Муляренко Олексій Віталійович  

Голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко
Джерело
«Четверта влада», березень 2018 року

Голова Рівненської обласної державної адміністрації (з квітня 2016 року), депутат Рівненської міської ради VII скликання (2015-2020 рр.). Секретар Рівненської міської ради (2015-2016 рр). Власник контрольної частки підприємства «Сталь-М».

Біографія

Народився 15 жовтня 1976 року в місті Рівне.

У 1993 році закінчив Рівненську загальноосвітню школу № 11.

У 1998 році отримав ступінь спеціаліста в Рівненському економіко-гуманітарному інституті (на сьогодні – Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені академіка Степана Дем'янчука) за спеціальністю менеджер-економіст, викладач економіки.

!
Олексій Муляренко у дитинстві. Фото з програми телеканалу Рівне 1

3 2000-го року працював начальником дільниці приватного підприємства «Мет-Експо». У 2000 -2001 роках був заступником директора Луцької філії цього підприємства.

У 2001-2006 роках – фізична особа-підприємець (діяльність в сфері виробництва броньованих дверей). 

У 2006-2013 роках – засновник та директор підприємства з виробництва броньованих та протипожежних дверей «Сталь-М».

З 2008 року був координатором благодійного проекту «Наші діти». У 2008-2009 роках – співкоординатор благодійних проектів: «Врятуй життя» та «Наше серце дітям!».

У 2010-2014 роках – голова виконавчого комітету Рівненської обласної організації політичної партії «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка». 

У 2012 році став переможцем загальноміського рейтингу «Гордість міста», його визнали кращим підприємцем року.

Олексій Муляренко отримав звання «Гордість міста». Фото: charivne.info

У 2013-2014 роках, під час подій Революції Гідності, на посаді першого заступника коменданта Майдану відповідав за налагодження побуту, систематичне та безперебійне життєзабезпечення столичного майдану.

У 2014 році працював у апараті Верховної Ради України помічником-консультантом народного депутата України Віталія Чугуннікова (був поміником на платній основі і на громадських засадах).

Заступник голови правління громадської організації «Асоціація працівників будівельної галузі міста Рівне та Рівненської області» та член правління громадської організації «Українська Локсмайстер Федерація».

У 2015-му брав участь у місцевих виборах – був кандидатом на посаду міського голови Рівного від БПП «Солідарність», втім посів третю сходинку і не пройшов до другого туру.

Натомість Олексій Муляренко став депутатом Рівнеради за списком «БПП «Солідарність». На першій сесії міської ради VII скликання його обрали секретарем Рівнеради.

З 28 квітня 2016 року – голова Рівненської обласної державної адміністрації (попередник – Віталій Чугунніков).

Безпартійний. Продовжує депутатську діяльність у Рівненській міській раді, входить до фракції «БПП «Солідарність». Є членом постійної комісії з питань транспорту, зв’язку та екології.

У березні 2018 року заснував благодійну організацію «Фонд Олексія Муляренка».

Балотування

2010  – Рівненська міська рада 6-го скликання: УДАР

2012 – Верховна Рада 7-го скликання: УДАР

2014 – Верховна Рада 8-го скликання: БПП

2015 – Рівненська міська рада - голова 7-го скликання: БПП

Родина 

Батьки –Тетяна Муляренко та Віталій Муляренко.

Обоє ведуть підприємницьку діяльність у сфері будівництва, торгівлі залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах.

З системи «Прозорро» відомо принаймні про один договір, укладений з батьком голови ОДА – на роботи з c вогнезахисної обробки дерев`яних конструкцій у КЗ «Рівненський геріатричний пансіонат» Рівненської облради у листопаді 2016-го. Сума договору – 60 тисяч гривень (Віталій Муляренко має ліцензію на виконання таких робіт)

Крім того, як повідомляє сайт «ВСЕ», батько голови ОДА причетний до будівництва Великомежиріцького НВК. Закупівля на виконання цих робіт, за інформацією Громадської ініціативи «За чесний тендер», пройшла з порушеннями.

Переможцем обрали фірму-прокладку «Апартменс Сільвер» з найдорожчою пропозицією. У субпідряді в цієї фірми – ФОП Муляренко Віталій Васильович, який має виконати роботи з вогнезахисту. Активісти припускають, що на вибір цього учасника міг повпливати Олексій Муляренко. 

Дружина – Муляренко Наталія Петрівна (попереднє прізвище Фірко).

Вийшла заміж за Олексія Муляренка 17 лютого 2017 року (вінчання), до цього вже мала прізвище Муляренко.

В минулому очолювала волинський осередок партії «УДАР». У 2012-му році працювала з командою політичної сили на Рівненщині. Олексій Муляренко коментував ЗМІ, що на фоні політики вони знайшли спільний інтерес, спочатку дружили, а потім почали зустрічатися. 

З 2016-го року є співзасновницею ТОВ «СТД ГРУП РІВНЕ» (мережа склад-магазинів «TOR-BA»).

Її внесок до статутного капіталу підприємства становив два мільйони гривень, вона володіє 10% цього бізнесу, що у грошовому вираженні становить 400 тисяч гривень.

Також Наталія Муляренко, як і решта дорослих членів сім'ї посадовця, є фізичною особою-підприємцем з основним видом діяльності – роздрібна торгівля залізними виробами, будівельними матеріалами та санітарно-технічними виробами в спеціалізованих магазинах.

Як видно з декларацій посадовця, Наталія також працювала у «Сталь-М».

У 2018-му вона очолила новостворену БО «Фонд Олексія Муляренка».

У шлюбі 10 травня 2017 року народився син Олексій. Від попереднього шлюбу у неї син Юрій.

Олексій Муляренко х дружиною Наталією та молодшим сином
Олексій Муляренко з дружиною Наталією та молодшим сином. Фото зі сторінки Наталії Муляренко у Фейсбуці

Попередня дружина – Муляренко Олена Владиславівна.

Матір трьох дітей Олексія Муляренка. Наразі є фізичною особою-підприємцем, основний вид діяльності (виробництво готових металевих виробів).

У 2014-му році, коли Олексій Муляренко вирішив піти у політику, Олена Муляренко замість нього стала директором «Сталь-М» і обіймала цю посаду до листопада 2016-го.

Також їй належали 5% статутного капіталу підприємства. З того часу і до тепер керівником «Сталь-М» є їхній спільний з Олексієм Муляренком син Андрій Муляренко.

Андрій Муляренко також займається підприємницькою діяльністю (понад два роки) з виготовлення металевих виробів.

Є керівником створеної у квітні 2017-го року громадської спілки «Сталева безпека України» (засновники ГО «Рада голів ОСББ Рівного» та «Сталь-М», юридична адреса та сама що і в «Сталь-М», а контактний номер співпадає з номером екс-радника голови ОДА Андрія Андрощука, який покинув посаду зі скандалом).

Також Андрій Муляренко є одним із засновників новоствореного громадського формування з охорони громадського порядку «Характерник». Воно, в свою чергу пов'язане (спільна адреса, телефон) з новоствореним осередком партії «Національний корпус» у Рівненській області.

Рівненський середок партії «Національний корпус» очолює один із співзасновників ГФ «Характерник» Ігор Сухий.

У своїх деклараціях Олексій Муляренко вказує двох молодших дітей від першого шлюбу – Івана та Аріну Муляренків, а також пасинка Юрія Куривчака. 

!!
Олексій Муляренко з синами Андрієм (ліворуч) та Іваном (праворуч). Фото зі сторінки Олексія Муляренка у Фейсбуці 

Аналіз декларацій посадовця 

Доходи

У 2015 році 

265 тисяч 80 гривень Олексій Муляренко отримав від надання майна в оренду власному підприємству «Сталь-М»;
32 тисячі 534 гривні – зарплатні за час роботи у «Сталь-М». 
11 тисяч 374 гривень – зарплатні у Рівненській міській раді, де він працював на посаді секретаря; 
6 тисяч 773 гривні доходу від підприємницької діяльності.

Крім того, Олексій Муляренко задекларував чимало готівки, яку тримав у різних валютах: 178 тисяч доларів, 47 тисяч євро та 220 тисяч гривень. 

Олена Муляренко, яка на той час була дружиною посадовця, у 2015-му отримала 1 мільйон 128 тисяч 584 гривні від зайняття підприємницькою діяльністю та 27 тисяч 987 гривень заробітної плати у «Сталь-М», де вона була директором. 

Окрім доходів Олексій Муляренко мав і фінансові зобов’язання – 5 кредитів, які брав у 2008-2009-му роках.

Станом на 2015-й він погасив 1 млн. 452 тисячі гривень. Також посадовець задекларував зобов'язання за договорами страхування у розмірі 76 тисяч 710 гривень. 

2016 рік 

39 тисяч 119 гривень – зарплата у Рівненській міській раді (січень-квітень) 
83 тисячі 517 гривень – зарплата на посаді голови Рівненської обласної державної адміністрації (квітень-грудень, зарплатня голови ОДА таким чином становила близько 10 тисяч гривень на місяць).
269 тисяч 629 гривень – дохід від надання майна в оренду. 

Також у цій декларації голова ОДА вказав свого сина Андрія, який, очевидно нещодавно став директором у «Сталь-М». Олексій Муляренко декларує всього 2 тисячі 900 гривень зарплатні сина. 

У 2016-му голова ОДА задекларував дещо менше готівки: 170 тисяч доларів, 42 тисячі євро, 115 тисяч гривень і менше кредитів – два. 

2017 рік

265 тисяч 200 гривень Олексій Муляренко отримав від надання майна в оренду власному підприємству «Сталь-М»;
196 тисяч 450 гривень – зарплата у Рівненській ОДА (близько 16 тисяч гривень на місяць).
За 265 тисяч гривень Олексій Муляренко продав земельну ділянку площею 1500 кв.м. Андрію Юхимцю (поблизу Басового Кута). 

Наталія Муляренко, як видно з декларації чоловіка, у 2017-му заробила 8 тисяч 809 гривень на «Сталь-М» і 6 тисяч гривень від підприємницької діяльності. Крім того, вона отримала 31 тисячу 274 гривні соціальних допомог. 

48 тисяч 160 гривень становила директорська зарплата Андрія Муляренка в «Сталь-М», а 74 тисячі 998 гривень Андрій Муляренко отримав від підприємницької діяльності.

Готівкою Олексій Муляренко тримав 127 тисяч доларів, 42 тисячі євро та 800 тисяч гривень. Дружина посадовця мала 315 тисяч гривень та 23 тисячі доларів. 

Нерухомість

У декларації за 2015-й рік Олексій Муляренко вказав три земельні ділянки: 619 кв.м. (набута у 2010 р); 2200 кв.м. (набута у 2004 р); 1500 кв.м. (набута у 2007 р).

У голови ОДА з 2005 року є житловий будинок площею 81.10 кв.м, де, очевидно, і проживає вся сім`я, також приміщення магазину непродовольчої групи товарів площею 68.4 кв.м. та будівля цеху з виготовлення металовиробів з адміністративно-побутовими приміщеннями у 1163,80 кв.м.

Голова ОДА два роки поспіль не вказував вартості цієї нерухомості, вказавши, що йому вона невідома. 

У 2018-му ситуація змінилася. Чиновник відобразив вартість нерухомості. Ймовірно на це вплинула перевірка НАЗК.

Тож вартість ділянки у 619 кв.м. становить 178 тисяч гривень; ділянка у 2200 кв.м. – 95 тисяч гривень. Третю ділянку (1500 кв.м) Муляренко продав Анатолію Юхимцю за 265 тисяч гривень.

Будинок голови ОДА у 2015-му оцінювали в 249 тисяч 315 гривень, а цех у 38 тисяч гривень. Щоправда вартість приміщення магазину залишилася невідомою.

На сина Андрія Муляренка в 2017-му задекларований пожежний резервуар вартістю 184 тисячі гривень.

В зв'язку з внесенням недостовірних відомостей в декларацію 2015 року НАЗК склала протокол про адміністративне корупційне діяння – порушення вимог фінансового контролю. Але в суд протокол передали запізно.

Тому Олексій Муляренко уникнув покарання – провадження закрили через закінчення строків притягнення до відповідальності. Чому так відбулося читайте у аналізі ситуації.

Транспорт

У 2015-2016-му роках Олексій Муляренко декларував чотири власні автівки:

  • Citroen C25 1993 р.в,
  • PEUGEOT G5 1992 р.в,
  • ВАЗ  2104 1988 р.в,
  • ГАЗ М20 1953 р.в. «Победа».

А також Toyota Highlander 2011 р.в, яку посадовець орендує у власного підприємства «Сталь-М». Нею Олексій Муляренко і пересувається. Щоправда вартість оренди не вказує.

У 2017-му до автопарку долучилися Audi A6 Avant 2003 р.в. – спільна власність Муляренка і його дружини Наталії.

Чиновник вказує, що набув у власність авто у 2015-му, тим не менше вперше відобразив у декларації лише через два роки. Також минулоріч посадовець придбав ГАЗ М20 «Победа» 1955 року випуску, як він розповідав ЗМІ, це авто він придбав на деталі, аби відновити родинну «Победу» 1953 р.в.

!
Відновлена «Победа» Муляренка 1953 р.в. Автівка належала батьку чиновника, на ній він вчився їздити. Фото: Рівне вечірнє

У деклараціях за всі роки Олексій Муляренко не вказує вартості жодного авто.

Бізнес

Олексій Муляренко є власником ТОВ «Сталь-М», яке займається виготовленням протипожежних дверей та сейфів з 2006-го року. З того часу бізнес значно розширився, на сьогодні магазини «Сталь-М» є у Рівному (три магазини), Луцьку та Тернополі.

1
Колектив компанії «Сталь-М».  Фото зі сторінки підприємства у Фейсбуці

По суті, всі повнолітні члени сім'ї посадовця залучені до цього бізнесу, а він, будучи на посаді голови ОДА, залишається кінцевим бенефіціарним власником компанії: 90% статутного капіталу належать Олексію Муляренку, а 10% його сину Андрію Муляренку.

Загалом статутний капітал підприємства складає всього 60 тисяч гривень. 

Будучи бізнесменом, Олексій Муляренко заробляв значно більше ніж на державній службі.

У декларації за 2013-й рік, яку він подавав до Верховної Ради як помічник народного депутата, вказано, що на посаді директора «Сталь-М» у 2013-му він заробив 1 мільйон 150 тисяч гривень, з яких більшість від підприємницької діяльності.

Зарплата директора «Сталь-М» у 2013-му становила – 192 тисячі гривень. Для порівняння, його син Андрій на цій посаді у 2017-му отримав значно менше – 48 тисяч 160 гривень.

!
Випробування дверей компанії. Фото зі сторінки підприємства  «Сталь-М» у Фейсбуці

Аналітична система Youcontrol на основі відкритих даних cформувала досьє на компанію «Сталь-М».

Відповідно до даних аналізу, підприємство займає провідні позиції на ринку у своїй галузі в регіоні. Аналіз фінансового стану компанії з відкритих джерел відображає наступну картину:

  • у 2017-му році виручка  становила 7,5 – 8 млн.грн.,
  • у 2016-му – 6,5 млн. грн,
  • у 2015-му близько 5 млн. грн.,
  • у 2014-му – близько 7,5 млн. грн.

На початку, у 2006-му році, підприємство мало близько 200 тисяч гривень чистого прибутку, але ця цифра поступово зростала.

«Сталь-М» не часто є учасником публічних закупівель.

З понад десятка знайдених нами спроб позмагатися за бюджетні кошти, компанія отримала перемогу тричі і стала постачальником протипожежних дверей для Головного управління поліції у Рівненській області, рівненського КП «Міськсвітло» та Дружківської ЗОШ на Донеччині.

Загальна сума цих договорів – 50 тисяч гривень. У дорожчих тендерах, як от поставка дверей для Національного антикорупційного бюро чи для Рівненської АЕС, компанія перемогу не отримала.

Також у 2017-му році Муляренко задекларував корпоративні права, а саме 25% від загального капіталу (250 грн.)  у ТОВ «ПРОФ ДЕЗ КОНТРОЛЬ» –підприємство, яке займається неспеціалізованою оптовою торгівлею.

Втім, як відомо з відкритих джерел, у вересні 2017 року Олексій Муляренко вийшов зі складу засновників цього бізнесу.

Робота в Рівненській ОДА

Жителі Рівненщини можуть запам`ятати 2017-2018 активним будівництвом доріг. Щоправда, таку ж тенденцію можна спостерігати і в інших областях, адже уряд у цьому році виділив рекордні суми на ремонт доріг в областях.

У 2018 році Рівненщина отримала 281 мільйон гривень з Державного дорожнього фонду. Ремонт планували провести на 116 об'єктах місцевих доріг. Станом на листопад 2018-го Рівненщина, за даними Мінрегіонбуду, використала 60% виділених на ремонти доріг коштів.

!!
Інфографіка Мінрегіонбуду

Тим не менше, у активістів і журналістів неодноразово виникали зауваження щодо неякісного ремонту доріг.

Наприклад, щодо ремонту дороги, яка веде до Білого озера на Володимиреччині, який хвалив у своєму Фейсбуці Муляренко, ремонту на Костопільській об`їзній тощо. 

За головування Муляренка відновилася робота Рівненського аеропорту, добудували чимало навчальник закладів та дитячих садків. Детальніше про роботу Рівненської ОДА під керівництвом Олексія Муляренка у звіті за 2017 рік.

Також ви можете переглянути обговорення звіту голови Рівненської ОДА  у студії «UA:Суспільне», де журналісти задавали критичні питання з приводу ремонтів доріг, будівництва важливих для області об`єктів, витрачання Рівненською ОДА коштів на замовні публікації у ЗМІ тощо.

У 2016-му році голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко був одним з антилідерів «Рейтингу діяльності голів ОДА за 2016 рік», складеного Комітетом виборців України.

Очільник Рівненської ОДА обійняв 21-шу позицію з 24-ох представлених у рейтингу.

Оцінка базувалася на двох критеріях: показниках соціально-економічного розвитку регіонів та опитуванні місцевих експертів.

На думку експертів КВУ, голова Рівненщини Олексій Муляренко у 2016-му не фігурував у скандалах, пов’язаних із корупцією чи кадровими призначенням, однак активних дій з подолання проблем регіону, зокрема, протидії нелегальному бурштиновидобутку, також не спостерігалося. 

За результатами діяльності у 2017-му році Олексій Муляренко посів 19-ту сходинку в аналогічному рейтингу Комітету виборців України. Автори зауважили, що у 2017-му на Рівненщині знизились економічні показники та зросли ціни.

Також роль відіграли невирішені питання конфлікту з обласною радою, конфлікту навколо облводоканалу, запуску аеропорту і знову ж питання бурштиновидобутку. Серед позитивних змін відзначали розвиток сільського господарства.

У рейтингу видання «Слово і діло» досліджували як очільники обласних адміністрацій України виконують свої обіцянки.

Олексій Муляренко опинився в десятці найвідповідальніших і обійняв восьме місце, адже, за інформацією видання, виконав 14 з 27 обіцянок. Щоправда цей рейтинг постійно коригується, до нього додають нові обіцянки і перевіряють чи виконали чиновники ті, як раніше були в процесі виконання.

Станом на листопад 2018-го року Муляренко опинився на 13 сходинці.

У 2016-му Олексій Муляренко увійшов в десятку найбагатших голів ОДА (10 місце) в дослідженні Главкому. Втім в 2017-му поступився 10 місцем голові Запорізької ОДА.

Рівненська область зайняла третю сходинку у рейтингу соціально-економічного розвитку регіонів Мінрегіонбуду за 2017 рік.

Перші позиції область зайняла за напрямками «Енергоефективність», «Соціальний захист та безпека», «Рівень доступності та якості послуг у сфері освіти», «Рівень доступності та якості послуг у сфері охорони здоров’я».

ЗМІ

Про дитинство Олесія Муляренка, його політичні амбіції напередодні місцевих виборів у 2015 році – у цьому відео телеканалу «Рівне 1»

У порівнянні зі своїм попередником Віталієм Чугунніковим, Олексій Муляренко частіше з'являється на різноманітних заходах, активніше бере участь в громадському житті міста, активно веде соціальні мережі.

Багато уваги Муляренко приділяє питанням спорту та релігії. За його головування у ОДА започаткували традицію «Духовних ранків», які проводять кожного першого вівторка місяця. На них політики та священники зустрічатися, щоб випити кави і помолитися. 

Щоправда очільник адміністрації не завжди вміє приймати критику. Так після сюжету «Четвертої влади» про доцільність витрачання 300 мільйонів гривень на будівництво Спорткомплексу у Рівному, Олексій Муляренко відмовляється відповідати на будь-які питання журналістів видання.

Ще один конфлікт виник у квітні 2016-го року, коли радник голови Рівненської ОДА Андрій Андрощук публічно поширював брехню про журналістку Інну Білецьку у відповідь на її допис про організований бурштинокопачами блокпост.

Після звернення журналістів з вимогою політичної відповідальності для Андрощука, радник написав заяву на звільнення.

Головування Олексія Муляренка не обійшлося і без гучних політичних скандалів.

Так влітку 2017-го року він звільнив свого заступника Юрія Приварського, який після цього звернувся до суду.

Також в його сторону лунали звинувачення у намаганні встановити владу БПП у Рівнеоблраді і скинути з посади її тодішнього очільника від ВО «Батьківщина» Миколу Драганчука. Ефір на цю тему проводило «UA:Суспільне». 

Крім того, голову Рівненської облдержадміністрації Олексія Муляренка судили за подання недостовірних відомостей у декларації за 2015 рік на суму понад 388 тисяч гривень. Йому загрожував штраф від 17-ти до 42-х з половиною тисяч гривень і офіційний статус корупціонера.

У розслідуванні «Четвертої влади» «Земля кума» йдеться про причетність Олексія Муляренка до забудови рекреаційної зони рівненського Басіового Кута.

Майже вся розгорнена будівельна діяльність навколо озера пов’язана з однією сім’єю забудовників Юшчишиними. Олексій Муляренко підтвердив, що Олександр Ющишин є його кумом, а сам він як депутат підтримував рішення міської ради про зміну цільового призначення ділянок на Басовому Куті.

Такі голосування депутатів призвели до того, що в рекреаційній зоні забудовники зводять котеджі та будинки, замість обіцяних спортивних та туристичних комплексів. Ця забудова має негативні наслідки, детальніше про це у рослідуванні

У інтерв'ю «Рівне вечірнє» Олексій Муляренко розповів, що у його благодійного фонду немає коштів, а його діяльністю президент очевидно задоволений.  Про проблемні питання Рівненського аеропорту, будівництва Спорткомплексу у Рівному, дороги, бурштин, міжнародну співпрацю – у відео.

Інше: 

Голова ОДА розповів як з кожним роком життя на Рівненщині покращується

Проїхатися по Муляренку. Як свободівці «жартують» про голову Рівненської ОДА

Чому у Рівному на колишній ділянці Муляренка поруч з озером зводять багатоповерхівку

Як Муляренко виконує свої обіцянки щодо ремонту доріг Рівненської області? (ІНФОГРАФІКА)

Муляренко здивувався розміру середньої зарплати керівництва Рівненського медколеджу

Чим багатий і в якій корупції звинувачує НАЗК голову Рівненської ОДА

Слідкувати за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Олексій Муляренко

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте