Чому виключили з фракції «ЄС» у Рівнераді депутата-військовослужбовця

Федір Мисюра каже, що залишати депутатство не планує
Джерело
«Суспільне Рівне»

Третього вересня депутата Рівнеради від «Європейської солідарності» Федора Мисюру виключили з фракції у міській раді. Повідомлення з цією інформацією з'явилося наступного дня на фейсбук-сторінці рівненської «ЄС».

Ми поспілкувалися з різними депутатами від «ЄС», щоб з'ясувати що відбулося і чому.

Як ідеться в повідомленні, зробили це «рішенням більшості голосів та за погодженням з центральним партійним офісом». Як причину виключення з фракції написали загальні фрази про таке:

«Бути в команді, відстоювати цінності команди, просувати і втілювати передвиборчу програму тієї політичної сили, з якою йшов на вибори, ухвалювати спільні рішення.

Все це до снаги не кожному. І не всі до кінця усвідомлюють, що для депутата неможливі рішення "безполітики" – представляти інтерес громади і команди – це політика. На жаль, не всі цього дотримуються».

У коментарях до повідомлення – низка обурливих питань від різних людей про те, за що конкретно виключили з фракції Федора Мисюру. Адже депутат – відома у Рівному людина, ветеран АТО, який свого часу захищав Донецький аеропорт. Нині служить в лавах ЗСУ, поки що в Рівному, чекає на ротацію.

«Недотримання партійно-фракційної дисципліни. Депутат, який балотувався від партії, має втілювати партійну програму, триматися в своїй політичній діяльності партійної позиції. Федір Мисюра неодноразово порушував цю вимогу», – з'явилася єдина відповідь у коментарях з фейсбук-сторінки рівненської «ЄС» станом на вечір 8 вересня.

«Четверта влада» спробувала з'ясувати у представників фракції, яку саме партійно-фракційну дисципліну порушив Федір Мисюра.

Написали в месенджер голові фракції Павлу Алексєвичу. Станом на вечір 8 вересня відповіді не отримали. Депутат відписав пізніше, тож його пояснення можна почитати в кінці тексту.

Отримав «легку контузію» від цього

А сам депутат Федір Мисюра розповів «Четвертій владі», що причиною виключення із фракції вважає те, що він не є контрольованим.

Федір Мисюра каже, що його здивувало рішення фракції. Фото з архіву 2021 року

– От тобі кажуть, що треба проголосувати за біле, а я кажу, наприклад, що воно жовто-блакитне.

Федір Мисюра вважає, що приводом до його виключення стало те, що на одній з останніх сесій Рівнеради він підтримав голосування про те, щоб до закінчення воєнного стану працювати «без політики».

– [Павло] Алексєвич зібрав усю фракцію і доніс до відома рішення голови обласного осередку [Віталія] Гайдукевича про те, що «ми за це не голосуємо». І зобов'язали усіх підписати для ознайомлення. Я написав «утримався» і підписався.

– Петро Порошенко ще на початку повномасштабного вторгнення закликав усі політичні сили у Верховній Раді до завершення воєнного стану, щоб усі працювали задля перемоги і «без політики». Тому я проголосував за те, що ми працюємо без політики.

Федір Мисюра вважає, що це голосування було лише приводом, щоб позбавити його членства у фракції. Адже він неодноразово голосував всупереч партійним настановам.

– От той самий «Будинок побуту»: я вийшов із залу і не голосував, хоча говорили голосувати. Ще не голосував за виділення землі прокуратурі. Тому що я читав коментарі людей – люди там хотіли садочок.

Депутат розповідає, що він не знав заздалегідь, що його планують виключити з фракції. Ще на початку широкомасштабного вторгнення, вступивши у добровольче формування, він написав заяву в партію, що призупиняє членство, оскільки як доброволець не може бути її членом. І видалився з усіх партійних груп.

– Перед засіданням мені подзвонили і сказали, що будуть розглядатися моє питання. Про виключення з фракції. Отримав «легку контузію» від цього.

– Мені від цього буде навіть легше, бо не доведеться писати пояснення, чому я так чи інакше голосую.

Депутат каже, що забрати депутатський мандат у нього не можуть, бо він зайшов не за партійному квотою, а за кількістю набраних голосів.

«Ми не будемо підігрувати будь-якому політичному клану у Рівному»

Обурений рішенням фракції колега Федора Мисюри, депутат Тарас Обоїста. Він зараз на Чернігівщині у складі ЗСУ захищає Україну. Записав емоційне відео в підтримку побратима.

Депутат Рівнеради Тарас Обоїста вважає, що місцевий осередок партії, до якої він належить, відходить від декларованих принципів. Скрін з відео Тараса Обоїсти

У відео є така цитата:

«Європейська солідарність» у місті Рівне все далі і далі відходить від декларованих принципів. У формулюванні [про виключення з фракції] ідеться про порушення фракційно-партійної дисципліни. А я вам скажу по-іншому.

Федір Мисюра і я говорили, що ми будемо голосувати за ті питання, які ми вважаємо правильними, наскільки ми в них розбираємося. І ми не будемо підігрувати будь-якому політичному клану у Рівному, тому, який забрав на себе і монополізував владу. Мені прикро, що «ЄС» набирає на себе негатив через дії таких людей».

– Який клан ти маєш на увазі? – журналістка звернулася до Тараса Обїсти з проханням уточнити його цитату.

– Маю на увазі політичний клан, представники якого займають ключові позиції у виконавчій владі. Клан, який зацікавлений у щасливих територіях.

Більше Тарас не схотів деталізувати.

– І так багато сказав.

Ми припускаємо, що мова йде про людей, описаних в одному з розслідувань «Четвертої влади»: Рівне разом з Курисом, криміналом і «мутними» зв'язками: що нам не розказали про Шакирзяна а також тих, хто фігурує в розслідуванні: Як група Куриса-Назарука повертає інвестиції у вибори: Рівнерада віддає «Будинок побуту»

«В нас, можливо, найдемократичніша фракція»

Зрештою відписав голова фракції Павло Алексєвич, який служить в рівненській територіальній обороні ЗСУ. Депутат каже, що, можливо, фракція «ЄС» – найбільш демократична фракція, бо з багатьох питань буває, що думки всіх 10-ти людей не співпадають.

Голова фракції «ЄС» в Рівнераді Павло Алексєвич (праворуч) каже, що їхня фракція – найбільш демократична. Фото з архіву грудня 2021 року

– Але є критичні питання, які становлять основу партійної діяльності. І таким переломним моментом було голосування за ініціативу «слуг народу» «не виносити на пленарне засідання політичних питань» (так зване рішення за «без політики»).

– Але партія «ЄС» категорично не схвалює таку позицію, бо все, що відбувається навколо, і є політикою. Це все є позицією партій та реалізацією їх програм (якщо в партій програми були написані). Маніпулятивність тези «щоб не розколювати суспільство» особливо впадала у вічі.

Павло Алексєвич нагадує, що тоді на сесії Рівнеради мали розглядати звернення щодо заборони УПЦ (МП).

– Фракція «ЄС» виступила рішуче проти маніпуляції, у цьому нас підтримали колеги з області та столиці. Це – принципове питання, питання утвердження Української Церкви, перемоги Української Держави.

– Тому після низки ситуацій, коли Федір діяв не так, як вирішила фракція (тільки за липневу сесію 73 голосування всупереч рішенню більшості), фракція зробила те, що, мабуть, мав би зробити такий депутат самостійно. І за порушення партійної дисципліни та голосування спільно зі «слугами народу», Федір був виключений із фракції.

– Він лишається депутатом, патріотом та чудовою людиною, але доки його політичні погляди відрізняються від поглядів партії, від якої він був обраний, він не може входити до нашої фракції.

Ми також звернулися до інших депутатів від «ЄС» у Рівнераді з проханням сказати, як вони ставляться до виключення колеги з фракції.

Людмила Туровська відписала, що ставить до такого рішення фракції негативно, тож не голосувала за виключення Федора. Утрималася від цього голосування і Тамара Тимощук.

Оксана Майборода відповіла, що підтримала виключення і вважає рішення справедливим як для фракції, так і для самого Федора Мисюри.

– Він свідомо підтримав впровадження цензури в раді (депутатка має на увазі голосування за так зване рішення за «без політики» – авт.), чим мене дуже здивував. Мав можливість утриматися як мінімум, але цього чомусь не зробив.

Дивіться також: Хто з депутатів Рівнеради віддав «Будинок побуту» за сірою корупційною схемою


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте