Чотирирічну справу про хабар екс-заступнику голови Рівненської ОДА розглядатимуть по новому

Екс-посадовець ризикує зовсім уникнути покарання

Перший розгляд справи Тараса Пустовіта зайняв майже чотири роки. Наразі є ризик того, що його можуть визнати невинним, через недопустимість доказів
Джерело
«Четверта влада»

Волинський апеляційний суд, у відповідь на скаргу прокуратури, скасував вирок суду першої інстанції, яким екс-заступника голови Рівненської облдержадміністрації Тараса Пустовіта визнали винним у шахрайстві. І відправив справу на новий розгляд.

Нагадаємо, у січні 2015-го року оперативники затримали тоді заступника голови Рівненської ОДА Тараса Пустовіта після передачі йому 8-ми тисяч доларів. Кошти, у його власній автівці, передала острозька перевізниця Валентина Андрейченко, нібито за сприяння у перемозі на конкурсі автоперевезень по Рівненщині.

Після цього перевізниця написала заяву, в якій стверджувала, що раніше давала посадовцю, з цією ж метою, ще три тисячі доларів хабара.

Однак суд не знайшов достатніх доказів передачі попереднього хабара. А в передачі 8-ми тисяч доларів побачив шахрайство, а не вимагання неправомірної вигоди.

Тож Дубенський міськрайонний суд виправдав екс-посадовця у злочині щодо вимагання та отримання хабара, але визнав винним у шахрайстві. Призначив позбавлення волі на два роки, звільнив від цього покарання, встановив іспитовий строк  на два роки і присудив відвідувати психолога.

Прокуратура Рівненської області з таким рішенням не погодилася і подала апеляцію. Рівненський апеляційний суд розглядати справу відмовився. Не зміг утворити необхідний для цього склад суду.

Справу спрямували у Волинський апеляційний суд. Суд 12-го червня своєю ухвалою скасував вирок суду першої інстанції і призначив розглядати справу по-новому.

Таку ухвалу винесла колегія суддів Віктор Гапончук, Олег Клок і Віталій Денісов.

Тепер, під час нового розгляду справи, доводити прокуратурі вину посадовця прокуратурі буде ще складніше.

Адже у січні 2019-го року з’явилося роз’яснення Верховного суду, яке можна інтерпритувати так, що віддаючи справу до суду, прокуратура не дотрималася усіх вимог закону. І частину доказів, які врахував суд першої інстанції, тепер суд може визнати недопустимими.

Зважаючи на ризик визнання частини доказів недопустимими, завдяки ініціативності прокуратури, екс-посадовець може уникнути навіть іспитового строку і відвідувань психолога, як це визначив Дубенський суд (суддя Олександра Жуковська).

У самій прокуратурі вірять що екс-посадовця таки визнають винним у хабарництві за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, поєднаної з вимаганням), а не в шахрайстві, як це зробив Дубенський районний суд.

Слідкувати за цією справою можна за тегом Тарас Пустовіт.


Якщо наші публікації для вас важливі – підтримайте «Четверту владу». Щоб ми мали можливість працювати ще краще і охоплювати більшу кількість важливих тем. Зробити це можна ТУТ.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте