Голови постійних комісій Рівнеради: майно, доходи, скандали

Головами комісій Рівнеради стали як нові, так і вже знані політики
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі фото з фейсбуку Мар'яна Годи, Тараса Обоїсти, Катерини Марчук, Тамари Тимощук, Європейська солідарність.Рівне та сайту Рівнеради

Новообрані депутати Рівненської міської ради обрали членів та голів шістьох постійних комісій. Голосували не окремо за кожного голову, а за всіх одразу. Тому у списку є як знані та одіозні постаті, так і представники нової фундації міських політиків.

Ми дізналися трохи більше про майно, статки та скандали голів і вмістили цю інформацію у мінідосьє.

В цьому матеріалі йдеться про, переважно, гривневих мільйонерів. Про те, як, маючи 10 мільйонів гривень готівкою, брати кредит на 15 тисяч. Як не задекларувати біткоїни і випадково уникнути кримінальної відповідальності. Як не декларувати чоловіка, бо «то особисте»...

Архітектура і будівництво – пивовар-мільйонер

Маріян Года, від фракції «За майбутнє», очолив постійну комісію Рівнеради з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування.

Комісія вивчає, розглядає та готує проєкти рішень, надає щодо них висновки та рекомендацій, а також контролює виконання рішень ради та виконкому щодо таких питань: користування чи володіння землями, викупупу ділянок, організація землеустрою, вирішення земельних спорів, планування та забудова територій, перейменування вулиць та інше.

Маріян Года народився 28 серпня 1958 року в селі Гнилиці на Тернопільщині. У 1975 році закінчив Новосільську середню школу і того ж року вступив до Львівського політехнічного інституту. Після закінчення навчання в 1980 році – направлений на роботу на Рокитнівський склозавод.

З 2003-го і по нині – директор та співвласник рівненського пивзаводу (ТОВ «Рівень ЛТД»).

З 2015-го до 2020-го років Маріян Года депутат Рівнеради 7-го скликання від «Самопомочі»

Аналітики «Чесно» спіймали його на прогульництві у 2016-му році засідань комісії з питань транспорту, зв’язку та екології та засідання комісії архітектури, будівництва та землевпорядкування. Він пояснював, що це буває через відрядження поза містом.

З 2020 року – депутат Рівненської міської ради 8-го скликання від партії «За майбутнє».

Член громадських організацій «Земляцтво тернопільчан у Рівному» та територіального відділення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» в Рівненській області.

Окрім Рівненського пивзаводу, Маріян Года – власник 20% ТОВ «Медичних центр Асклепій Київ».

Його молодша донька Мар'яна Года – підприємиця та власниця ТОВ «Катарсіс ЛТД» – нічного караоке-бару у районі Пивзаводу у Рівному. Одружена, виховує сина.

Ще одна донька Годи – Ірина Брож. Також ФОП. Торгує продуктами, алкоголем та тютюновими виробами, як і сестра Мар'яна та матір Надія. Ірина Брож заміжня за чехом Пшемислом Брожем. Разом виховують трьох дітей.

До групи закладів, якими володіють Годи, окрім «Катарсису» входять також пивна ресторація «Кант», бар «Рівень», шинок «Рівень», гастро-їдальня «Тарілка», готельно-ресторанний комплекс «Бергшлос» (на відео знизу).

До місцевих виборів 2020-го Маріан Года через ТОВ «Рівень ЛТД» володів телекомпанією «Рівне 1», але продав її фірмі нардепа та партнера Коломойського Ігоря Палиці. Із цим телеканалом та його новим приміщенням Маріан Года у 2019-му втрапив у скандал через зрізані липи на вулиці Петра Могили.

За 2019 рік у Маріана Годи задекларовано дві земельні ділянки у Рясниках Гощанського району, площею 44,17 соток, які чоловік має у власності. Там же його дружина орендує 20 соток землі. Тут же у депутата будинок (281 кв.м), сауна (154 кв.м) та літня кухня (60 кв.м).

Окрім цього, чоловік також володіє 11 сотками землі у Великому Житині та 10 сотками у селі Глинськ, квартирою на 99 квадратних метрів, нежитловим приміщенням у 286 кв.м у Рівному. Він також має у сумісній власності із Яном Мімрою пивний бар «Шахта» у 150 кв.м та приміщення шинку у Рівному. Останнього немає серед майна Годи у реєстрі станом на лютий 2021-го.

Загалом, нерухомість родини Маріян Года оцінює в декларації у 5 мільйонів 100 тисяч гривень, які вказані на дату його набуття або за останньою грошовою оцінкою. Це вартість 5-6-ти однокімнатних квартир «На Щасливому».

Ще Маріанові Годі, за декларацією, належить вантажний автомобіль марки DAF 2000 року випуску і квадроцикл Bombardier Cfm An 650 2013 року випуску. Загальна вартість майна зазначена в 320 тисяч гривень.

Працюючи директором пивзаводу Маріян Года вказує, що заробив 316 тисяч гривень за 2019-й рік. Задекларовано також пенсію дружини – 40 тисяч 884 гривень та його власну – 88 тисяч 782 гривень. У «іншої фізичної особи» Мар'ян Года тримає 291 тисячу доларів і 148 тисяч гривень.

До комісії з питань архітектури, будівництва та землевпорядкування, окрім Маріана Годи, також входять: Роман Денисюк («Голос»), Євгеній Іванішин («Свобода»), Олександр Іванов («Слуга народу»), Дмитро Котляров («Європейська солідарність»), Галина Кульчинська («Батьківщина»), Святослав Стельмащук («Рівне разом»), Людмила Туровська («Європейська солідарність»).

Бюджет і фінанси – маркетолог з біткоїнами

Павло Алексєвич (фракція «Європейська солідарність») очолив постійну комісію з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю.

До повноважень комісії входить розгляд та підготовка проєктів рішень Рівнеради, надання щодо них висновків та рекомендацій, а також контроль за виконанням рішень ради та виконкому щодо питань бюджету, місцевих пільг та податків, а також позик; розпорядження комунальним майном та інше.

Павло Алексєвич народився 21 липня 1982 року у Рівному. Він маркетолог, приватний підприємець (роздрібна торгівля комп'ютерами, периферійним устаткуванням і програмним забезпеченням у спеціалізованих магазинах).

Павло Алексєвич координатор групи з розробки правил розміщення вивісок у Рівному. Один з ініціаторів запровадження в місті Рівне практики відкритих архітектурних конкурсів

У 2004 році закінчив Український державний університет водного господарства та природокористування і отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Облік і Аудит». У цьому ж році здобув кваліфікацію магістра за спеціальністю «Економіка підприємництва», вказано на сайті Рівнеради у його профілі.

У 2012-му році депутат закінчив Бізнес-школу «MIM-Київ», за спеціальністю «Маркетинг».

Одружений з Наталією Алексєвич (Свентах), дизайнеркою одягу, співзасновницею бренду верхнього одягу S-cape. У них 5-річна донька Дзвінка.

Депутат власник трьох земельних ділянок у Рівному загальною площею 12 соток та садового будинку у 158 квадратів. Судячи з даних майнового реєстру будинок збудований власноруч на подарованій ділянці.

Інші дві ділянки під городництво (ймовірно видана міської радою) та будівництво (придбана). Це він відобразив у своїй декларації депутата. Також у ній вказав батьківський будинок на 280 кв.м, яким користується.

Ще депутат задекларував авто дружини марки RENAULT MEGANE, 2008-го року та корпоративні права у ТОВ «Ґаваґава». Він власник і керівник цієї фірми, яка має діяльність у сфері комп'ютерного програмування.

Серед доходів депутата за 2019-й рік вказано 183 тисячі 321 гривні доходу від своєї підприємницької діяльності та 982 тисячі гривень доходу дружини. Вона ж має 350 тисяч гривень і 4 тисячі євро збережень. Сам чоловік зберігає 28 тисяч доларів.

Не вказано у декларації депутата його біткоїни. Про те, що він їх має, написав сам на фейбуку. Тоді у коментарях пояснював, що недогледів, і що завдяки коментаторам дізнався, що їх треба було вписувати. Натомість депутатка Рівнеради Наталія Майорова коментувала, нібито у декларації кандидатів на посади не потрібно вказувати таких відомостей. Але криптовалюту Алексєвич не декларує і після обрання депутатом.

Депутат каже, що має два біткоїни. На дату публікації один коштує більше 52 тисяч доларів.

Заступниця виконавчого директора ГО «Центр протидії корупції» Олена Щербан каже, що декларувати криптовалюту депутати зобов'язані у розділі «нематеріальні активи». Але хоча депутат і порушив правила декларування, його до кримінальної відповідальності не можна притягнути через скасування її Конституційним судом. Відповідальність відновили вкінці 2020-го року. Але притягнути до відповідальності його вже неможливо за цю декларацію.

Але якщо Павло Алексєвич не задекларує біткоїни у декларації за 2020-й рік, тоді його можна буде покарати за частиною 1 статті 366-2 Кримінального кодексу.

За недостовірне декларування загрожує штраф від 42,5 тисяч до 51 тисячі гривень або громадські роботи від 150 до 240 годин, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

– Подавав [декларацію] в останній день, робив це вперше тому не розібрався де їх вказувати. Здається в 2017 році купував, коли ціна стрімко росла, – відповів Павло Алексєвич на запитання про відсутність криптовалюти в декларації. – Я подавав скорочену. Це перший раз. Цього року буду подавати за 2020 рік повну декларацію. Там все буде вказано.

До комісії з питань бюджету, фінансів та управління комунальною власністю, окрім Павла Алексєвича, входять: Володимир Валявка («Свобода»), Микола Бляшин («Голос»), Сергій Васильчук («Батьківщина»), Олександра Коваленко («Слуга Народу»), Наталія Майорова («Європейська солідарність»), Світлана Марчук («Рівне Разом»), Анатолій Чугуєвець («За майбутнє»), Роман Яворський («Слуга Народу»).

Економічний розвиток – майновита підприємиця

Тамара Тимощук із фракції «Європейська Солідарність» стала головою постійної комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики.

Комісія вивчає, розглядає та готує проєкти рішень Рівнеради, надає щодо них висновки та рекомендацій, а також контролює виконання рішень ради та виконкому щодо питань промисловості, торгівлі, підприємництва, інвестицій, надання земельних ділянок підприємцям для торгівлі та іншого.
 
Депутатка народилася 18 липня 1961 року у селі М’ятин, Гощанського району. У 1985 році закінчила факультет товарознавства Київського торгово-економічного інституту.

У її біографії на сайті Рівнеради вказано, що Тамара Тимощук голова Регіональної ради підприємців при Рівненській облдержадміністрації, членкиня спілки жінок Рівненщини

Тамара Тимощук депутатка 7-го (2015-2020 рр.) і 8-го (з 2020-го) скликань Рівнеради від партій Петра Порошенка «Солідарність» та «Європейська Солідарність». До цього сюди ж балотувалась від Всеукраїнського обʼєднання «Жінки за майбутнє» у 2002-му та Блоку Литвина у 2006-му році.
 
Директорка ТОВ «Каштан» та приватна підприємиця у сфері роздрібної торгівлі.

За даними аналітичної платформи YouControl Тамара Тимощук засновниця ТОВ «Гастроном Україна», ТОВ «ДВ Естейт» (обидві надають майно в оренду), ТОВ «Енергосервіс ЛТД» та ТОВ «Мрія-С» (торгівля).

Фірма «Гастроном Україна» наразі належить Тарасу та Сергію Вознюкам. Останній разом із сином депутатки засновники ГО «Клуб "Спортивне Рівне"». 

Товариство «ДВ Естейт» Тамара Тимощук вочевидь покинула у 2019-му році. Зараз фірма належить Володимиру Солодюку, Світлані Дем'янчук, Ірині Саборайчук, Вікторії Давицюк. ТОВ «Енергосервіс ЛТД» припинила свою діяльність, як і «Мрія-С».

У своїх деклараціях Тамара Тимощук не вказує ні чоловіка, ні сина. Вона пояснила це тим, що син дорослий, у нього своя сім’я і майно, а все майно, зароблене у бізнесі зареєструвала на себе.

За словами Тамари Тимощук, її чоловіка звати Валерій. Він безробітній. Це її другий шлюб. Чоловіка вона не декларує, бо «має на це право». Яке право – вона не пояснила. Сказала, що це «особисте».

Юидичний радник ГО «Transparency International Україна» Олександр Калітенко каже, що посадовці і депутати зобов'язані вносити відомості про членів подружжя до декларації згідно із сьомим розділом Закону України «Про запобігання корупції». Не має значення живуть вони разом, чи ні. Якщо вони одружені, то чоловіка обов'язково потрібно вказати, як і всі його активи, майно і доходи.

Але оскільки Конституційний суд відмінив покарання за недостовірне декларування, то притягнути до відповідальності за невказання чоловіка і його майна Тамару Тимощук можна буде тільки після декларації, яку вона подасть у 2021-му за 2020-й рік.

Згідно з даними майнового реєстру, Тамара Тимощук власниця такої нерухомості у Рівному:

  • квартира у 129,1 кв.м;
  • домоволодіння у 279,8 кв.м; 
  • ділянка 3 сотки;
  • ділянка 2,7 сотих;
  • ділянка 13 соток;
  • ділянка 14 соток;
  • нежитлове приміщення 130 кв.м;
  • нежитлове приміщення 115 кв.м;
  • нежитлове приміщення 157 кв.м;
  • нежитлове приміщення 177 кв.м;
  • приміщення 317 кв.м;
  • адміністративно-побутовий корпус у сумісній власності (з декларації площа 1320 кв.м);
  • адміністративно-торгове приміщення у 2229 кв.м.

Наступне майно жінка має у власності поза обласним центром:

  • садовий будинок у Новій Українці у 125 кв.м;
  • земельна ділянка площею майже 6 соток у Новій Українці;
  • будинок у Бармаках 209 кв.м. 
  • земля у Шубкові у 1,7 гектара;
  • нежитлове приміщення у Сарнах у 68,7 кв.м.

Також у майновому реєстрі вказане деяке майно жінки у Рівному та Вінниці, де вона виступила іпотекодержателем (надала його в кредит): 

  • приміщення у 281 кв.м;
  • домоволодіння у 143 кв.м;
  • ділянка у 2,7 сотки;
  • будинок у 400 кв.м;
  • ділянка у 4,4 сотки;
  • двокімнатна квартира у Вінниці у 51 кв.м.

Депутатка каже, що іпотека ще «не закрита». Майно, яке вона віддала під виплату, купила дуже давно.

Їздить жінка на Audi Q7 2011 року. Це авто вона декларує. Схожий автомобіль на сайті auto.ria продають майже за 23 тисячі доларів.

Жінка за 2019-й рік заробила 60 тисяч 37 гривень зарплати від ТОВ «Каштан», 995 тисяч 487 гривень доходу від підприємницької діяльності. Серед доходів також вказано:

  • 1756 гривень як додаткове благо від виконкому Рівнеради;
  • 696 гривень зарплати за сумісництвом від ТОВ «ДВ Естейт»;
  • 1 тисяча гривень як дохід виплачений самозайнятій особі від ПП «Влад-2011»;
  • 1 мільйон 760 тисяч від продажу прав на ТОВ «ДВ Естейт»;
  • 649 тисяч доходу від продажу нерухомості фізособам.

Ще 40 тисяч гривень Тамара Тимощук вказала як збереження.

Серед фінансових зобов'язань у депутатки «неоплачені будівельні роботи» своєму сину у розмірі 160 тисяч гривень.

Тамара Тимощук пояснила, що він будував житловий будинок і комерційне приміщення, на що потрібно було позичити гроші. Зараз вже приміщення продали і борги закрили. Цю інформацію вона обіцяє вказати у наступній декларації.

Сергій Тимощук, той самий син. Він – підприємець, як і мати, у сфері торгівлі у роздріб. Дружина – Юлія Полюхович, директорка приватної стоматклініки «CRYSTAL SMILE». Подружжя виховує сина.

До комісії з питань економічного розвитку, промисловості, інвестицій, підтримки підприємництва та регуляторної політики, окрім Тамари Тимощук, входять: Михайло Жаровський («Рівне Разом»), Анастасія Кулакевич («Голос»), Олена Нездюр («Батьківщина»), Олена Хотенко («Слуга Народу»).

Транспорт і зв'язок – ріелторка

Рішенням Рівненради восьмого скликання дві постійні комісії, які були за міського голови Володимира Хомка: з питань міського господарства та з питань транспорту, зв’язку і екології, об'єднали в одну. Таким чином утворили постійну комісію з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології. Її головою стала Катерина Марчук з фракції «Рівне Разом».

Комісія вивчає, розглядає та готує проєкти рішень Рівнеради, надає щодо них висновки та рекомендацій, а також контролює виконання рішень ради та виконкому щодо питань житлового-комунального господарства, благоустрою, вивезення відходів, надзвичайних ситуацій, міського транспорту і пільг у ньому, екологічних програм та іншого.

За даними сайту Рівнеради, депутатка народилася 12 серпня 1989 року у Рівному. У 2006-му році закінчила ЗОШ №1 ім. В. Короленка. Тоді вступила до МЕГУ ім. академіка С. Дем'янчука, здобула кваліфікацію філолог, викладач української мови та української літератури. Працювати розпочала у 2008-му операторкою комп'ютерного набору у цьому ж університеті.

З 2013 викладала курси інформатики в Комунальному закладі «Степанський Будинок дітей та молоді». З 2014 працювала рієлторкою в агентстві нерухомості «1 Комерційна».

З 2015 року власниця агентства з нерухомості «Рівненська оселя». У 2017-му зареєструвалась підприємицею. Основний вид економічної діяльності: агентства нерухомості.

Одружена із Сергієм Марчуком – співвласником АН «Рівненська оселя». Віднедавна Сергій Марчук директор КАТП-1728. Подружжя виховує доньку і сина шкільного віку від попереднього шлюбу жінки із Олегом Линкою.

На місцевих виборах 2020-го Катерина Марчук пройшла до Рівнеради від партії «Рівне Разом» Віктора Шакирзяна. Дівоче прізвище – Якимчук

За декларацією кандидатки на посаду депутата, Катерина Марчук, власниця квартири у Рівному, площею 70,6 квадратів, ще одну – у 30,8 квадратів – вона має у безоплатному користуванні. Належить остання Валентині Марчук. Ще одна, вказана в декларації квартира у Рівному, у власності чоловіка, її площа не зазначена.

Також серед нерухомості депутатки вказана земельна ділянка, площею 11 соток. Її власник Рустам Різаєв, а Катерина Марчук і Руслан Загиней мали на неї право суперфіцію до 2019-го року (користування для забудови, із можливістю відчуження для користувача, або отримання прибутку для власника).

У подружжя Марчуків задекларовані авто марки Lexus. У неї RX350 2011 року випуску, у нього – ES350 2012 року. Такі авто на сайті auto.ria. коштують до 27 тисяч доларів.

Дохід від зайняття підприємницькою діяльністю, який вказала Марчук за 2019-й, становить 37 тисяч 500 гривень. Ще півтора мільйони гривень у неї зазначено, як дохід від продажу нерухомості Денису Давидову.

Серед збережень задекларовано 2 тисячі 199 гривень на рахунку у «Приватбанку» та 100 тисяч доларів і 10 мільйонів гривень готівки. При цьому жінка взяла кредит на суму 15 тисяч 515 гривень у «Приватбанку».

Також до комісії з питань міського господарства, транспорту, зв’язку та екології, окрім Катерини Марчук, входять: Олександр Нестерук («Батьківщина»), Олег Осуховський («Свобода»), Володимир Хомко («За майбутнє»), Юрій Чаборай («Слуга народу»), Святослав Клічук («Голос»), Федір Мисюра («ЄС»), Оксана Майборода («ЄС»).

Наука, освіта, культура, спорт і все-все-все – активіст

Ще одна утворена з двох колишніх комісій – постійна комісія з питань науки, освіти, культури, духовного відродження, молоді, спорту, зв’язків з громадськими об’єднаннями та засобами масової інформації, захисту прав людини, законності, правопорядку, розвитку місцевого самоврядування, регламенту, депутатської діяльності та етики.

ЇЇ головою обрали Тараса Обоїсту від фракції «Європейська солідарність».

Комісія розглядає та готує проєкти рішень Рівнеради, надає щодо них висновки та рекомендацій, а також контролює виконання рішень ради та виконкому щодо питань розвитку освіти і науки, фізичної кільтури, молодіжної політики, організації культурно-масових заходів, розміщення пам'ятників, співпраці зі ЗМІ, порушення депутатської етики, розвитку громадснського суспільства та іншого.

Депутат народився 10 липня 1980 року, рівнянин. У 2002 році закінчив Рівненський державний гуманітарний університет, навчався на історико-соціологічному факультеті (вчитель історії та основ правознавства). У 2017 році здобув освіту в Міжнародному економіко-гуманітарному університеті імені академіка Степана Дем’янчука, факультет педагогіки (психолог та соціальний педагог).

За даними сайту Рівненської міської ради, Тарас Обоїста з 2002 року до 2017 року працював у Загальноосвітній школі №27 у Рівному (в якій також навчався). Був учителем історії, керівником театрального гуртка й соціальним педагогом

У 2015 році мобілізований до лав Збройних сил України. У 2015-16 роках брав участь у бойових діях у зоні АТО в складі 40-ї окремої артилерійської бригади (ОАБр).

Спочатку був розвідником, згодом виконував обов’язки командира взводу. Повертаючись із бойового завдання, натрапив на «розтяжку» й отримав поранення руки й ноги осколками. За службу його відзначили грамотами від командування 40-ї ОАБр та командування сектору «М» (район дій сил АТО довкола Маріуполя).

У 2012 році заснував волонтерський рух в Україні з надання психологічної допомоги дітям та дорослим за допомогою мистецтва (лікарняна клоунада). Займається навчанням волонтерів по всій Україні на постійній основі. У 2017 році отримав відзнаку «Гордість Рівного».

В декларації за 2019-й рік вказано, що непрацюючий. Із серпня 2020 року є фізичною особою-підприємцем. Основний вид діяльності: організація інших видів відпочинку та розваг. На сторінці у фейсбуці також вказує, що працює заступником директора у «Домовій службі».

За даними аналітичної системи YouControl, співзасновник Громадської організації «Мистецька формація «МЕТР». Інші співзасновники: Артем Вишневський, Юлія Обоїста, Ірина Блінова. Організація заснована у 2003-му році. Її мета – дати можливості творчій молоді себе реалізувати. Приблизно до 2014-го року «МЕТР» показував вистави та організовував виставки. Тарас Обоїста каже, що не знає чим наразі займається організація.

Також із Наталією Бордзіловською і Марією Гаврилоською Тарас Обоїста заснував ГО «Лікарняні клоуни» у 2013-му році. Лікарняна клоунада – це діяльність у сфері соціально-культурної реабілітації дітей в стаціонарах лікарень методами арт-терапії, клоунотерапії й ігротерапії. Чим займаються лікарняні клоуни добре показано у художньому фільмі «Цілитель Адамс».

Про свій досвід лікарняної клоунади Тарас Обоїста розповів у інтерв'ю «Лікарняний клоун – як водій, що везе крихкий вантаж».

Депутат одружений, має трьох доньок – Дану, Маргариту, Софію (16, 10 та 4 роки). Дружина Олександра Обоїста працює у Рівненській територіальній організації партії «Європейська солідарність». Про це вона вказала на своїй сторінці у фейсбуці.

Брат – Олег Обоїста – три з половиною роки очолював (до жовтня 2020-го) дирекції Рівненської «Укрпошти», а потім Запорізької «Укрпошти». Батьки – пенсіонери.

У декларації кандидата на посаду депутата Тарас Обоїста вказав, що має одну сотку землі в селі Зоря Рівненського району. Але, очевидно, що це помилка, бо в реєстрі нерухомості – ділянка 10 соток для індивідуального садівництва.

Зі збережень – 2 тисячі доларів готівкою.Також має незадекларовану частку в батьківській квартирі на вулиці Дубенській, 44, де живе разом із сім’єю. Ми запитали, чому цього майна немає в декларації.

– Проживання вказував точно. Власність не вказав. Але це через власну неуважність, поки ви не спитали навіть не згадував, що маю там частку. Психологічно сприймаю її в першу чергу як батьківську квартиру, – пояснив депутат.

До комісії під головуванням Тараса Обоїсти входять: Олександр Курсик («Батьківщина»), Любов Романюк («Слуга Народу»), Василь Харковець («Рівне Разом»), Анна Хлістунова-Шарпар («За майбутнє»).

Охорона здоров'я – звільнений і поновлений

Головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення, захисту учасників бойових дій і членів загиблих героїв Небесної сотні та учасників бойових дій обрали Юрія Осіпчука, члена фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

Комісія вивчає, розглядає та готує проєкти рішень Рівнеради, надає щодо них висновки та рекомендацій, а також контролює виконання рішень ради та виконкому щодо питань дільності лікарень, соціального засхисту, медичного страхування, материнства і дитинства та іншого. 

Депутат народився 4 серпня 1974 року. На сайті міської ради зазначено, що він родом він із Новоград-Волинського (Житомирщина). Здобув вищу освіту в Івано-Франківській державній медичній академії за спеціальністю «стоматологія», кваліфікація − лікар-стоматолог.

Юрій Осіпчук починав кар'єру фельдшером на станції швидкої у Новоград-Волинському територіальному медичному об'єднанні. Працював у Володимирецькій ЦРЛ інтерном-стоматологом. Згодом перейшов на роботу до приватного лікаря

Кілька років був директором створеної разом з дружиною фірми «Неомарк». Далі працював помічником нардепа Олега Осуховського від ВО «Свобода». Від цієї партії став депутатом облради та очолив управління охорони здоров'я Рівненської ОДА. Депутат міської ради Рівного друге скликання поспіль 7-ме (2015-2020 роки) і 8-ме (з 2020-го року).

У 2020-му році закінчив Національну академію державного управління при Президенті України, отримав кваліфікацію магістра державного управління.

На момент, коли Юрій Осіпчук очолив управління охорони здоров'я області (2014-й рік), у його власності була земельна ділянка в Городищі, площею 9,93 сотки та квартира матері в Рівному 36,4 кв.м, придбана в 2012 році.

«Четверта влада» викрила у 2020-му році, як зросли статки Осіпчука та його сім'ї, поки він був на посаді. Родина збудувала 2 будинки поблизу у 300 та 214,9 квадратів. За документами вони знаходяться в селі Великий Житин, але фактично – це Рівне. Вони на фото нижче:

Також у 2019 році дружина Осіпчука купила 5 земельних ділянок у Городищі, кожна приблизно по 10 соток. 78-річна мати-пенсіонерка стала власницею квартири, орієнтовною вартістю 1 мільйон 300 тисяч, у житловому комплексі «Театральний» в центрі міста.

Більше про це у розслідуванні: Багатий начальник бідної медицини Рівненщини: люксова квартира, будинки, земля – нажиті на посаді 

24 березня 2020 року Юрія Осіпчука звільнили. Тоді в коментарі «Суспільному» речник Рівненської ОДА Олександр Поліщук пояснив, що його звільнили через неналежне виконання службових обов’язків, зокрема і в частині готовності Рівненщини до коронавірусу.

Юрій Осіпчук подав позов до суду на Рівненську ОДА. Вимав визнати протиправним та скасувати наказ про звільнення, поновити його на посаді та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.

8 лютого 2021-го Рівненський окружний адмінсуд постановив поновити Осіпчука на посаді і відшкодувати йому прогули у сумі майже 160 тисяч гривень.

Окрім цього, у судовій історії Юрія Осіпчука міститься історія із службовим адмінправопорушенням за частиною 5 статті 212-6. Суд визнав його винним у розповсюдженні службового листування, використовуючи при цьому, несанкціоновану (незаконну) поштову скриньку. Але його покарали усним попередженням.

Більше про Юрія Осіпчука читайте у його досьє.

До комісії за головування Юрія Осіпчука входять: Андрій Жильчук («Європейська Солідарність»), Віталій Коваль («Слуга Народу»), Сергій Рибачок («Рівне Разом»).


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте