Безробітна із сотнею тисяч доларів готівки: про статки рівненської депутатки Світлани Марчук
Світлана Марчук – голова фракції «Рівне разом» у Рівненській міській раді. Якщо вірити її деклараціям, то останні два роки вона нічого не заробляла, але й не витратила жодного долара зі своїх заощаджень. Як їй так вдалося, «Четверта влада» запитала у депутатки особисто.
А перш ніж перейти до розповіді про статки Світлани Марчук та про неї саму, нагадаємо, що у своїх попередніх публікаціях ми розповіли читачам про майно та доходи чотирьох депутатів від фракції «Рівне разом»: донедавна чиновника Держгеокадастру Святослава Стельмащука, ріелторки Катерини Марчук, священника московського патріархату Михайла Жаровського та заступника начальника управління освіти Рівного Василя Харковця.
Що відомо про депутатку Світлану Марчук
За даними із сайту Рівненської міської ради, Світлана Марчук проживала до 1983 року в селі Антопіль Рівненської області, потім переїхала з батьками до Рівного. Закінчила 12-ту школу, а у 1997 році – Рівненський інститут культури (факультет бібліотекознавства та бібліографії, спеціальність – документальні комунікації та менеджмент).
Працювала у фірмах «Рівнеоблагротехсервіс» та «МІКА». У 2005 році стала приватною підприємицею з основним видом діяльності «надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», а потім – «агентство нерухомості». Припинила діяльність у 2019 році.
З 2015 по 2019 рік, йдеться в її біографії на сайті міської ради, керувала агентством нерухомості. Проте яким саме, там не вказано. Потім працювала у ТОВ «Західбуд-Рівне» Романа Куриса та ТОВ «Хеппі Хаус», яке теж могло належати до групи компаній Куриса. Основним видом діяльності фірм були купівля та продаж власного нерухомого майна.
За даними аналітичної системи «YouControl», обидві фірми припинили свою діяльність у 2021 та 2024 роках відповідно. Ці дві фірми разом з десятком інших фігурували у кримінальній справі щодо ухилення від сплати податків під час продажу квартир, які будували у Рівному. Йшлося про можливе заниження вартості житла на 211 мільйонів гривень.
У травні 2022 року Світлана Марчук разом із Сергієм Удовиченком та Тарасом Ілючком стали співзасновниками громадської організації «Рух сприяння добровольчому формуванню Рівненської міської територіальної громади №1». На вказану організацію виділяли бюджетні кошти, за які закупляли для рівненського ДФТГ спецодяг, взуття, медичні та інші засоби.
Сергій Удовиченко керує Радою адвокатів Рівненської області, був у складі правління партії «Рівне разом» та балотувався від неї під час місцевих виборів у 2020 році. Нині – у складі виконкому Рівненської міської ради.
Тарас Ілючок фігурував у журналістському розслідуванні щодо заволодіння землею на березі санаторію «Червона калина» забудовниками та службовцями СБУ. Ілючок володіє агентством нерухомості «Лендгруп» і керує ПАТ «Еско-Рівне».
Значна частка «Еско-Рівне» перебуває у власності громади Рівного через комунальні підприємства та надає послуги теплопостачання освітнім і медичним закладам, підприємствам міста.
Світлана Марчук також керує громадською організацією та політичною партією «Рівне разом». Заснувала разом з колегою-депутаткою Катериною Марчук, директоркою «Агенції розвитку Рівного» Марією Савчук та своїми помічницями Іриною Петрик-Щоковою та Іриною Трало громадську організацію «Жіноча платформа «Рівні разом».
Також депутатка – голова ОСББ «Родинне коло» (в декларації ця робота вказана як неоплачувана. – Ред.).
Світлана Марчук заміжня, виховує з чоловіком Андрієм сина Романа.
Андрій Марчук вже більше 18 років оформлений підприємцем, основний вид діяльності – «інші індивідуальні послуги». Що це за послуги, Світлана Марчук розповідати відмовилась.
За затвердженими кодами видів економічної діяльності 2010 року, такими послугами можуть бути:
- астрологічна та спіритична діяльність;
- надання соціальних послуг, зокрема послуги ескорту, служби знайомств, шлюбних бюро;
- утримання тварин-домашніх улюбленців, у т.ч. дресирування та догляд за ними, тощо;
- діяльність із дослідження генеалогії;
- діяльність салонів татуювань і пірсингу;
- надання послуг чистильників взуття, носіїв, послуги з паркування автомобілів тощо;
- концесійна експлуатація автоматів (фотоавтоматів, апаратів для зважування, устатковання для виміру кров'яного тиску, камер схову тощо).
На утриманні в чоловіка
У 2020 році, коли ще кандидаткою в депутати Світлана Марчук подавала декларацію, вона була директоркою фірми рівненського забудовника Романа Куриса «Захід-Рівне», а також за сумісництвом керувала ТОВ «Хеппі Хаус».
Її зарплата за 2019 рік в обох фірмах разом становила 24 з половиною тисячі гривень, у 2020 році – трохи менше 80 тисяч гривень на рік, у 2021 році – близько 45 тисяч гривень на рік.
За 2022-2023 роки Світлана Марчук не декларує свою зарплату взагалі. У декларації вказує, що посада голови ОСББ у неї – неоплачувана.
Також у 2019 депутатка Світлана Марчук припинила свою підприємницьку діяльність, але дохід від неї у декларації за 2019-й не вказала.
Чоловік Андрій Марчук у 2019 році мав дохід підприємця – 140 тисяч 610 гривень, а також дохід від здачі землі в оренду – 15 тисяч гривень.
Але після виборчого 2020 року доходи чоловіка Світлани Марчук стали рости: у 2020 році він вже заробив 450 тисяч 200 гривень, за 2021 рік – 936 тисяч гривень, у 2022 році – 2 мільйони 750 тисяч 709 гривень.
За 2023 рік дохід підприємця Андрія Марчука становив вже 5 мільйонів 375 тисяч 500 гривень або в середньому майже по 450 тисяч гривень на місяць.
Також чоловік депутатки отримує доходи від здачі землі в оренду. Найбільше він отримав за це 31 тисячу гривень у 2023 році.
Нерухомість сім’ї депутатки
Йшла на вибори Світлана Марчук з однією квартирою на 40 квадратів в Рівному, яку вона придбала у 2016 році.
Водночас чоловік депутатки на той момент вже мав чотири ділянки в селі Дермані Першій колишнього Здолбунівського району (дві з них майже по півтора гектара, ймовірно паї).
Крім того, Андрій Марчук у Дермані Першій у 2020 році оформив на себе ще три ділянки, але Світлана Марчук не відобразила це у декларації.
У коментарі «Четвертій владі» депатутка сказала, що протягом 2019-2023 років її чоловік володів лише чотирма ділянками. На наше уточнення щодо ще трьох ділянок, право власності на які зареєстровано на Андрія Марчука у 2020 році, відповіла, що то земля не її чоловіка. Додала, що в інформаційній довідці, яку вона бере перед заповненням декларації, ці ділянки відсутні, тому їй нічого про них невідомо.
У 2018 році на чоловіка оформили торгово-офісне приміщення у мікрорайоні «На Щасливому», площею 62 метри квадратних. Квартира на 62 квадрати, два підвали по 17 з половиною квадратів теж оформлені на Андрія Марчука до депутатства Світлани та розташовані на Щасливому.
У 2021 році Світлана Марчук набула право власності на квартиру, розміром 45 метрів квадратних (вартість за декларацією – 156 тисяч 450 гривень). Як прослідковується з декларації, це подарунок Марії Демчук, мами Світлани Марчук.
Крім того, цього ж року Світлана Марчук набула у власність 40% квартири в Рівному у тому ж будинку. Ще 40% останньої квартири належить чоловіку сестри депутатки (Олени Кутузи) Юрію Кутузу, а 20% – самій Марії Демчук.
За даними з реєстру нерухомості, ці дві квартири теж на Щасливому.
Авто має лише депутатка
За даними декларацій, Світлана Марчук у 2017 році придбала собі «Volkswagen Golf» 2012 року випуску і їздить на ньому й сьогодні. Яка вартість автівки, депутатка спочатку у декларації не писала, бо «власник не надав інформацію». Зауважимо, вона сама є власницею авта.
Готівка: не витратили ні долара навіть під час повномасштабного вторгнення
Ще будучи кандидаткою у депутати, Світлана Марчук за 2019 рік декларувала собі та чоловіку майже по сто тисяч доларів готівкових збережень: собі – 105 з половиною тисяч доларів США, чоловіку написала 93 тисячі доларів США та 1 мільйон 293 тисячі гривень.
Крім того, у Світлани Марчук в 2019-2020 роках лежало в банку 400 тисяч гривень.
У 2020 році, коли тривала виборча компанія, Світлана Марчук, за даними декларації, збільшила свої доларові заощадження на дві тисячі та поклала вже 107 з половиною тисяч доларів США в банк.
Нагадаємо, за 2019-2020 роки офіційна зарплата депутатки в рік становила 24 тисячі та 80 тисяч гривень відповідно.
У 2020 році в чоловіка вже було готівкою 97 тисяч доларів США та 1 мільйон 497 тисяч гривень.
Наступного, 2021 року, Світлана Марчук зберігала свої гривні та долари у тому ж розмірі, але вже не в банку. Їх кількість не зменшилась, але, пам’ятаємо, що в 2021 році Світлана змогла придбати частку квартири на Щасливому. Її зарплата за цей рік становила всього 45 тисяч гривень.
З 2022 року Світлана Марчук у деклараціях більше не вказує свої доходи. Водночас її збереження ні в доларах, ні в гривнях не зменшувались по 2023 рік включно.
Гривнева готівка за 2021 рік чоловіка збільшилась до 1 мільйона 997 тисяч гривень (тобто на пів мільйона гривень, порівняно з 2020 роком), у 2022 році – до майже трьох мільйонів.
За 2023 рік Світлана Марчук вказує у своїй декларації чоловікових вже 125 тисяч доларів США та 2 мільйони 700 тисяч гривень.
Депутатку перевіряли в НАЗК
Світлана Марчук наші запитання про фірми, у яких вона працювала, в тому числі фірми Романа Куриса, залишила без відповідей. Зокрема, ми поцікавились, чому вона погоджувалась працювати на фірмах «Західбуд-Рівне» та ТОВ «Хеппі Хаус» з такою низькою зарплатою. Також намагалися дізнатися, чи ці фірми, якими вона керувала, бува, не закрились через кримінальне провадження щодо ухилення від сплати податків, в яких вони фігурували.
Щодо 107 тисяч доларів США заощаджень Світлана Марчук каже, що вказані кошти мають законне походження, отримані із законних джерел та заощаджені нею протягом усієї її трудової діяльності.
Світлана Марчук не уточнила, чим конкретно займається її чоловік. Вказала, що він зареєстрований фізичною особою-підприємцем та здійснює свою фінансово-господарську діяльність самостійно і відповідно до чинного законодавства, у тому числі податкового.
«Мені відомо, що усі податки сплачує мій чоловік відповідно до отриманих доходів та згідно з чинним законодавством, податковий борг відсутній», – написала Світлана Марчук.
Ми також помітили, що на Марчука Андрія Григоровича з 2010 року у Реєстрі прав власності на нерухоме майно зареєстрована квартира на вулиці Гайдамацькій. Але Світлана Марчук відповіла, що її чоловіку ця квартира протягом 2019-2023 років не належала на праві власності.
Світлана Марчук, відповідаючи на запитання журналістка, сказала таке: «Окрім того, варто зазначити, НАЗК провело перевірку моєї декларації за 2022 рік. За наявною інформацією, ознак порушень вимог статей 23 , 25 Закону України "Про запобігання корупції" не встановлено. За результатами перевірки декларації ознак незаконного збагачення чи необґрунтованості активів не встановлено».
Долучайтеся до збору на FPV-дрони для рівненських дроноводів із 38-ї бригади морської піхоти.
Волонтерська монобанка:
https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk
Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184
Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»
Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграмі, ютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці, твітері, тіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти