Міський голова Рівного знову уникнув судового засідання – поїхав у відрядження

Виглядає, що Олександр Третяк косить...
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Влад Мартинчук). Використано картину Едварда Мунка «Косар»

Розгляд протоколу про корупційне правопорушення рівненського міського голови знову відклали. Сьогоднішнє засідання не відбулося, оскільки Олександр Третяк віддав перевагу робочій поїздці.

Про те, що розгляду справи не буде, бо міський голова у відрядженні, повідомила працівниця суду безпосередньо перед засіданням.

Керуюча справами Рівненського міськвиконкому Марія Корнійчук, яку ми попросили розповісти, куди саме поїхав Олександр Третяк, повідомила, що він перебуває на конференції в Києві.

На офіційній сторінці Олександра Третяка у фейсбуці виставили фото із конференції в Києві

Сьогодні, 30 червня, о 12 годині мали розглядати по суті протокол про корупційне правопорушення Олександра Третяка – про доплати спонсорці його виборчої кампанії, вже згаданій Марії Корнійчук.

Щодо призначення її на посаду керуючої справами так само склали протокол, однак справу закрили у зв’язку з закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Строки притягнення до відповідальності за поточною справою теж скоро закінчуються – час минає у серпні.

Раніше ми писали, як Олександр Третяк різними способами намагається уникнути розгляду  справи про доплати «спонсорці» по суті.

Якщо справу все ж розглянуть і міського голову визнають винним, йому загрожує штраф від 1 тисячі 700 до 6 тисяч 800 гривень і потрапляння до реєстру корупціонерів.

Як розповів «Четвертій владі» рівненський адвокат Віталій Кітовський, до якого ми звернулися за юридичною консультацією, Олександра Третяка, у разі визнання винним, можуть позбавити права обіймати посаду мера:

– Це додаткове покарання, застосування якого передбачене частиною 6 статті 30 Кодексу про адміністративні правопорушення. Суд може застосувати його, якщо визнає за неможливе збереження за особою права обіймати певні посади. Фактично це питання розсуду суду – він може це покарання й не застосовувати.

Адвокат Кітовський додає, що міського голову Чернігова суд позбавив права обіймати посаду на рік, коли так само розглядав протокол за частинами 1 і 2 статті 172-7 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Наступне засідання у справі Олександра Третяка призначили на 12:00 3 липня.

Читайте також: Адвокати міського голови Рівного: хто вони.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте