«Четверта влада» робитиме розслідування для Суспільного мовника

Журналісти «Четвертої влади» мають підготувати вісім розслідувань для Суспільного мовника у Рівному
Джерело
«Четверта влада»

Сьогодні, 1 лютого, Суспільний мовник оголосив переможців конкурсу творчих проєктів «Створюй із Суспільним. Розслідування». Для виробництва і трансляції на регіональних телеканалах Суспільного у 2021 році відібрано 11 із 18 проєктів розслідувань.

Шість із них успішно пройшли фінальний етап відбору – захист перед комісією з центрального офісу мовника – і готові до реалізації, повідомляє Суспільне. Серед редакцій-переможниць – агенція «Четверта влада».

Ще 5 проєктів команда Суспільного відібрала у довгий список. Для їх виробництва мовник залучатиме додаткове фінансування, в тому числі й донорську підтримку.

– Підтримка Суспільним мовником незалежних локальних розслідувань дає можливість зробити голос якісної регіональної журналістики більш потужним та впливовим. Історії про місцеві проблеми, такі різні й водночас такі схожі, потребують окремої уваги усього суспільства, цього року регулярно з’являтимуться в ефірі регіонального мовлення, – розповідає генпродюсерка регіонального мовлення Марія Фрей.

Пріоритетними напрямами для проєктів «Створюй із Суспільним. Розслідування» були такі 7 тем: медицина, освіта, бюджети, цифрова безпека громадян, корупційні зв’язки місцевих посадовців і чиновників, захист основоположних прав та свобод громадян, екологічна безпека.

Ідеї-переможці конкурсу «Створюй із Суспільним. Розслідування», готові до реалізації:

 • «Лакмус» — UA: ЧЕРКАСИ
 • «Червона лінія»  — UA: ВОЛИНЬ
 • «Четверта влада» — UA: МИКОЛАЇВ
 • «Під прицілом» — UA: СУМИ
 • «#інсайд» — UA: ЛЬВІВ
 • «Четверта влада» — UA: РІВНЕ

Ідеї проєктів, відібрані на конкурсі «Створюй із Суспільним. Розслідування», що будуть реалізовані за додаткового фінансування (довгий список):

 • «Володарі надр» — UA: КРОПИВНИЦЬКИЙ
 • «Запорізький центр розслідувань» — UA: ЗАПОРІЖЖЯ
 • «Як уникають покарання за злочини» — UA: ОДЕСА
 • «ПравдаЄ» — UA: ЗАКАРПАТТЯ
 • «(НЕ)ДОСТУПНІСТЬ» — UA: ПОДІЛЛЯ

Редакційний супервайзинг проєктів здійснюватимуть журналісти-розслідувачі Суспільного Інна Білецька та Дмитро Бондар.

– Я надзвичайно вдячна усім без винятку командам, які подалися на конкурс проєктів, але й вражена рівнем проєктів і готовністю команд їх реалізовувати. Відбір був надзвичайно конкурентним, обирати було важко, і це був вибір між сильними й дуже сильними проєктами, я щиро вітаю продюсерів філій Суспільного й усю регіональну аудиторію Суспільного з результатами конкурсу. Ми чекатимемо на повернення усіх без винятку команд, які не перемогли цьогоріч, на відбір наступного року, – каже шефредакторка об'єднання розслідувань суспільного мовника Інна Білецька.

– Для нашої команди, коли ми працюємо над розслідуваннями чи публікаціями, є дуже важливими кілька принципів: якість, результативність та відповідність нашій місії та цінностям, – каже заступниця директора агенції журналістських розслідувань «Четверта влада» Антоніна Торбіч.

– Якість нашої роботи підтверджується багаторазовими визнаннями в національних конкурсах журналістських матеріалів. Результативність – змінами на краще, які відбуваються після оприлюднення наших матеріалів. Ми радіємо цій перемозі в конкурсі, адже цінуємо можливість робити якісний продукт разом з Суспільним мовником, посилюючи таким чином вплив на позитивні зміни на Рівненщині.

Серед результатів діяльності «Четвертої влади»:

Поліція нарешті почала розслідувати здирництво в Рівненському онкодиспансері

Втратив посаду, але лишився в Рівненському онкодиспансері

В обласному перинатальному центрі Рівненщини відновили партнерські пологи

Прокуратура оскаржує земельний дерибан у Рівному після журналістського розслідування

Рівненський «професор домагань» написав заяву на звільнення після розслідування «Четвертої влади»

«Створюй із Суспільним» – це програма співпраці із Суспільним мовником для продакшенів на умовах аутсорсу, відкритий відбір творчих проєктів для трансляції на регіональних телеканалах UA: Суспільне мовлення. 1 грудня 2020 року вперше було оголошено відбір проєктів журналістських розслідувань.

Минулого року команда Суспільного мовника розпочала роботу над власними документальними розслідуваннями. Вийшло чотири проєкти: «Дрогобич 101/1», «Сто років ізоляції», «Помилка 83» та «Канабіс. Особливо небезпечний».


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте