВГП, кандидатка технічних наук
Посадовці і депутати:
- Віктор Вівсянник – заступник начальника управління містобудування й архітектури виконавчого комітету Рівненської міської ради.
- Олександр Даюк – заступник начальника відділу управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради.
- Володимир Лапюк – заступник начальника міського управління ЖКГ.
- Сергій Паладійчук – секретар Рівненської міської ради.
- Ірина Савчук – керуюча КП «Рівненський міський трест зеленого господарства».
- Олексій Хмилецький – директор КП «Міське об’єднання парків культури та відпочинку».
- Олег Юрченко – начальник відділу благоустрою міського управління ЖКГ.
- Олександр Крюков – депутат Рівненської міської ради від ВО «Свобода», член комісії з питань транспорту, зв’язку та екології.
- Любов Романюк – депутатка Рівненської міської ради, безпартійна, членкиня комісії з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків із громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації.
Усі ці люди за роботу в Раді не отримуватимуть грошей – працюватимуть на громадських засадах.
Що робитимуть
Члени і членкині Ради з озеленення будуть моніторити й аналізувати, як озеленене місто і як влада хоче це міняти. Перевірятимуть правильність обрізки дерев та братимуть участь в оцінюванні стану вікових дерев.
Також вони пропонуватимуть міській владі та профільним комунальним підприємствам, як озеленювати місто і як розподіляти на це гроші. Планують допомогти посадовцям провести інвентаризацію дерев та кущів у Рівному.
Докладніше про права та обов’язки Ради з озеленення можна прочитати в документі.
«Четверта влада» писала про те, що інвентаризацію зелених насаджень у Рівному мали розпочати ще в 2019 році. Не почали, бо управління ЖКГ не просило в міських депутатів на неї гроші.
І влада, і Рада налаштовані на позитивні зміни
Координаторка громадської ініціативи «Сад історій у Рівному» Оксана Майборода розповідає, що активісти організації запропонували створити Раду з озеленення передовсім, щоб виконувати програму озеленення міста на 2019-2023 роки.
– Сподіваємося, що це буде хороше коло зацікавлених сторін для обміну досвідом, думками і для ефективної роботи, – каже Оксана Майборода.
Чи налаштовані чиновники на співпрацю, покажуть перші засідання, вважає Оксана. На її думку, багато залежить від посилу з боку міського голови, його заступника Віталія Германа.
Також Оксана Майборода сподівається, що представники влади і громадськості будуть діяти злагоджено і так відновлять довіру рівнян до рішень, наприклад, щодо видалення дерев. Адже засідання на цю тему будуть відкриті для всіх охочих.
На думку депутатки Рівненської міської ради Любові Романюк, яка також увійшла до складу Ради з озеленення, її створення означає перехід до публічності у цій сфері.
Любов Романюк каже, що рада «покращить комунікацію, розробить перелік рекомендованих до висадки рослин і запланованих місць для висадок, розглядатиме заявки на видалення дерев, вивчатиме нові методи їхнього збереження, буде запроваджувати професійне лікування дерев та їх облік».
Якщо наша робота вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна за цим посиланням.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти