Третій протокол на Третяка: прокурорка заявила судді відвід

Олександр Третяк у холі суду
Джерело
«Четверта влада»

Сьогодні в Рівненському міському суді мали розглядати протокол Національного агентства з питань запобігання корупції на міського голову Рівного Олександра Третяка – за призначення премії своїй спонсорці Марії Корнійчук. Розгляд, утім, не відбувся: прокурорка Тетяна Музичук засумнівалася в неупередженості судді Святослава Рогозіна й подала заяву про його відвід.

П’ять хвилин до початку засідання. Заходять міський голова Олександр Третяк і його адвокат Станіслав Костюченко. Міського голову одразу оточують люди: це потерпілі у справі «Ріверсайду». Вони підкликають до себе і одного з представників забудовника – Олексія Лисюка.

Поспілкувавшись із людьми, Олександр Третяк обіцяє призначити зустріч для вирішення питання щодо «Ріверсайду», який недобудував недобросовісний забудовник «Набережний квартал». (Про шахрайство цієї будівельної групи «Четверта влада» робила розслідування ще у 2014 році: «Офшорний «Ріверсайд» планує продавати квартири у Рівному в будинку, якого не має права будувати», – ред).

Засідання по справі самого Третяка (не) починається о 14:55 – на 25 хвилин пізніше, ніж було заплановано.

Після стандартних повідомлень судової секретарки про присутніх і склад суду суддя Святослав Рогозін оголошує:

– Повідомляю учасників про те, що сьогодні через канцелярію суду надійшла заява про відвід судді, подана прокурором Музичук Тетяною Сергіївною. […] Після розгляду заяви або продовжимо суд, або суд в іншому складі продовжить розгляд цього протоколу.

Після цього Святослав Рогозін оголошує засідання закритим.

Адвокат Олександра Третяка Станіслав Костюченко і прокурорка Тетяна Музичук

Свою заяву прокурорка Тетяна Музичук коментує коротко:

– Її подано в зв’язку з наявністю сумнівів у неупередженості й безсторонності судді.

Адвокат міського голови Станіслав Костюченко говорить:

– Як фахівець у галузі права, скажу, що це повна чепуха. В адміністративному процесі процедура відводу взагалі не передбачена. Підстав для відводу немає. І процедури відводу теж немає. Я вважаю, що, на думку прокурора, [попередні] справи вирішились не так, як вони надіялись чи планували.

Нагадаємо: дві попередні справи про корупційні правопорушення Олександра Третяка вирішені на його користь. Одне провадження – щодо голосування за відновлення собі премії – суд закрив «за відсутністю події і складу правопорушення». Інше – щодо призначення на посаду спонсорки виборчої кампанії Третяка Марії Корнійчук – через закінчення строків притягнення до відповідальності.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте