Депутат від «Рівне Разом» каже, що ходить пішки, а поліція штрафує його як водія

Депутат із фракції «Рівне Разом» Василь Харковець розповів, що йшов пішки з Обарова в Рівне на сесію Рівнеради 25 квітня
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук) на основі власного фото

Ми продовжуємо аналізувати декларації депутатів Рівненської міської ради. Нагадаємо, що почали свої матеріали з обранців від фракції «Рівне разом». Саме від цієї політсили – секретар та в.о. міського голови Рівного Віктор Шакирзян. У попередніх публікаціях ми аналізували дані про статки самого Шакирзяна, депутатів Святослава Стельмащука, Катерини Марчук та Михайла Жаровського.

Нині розповідаємо читачам, як живе ще один депутат від цієї фракції – багаторічний керівник міського управління освіти Василь Харковець

15 років при владі

Депутат Василь Харковець (праворуч) із секретарем Рівнеради Віктором Шакирзяном (ліворуч) під час передвиборчої кампанії у 2020 році. Фото з фейсбук-сторінки партії «Рівне Разом»

Спершу про самого Василя Харковця. Народився він у Зарічненському районі Рівненської області, здобув освіту вчителя історії та суспільствознавства в Івано-Франківському педагогічному інституті імені Стефаника.

До 1996 року працював вчителем у сільських школах Рівненської області. З 1996 року став вчителювати у Рівному, у 13-й школі, потім був заступником директора з навчально-виховної роботи Рівненської державної міської гімназії №1, а з 2001 року –  директором 26-ї школи.

З 2007 року пішов у владу: спочатку був головою Гощанської державної адміністрації, а з 2010 року по 2020-й – начальником управління освіти у Рівному.

У березні 2021 року, коли керувати освітою почав представник «Європейської солідарності» Богдан Турович, Василя Харковця тодішній міський голова Олександр Третяк перевів на посаду заступника начальника.

Василь Харковець був депутатом п’ятого та шостого скликань Рівненської міської ради. Спершу від блоку «Наша Україна», потім від партії «Фронт змін». У 2015 році він балотувався від Блоку Петра Порошенка «Солідарність», але його не обрали.

У 2018 році, коли Василя Харковця призначили керівником міського осередку партії БПП «Солідарність», він втрапив у скандал. Експерти руху «ЧЕСНО» виявили, що рівненські вчителі активно фінансували БПП «Солідарність». При цьому частина педагогів нічого не знала про свої благодійні внески. 

У 2020 році Василя Харковця взяла до себе команда партії «Рівне разом», від якої він і потрапив до Рівненської міської ради поточного, восьмого, скликання.

Вже за цієї каденції поліція та прокуратура збирались притягнути Харковця до адміністративної відповідальності за порушення, пов’язане з корупцією. Адже він брав участь в голосуванні за призначення собі премій – як заступнику начальника управління освіти. Уникнув відповідальності через сплив строків притягнення.

Дружина Харковця, Тетяна Дмитрівна Харковець, працює у 26-му ліцеї заступницею директора з навчально-виховної роботи (початкова школа).

Дружина Василя Харковця Тетяна Дмитрівна. Фото з її особистої сторінки у фейсбуці

У Василя Харковця – дві доньки. Наталія працює головною спеціалісткою відділу ведення Державного реєстру виборців, що при Рівненській міській раді.

Старша донька Василя Харковця Наталія Зуйкова. Фото з її особистої у фейсбуці

Донька Ірина Демська зареєстрована підприємницею з основним видом діяльності «Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах». 

Молодша донька Василя Харковця Ірина Демська. Скриншот з відео з інстаграму «СИЛА спортивний простір»

У 2018-2019 роках молодша донька Василя Харковця зареєструвала право інтелектуальної власності на торговельну марку «Ridni multibrand store» та «Мої brand», має шоурум «Ridni.store». Будучи вже Іриною Демською, у 2022 році оформила право на марку «Idems».

Живе в будинку дружини, доньки – з посагом

Василь Харковець задекларував земельну ділянку та будинок у Городоцькій сільській громаді, що біля Рівного. За даними декларації, він проживає в селі Городок.

Земля та будинок зареєстровані на дружину ще у 2009 та 2010 роках, відповідно. На майже 12 сотках розташований будинок, площею 192 квадрати.

У 2008 році дружина Василя Харковця Тетяна поза чергою отримала землю у Рівному. Як пояснив тоді журналістам «Четвертої влади» депутат фракції «Народний союз «Наша Україна» Сергій Паладійчук (депутатом цієї фракції був Харковець. – Авт.), Тетяна Харковець отримала землю як переселенка з Чорнобильської зони і перебувала в пільговій черзі на землю з 1999 року.

Василь Харковець нам сказав, що цю землю у Рівному вони вже продали.

Попри те, що посадовець сам не має жодного майна, його доньки досить забезпечені.

За даними з реєстру нерухомого майна, донька Харковця Ірина має три земельні ділянки: 10 з половиною соток для садівництва в Обарові (зареєстровані у 2013 році), 7 соток – для будівництва в Обарові з будинком (з 2022 року) та 8 соток для будівництва в Городку (з 2019 року), що недалеко від дому мами, Тетяни Харковець.

У доньки Наталії з 2013 року теж є садова ділянка в Обарові, по-сусідству із сестрою Іриною. Ці ділянки розташовані у полі за «Екватором». Разом з чоловіком Наталія володіє квартирою в Рівному.

Як дівчата отримали безоплатно землю для садівництва, ми уточнили у депутата.

– Не знаю. Запитайте в доньок, вони дорослі, – сказав депутат.

Заробітки Харковців 

За 2023 рік заступнику начальника управління освіти нарахували 360 тисяч 372 гривні зарплати. Тобто в середньому на руки він отримував 23 з половиною тисячі гривень.

Крім того, він отримував пенсію – 97 тисяч 172 гривні.

У рік початку повномасштабного вторгнення Харковцю як заступнику начальника управління освіти нарахували більше: 391 тисячу 873 гривні зарплати.

Його дружині Тетяні 26-й ліцей виплачував в середньому майже по 21 тисячі на місяць (загальна сума за 2023 рік – 320 тисяч 931 гривня). 

Тетяна Дмитрівна теж має пенсію, за 2023 рік їй нарахували 64 тисячі 393 гривні.

З 2020 року депутат Харковець декларує 150 тисяч гривень готівкою. 

Автомобілі є лише у доньок

Хоча Василь та Тетяна Харковці живуть в Городку, інформацію про транспорт у користуванні чи у власності в декларації за 2023 рік депутат не вказав.

У декларації Харковця за 2016 рік вказано, що його дружина мала «Рено Меган» 2007 року випуску, яке вона на себе зареєструвала у 2014 році. У 2017 році вона продала авто за 48 тисяч гривень. У наступних деклараціях Василь Харковець автівок більше не вказував.

Однак за даними аналітичної системи «YouControl», і Василя Степановича Харковця, і Тетяну Дмитрівну Харковець літом та восени 2022 року, відповідно, патрульна поліція Рівненської області штрафувала за порушення правил дорожнього руху.

На сесії Рівненської міської ради, що була 25 квітня, наша журналістка запитала у Василя Харковця:

– А на якому транспорті ви сьогодні приїхали на сесію міської ради?

– Пішки прийшов.

– А де ви живете?

– В Обарові.

– Це ви пішки з Обарова ішли в Рівне? Так хотіли потрапити на сесію міської ради?

– Так.

– За даними декларації, ні ви, ні ваша дружина не маєте автівки. Як ви добираєтесь на роботу?

– Автівки немає. Автівки є в дочки, у зятя. Можна брати, позичати.

–  А чому не зазначаєте, що вони у вас у користуванні?

– А це необов'язково.

– Який тоді штраф від поліції отримували ви і ваша дружина у 2022 році?

– За перевищення швидкості або неправильне паркування.

Донька Харковця Ірина має два авто: з 2016 року – синій хетчбек «Hyundai I10» 2011 року випуску, а з листопада 2023 року – «Mercedes-benz CLA250» 2017 року випуску.

Такий «Mercedes-benz CLA250» на сайтах продажу автомобілів оцінюють від 17 тисяч доларів США. Зображення ілюстраційне із сайту auto.ria.com

Зять Харковця Денис Зуйков, що перебуває у шлюбі з донькою Наталею, у 2022-2023 роках мав авто «Volvo V60» 2011 року випуску та мотоцикл «SUZUKI GSX750» 1998-го року. За даними з витягу з кабінету водія, нині у нього – лише мотоцикл. За даними «YouControl», Денис – підприємець та займається комп'ютерним програмуванням.

Нагадаємо, що відповідно до вимог Закону України «Про запобігання корупції», у декларації відображаються транспортні засоби, які належать суб’єкту декларування та членам його сім’ї на праві власності або перебувають у їхньому володінні чи користуванні станом на останній день звітного періоду (за умови, що право володіння або користування виникло не менше ніж за 30 календарних днів, що передували останньому дню звітного періоду) або протягом не менше половини днів протягом звітного періоду.

«Нікому не збираюсь нічого пояснювати»

В автобіографії на офіційному сайті Рівненської міської ради, Василь Харковець вказує, що його девіз життя – «хто ж, як не я?».

На сесії Рівненської міської ради ми вирішили дізнатися у депутата, що це означає для нього:

– Це я для себе маю такий девіз. Нікому не збираюсь нічого пояснювати. Своєю роботою щось досягнув у цьому житті. Маю державні нагороди, маю орден «За заслуги» третього ступеня за соціально-економічні показники, отримав будучи головою державної адміністрації Гощі. Маю нагороди, що стосуються освіти. Так що за своє життя дещо зробив державі.

Депутати Рівненської міської ради фракції «Рівне Разом». Фото з фейсбук-сторінки партії «Рівне Разом»

Дивіться також: Вчителі «профінансували» партію – головний освітянин Рівного очолив місцеву БПП


Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських дроноводів з 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте