Романчук Ігор Вячеславович
Керівник комунального підприємства «Рівненський міський трест зеленого господарства».
Біографія
Відповідно до автобіографії Ігоря Романчука, яку нам надала Рівненська міськрада на наш запит, він народився 19 липня 1986 року у селі Корнині Рівненського району.
Освіта
У 2001 році закінчив Корнинську загальноосвітню школу I-III ступенів.
У 2004 році – Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту. Там отримав повну загальну середню освіту та диплом з відзнакою за спеціальністю столяра будівельного, тесляра.
У 2006 році закінчив Рівненський державний технікум економіки та підприємництва, спеціальність – «Бухгалтерський облік». Отримав диплом з відзнакою молодшого спеціаліста з бухгалтерського обліку.
У 2008 році отримав базову вищу освіту за напрямом «Економіка і підприємництво» у Тернопільському національному економічному університеті та став бакалавром з фінансів. Магістром фінансів – у 2009 році.
Також в мережі є документ Міжнародного економіко-гуманітарного університету, де вказано, що людина з такими самим прізвищем, іменем та по-батькові була у списку рекомендованих до зарахування на заочну форму бакалаврату. Спеціальність – «Право».
Уточнити у самого Романчука, чи навчається він зараз, ми не змогли. Начальниця відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Рівненської міської ради Оксана Власюк повідомила, що він «зайнятий в робочий час, не має часу для інтерв'ю».
Також Ігор Романчук порадив журналістці нагадувати йому, щоб за можливості поспілкуватися у позаробочий час. Проте 24 січня запитання у телеграмі про можливу зустріч проігнорував. Тож журналістка вирішила зв'язатися з ним пізніше. 3 лютого Романчук кинув слухавку, у смс написав, що не може говорити. Водночас на запитання журналістки, коли йому зателефонувати, знову не відповів.
Робота
З 1 серпня 2007 року по 29 березня 2018 року працював провідним експертом зі страхування у страховій компанії «Уніка».
З липня 2014 року по січень 2017 року був ФОПом та мав кілька зареєстрованих напрямків діяльності. Основний – «підготовчі роботи на будівельному майданчику».
У вересні 2017 року зареєстрував ТОВ «Народний дім». Керував ним до 14 лютого 2021 року. Товариство займалося комплексним обслуговуванням об'єктів.
Вже 15 лютого власником та керівником товариства став Денис Глазман, який входить до кола рівненського забудовника Сергія Качановського. Він переназвав компанію на ТОВ «Будкорпінвест», а основний вид діяльності змінив на будівництво житлових і нежитлових будівель.
Зв’язок Глазмана із Качановським можна простежити від фірми «Рівне апартментс сервіс». Там Глазман – один з власників.
Серед засновників ТОВ «Рівне апартментс сервіс» – ТОВ «Альянс престиж буд». До 2018 року підписантом у цьому товаристві був Сергій Качановський. Саме за його керівництва «Альянс престиж буд» зводив елітний будинок на землі СБУ на вулиці Квітки-Основ’яненка у Рівному.
І товариством «Рівне апартментс сервіс», і товариством «Альянс престиж буд» керує Олександр Ситий, якого обвинувачують у самовільному будівництві бази відпочинку «На Крейдяній».
З 5 квітня по 14 листопада 2018 року Романчук був заступником директора ТОВ «Рівнемінералінвест». Це одна із фірм, яка за договором субпідряду з держпідприємством «Бурштин України» отримала право рекультивовувати понівечену буртинокопачами землю на Рівненщині. Але головною метою у цьому була не рекультивація, а видобуток коштовного каміння, писала «Четверта влада».
У січні 2020 року Романчук почав керувати Рівненською первинною організацією всеукраїнської профспілки учасників бойових дій, волонтерів, ветеранів та членів їх сімей. Натомість всеукраїнську профспілку зареєстрував та очолює Руслан Колєсніков – голова партії «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість”».
Від рівненської організації профспілки 2 лютого 2021 року Романчука обрали членом громадської ради при Рівненській обласній державній адміністрації. Зараз на сайті адміністрації у списку представників громадської ради його немає.
Із 13 квітня 2021 року очолює комунальне підприємство «Рівненський міський трест зеленого господарства».
Політична діяльність
«Рівненські новини» писали, що Ігор Романчук був членом партії «Удар». У 2015 році від «Прогресу» він балотувався у Рівненську районну раду. У цю партію увійшли колишні «ударівці», «що не погодились із конформізмом Кличка», – пише «Главком».
У 2016 році «Прогрес» перейменували у «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “«Справедливість”».
Політичне життя Ігоря Романчука пов’язане з ексголовою СБУ Валентином Наливайченком.
У 2019 році Наливайченко балотувався у президенти, і у 21 виборчому окрузі (на Волині) його довіреною особою був саме Романчук. У тому ж році Романчук перерахував на рахунок партії 30 тисяч гривень. Однак перестарався: кошти йому повернули, бо вніс більше, ніж це дозволено законом.
За це НАЗК подавало на Романчука позов. Проте Рівненський районний суд повернув протокол про адміністративне правопорушення до НАЗК, бо не уповноважений розглядати такі справи. Більше згадок про цю справу у реєстрі судових рішень та на «Судовій владі» немає.
На YouControl також є дані, що Романчук був членом ради Волинської обласної регіональної організації партії «Справедливість». Зараз вона не діє. Членом та головою цієї організації були Борис Александропуло та Дмитро Громенко.
Ці люди пов'язані з Романчуком і через Квасилівське громадське формування з охорони громадського порядку «Правопорядок». Формування допомагає поліції, зокрема, проводити обшуки, а його членам можна мати травматичні пістолети.
У 2016 році «Правопорядок» долучився до руху Наливайченка. Принаймні про це свідчить матеріал з ознаками «джинси» у виданні «Рівне-ракурс» про «об’єднавчий конгрес громадських організацій під проводом Валентина Наливайченка».
У матеріалі звучить ім’я Олександра Сачевчича. Це саме той підприємець, який, на думку депутатів «Голосу», незаконно побудував кіоски навпроти «Сільпо» на вулиці Київській у Рівному.
Однин з методів захисту землі під кіосками – надання їй статусу скверу. Однак для цього Трест зеленого господарства мав би звернутися до міської ради, щоб йому виділили ділянку у постійне користування. Проте КП, яке очолює Ігор Романчук, не поспішало цього робити.
Олександр Сачевчич очолював Рівненський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Антикорупційний рух Валентина Наливайченка». А у 2015 році від «Прогресу» (як і Романчук) хотів пройти до Рівненської обласної та міської рад.
У декларації дружини Романчука Вікторії за 2017 рік, яку вона подавала як секретарка судового засідання у Рівненському окружному адміністративному суді, також згадано, що Ігор Романчук продав нерухомість Федорчуку Андрію Богдановичу. Чоловік з таким же ПІБ на Рівненщині знаний як «Федор».
Колишній заступник голови Нацполіції України В’ячеслав Аброськін називав його лідером злочинного угруповання, яке діє на території Рівненщини з 2011 року.
у 2021-му «Четверта влада» розповідала про ймовірну причетність Федорчука до підпалу магазину голови фракції «Голос» у Рівненській міській раді Романа Денисюка. Начебто за те, що «Голос» захищав сквер біля «Сільпо».
У листопаді 2019 року Романчука як члена квасилівського «Правопорядку» нагородили почесною грамотою ОДА «за сумлінну працю, високий професіоналізм та активну громадську позицію».
Також, як члену організації «Правопорядок», у 2020 році Рівненська районна рада йому вручила медаль «За заслуги».
З 2020 року на сторінці Романчука у фейсбуці почали з’являтися аватарки про підтримку партії «Рівне разом» та тоді кандидата у міські голови Рівного Віктора Шакирзяна.
Родина
Дружина – Романчук (Яковчук) Вікторія Василівна. Народилася 27 травня 1987 року – саме така дата вказана на її сторінці у фейсбуці. З 2017 року подає декларації як секретарка судових засідань у Рівненському окружному адміністративному суді.
Діти – донька Соломія і син Матвій.
Батько – Романчук Вячеслав Олексійович. Народився 23 вересня 1958 року (дані з фейсбуку). У 1977 році закінчив військове училище у Чернівцях.
Як йдеться у судовому рішенні, протягом 1992-1994 років працював водієм на підприємствах «Агротранссервіс» та «Облагротехсервіс».
Вже у 1998 році зареєструвався підприємцем і займався пасажирським наземним транспортом міського та приміського сполучення. У січні 2017 року діяльність припинив, а у вересні перереєструвався за тим самим видом діяльності.
У 2011-2012 роках через суд скасував постанову Територіального управління державної інспекції на автомобільному транспорті в Рівненській області, за якою його хотіли оштрафувати на 1700 гривень.
Зі ще однієї судової справи відомо, що у 2015 році Романчук-старший возив людей за маршрутом «Рівне-Велика Омеляна». До суду подав, бо Управління соцзахисту Рівненської РДА не компенсувало йому майже шість тисяч гривень за перевезення пільговиків.
Також у мережі є інформація, що він перевозив пасажирів за маршрутом «Здолбунів-Новомильськ». А у 2021 році виграв торги, які проводила Здолбунівська міська рада, на нерегулярні перевезення пасажирів.
У 2016 році Ігор Романчук і сам хотів отримати ліцензію на внутрішні перевезення пасажирів автобусами, проте не дав згоди на обробку персональних даних. Через це Державна служба України з безпеки на транспорті йому ліцензію не видала.
Також, ймовірно, на батька Ігоря Романчука у серпні 2022 року склали адміністративний протокол за вчинення ДТП. Він рушив з АЗС, коли із баку не вийняли заправний пістолет, та пошкодив заправну колонку.
Свою вину Романчук-старший не визнав та зазначив, що саме працівник АЗС не витягнув пістолет. Суд закрив справу за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
За даними з порталу «Судова влада», на чоловікові з таким же прізвищем, іменем та по батькові у Рівненському районному суді є ще одна справа – стягнення заборгованості за газопостачання. У судовому реєстрі документів за цією справою немає.
Мати – Романчук Лариса Ростиславівна. У фейсбуці вказала, що з 12 січня 2021 року працює у Корнинському ліцеї. На фейсбук-сторінці закладу її представили вчителькою початкових класів.
Сестра – Світлана Вячеславівна. У фейсбуці вона вказала, що її прізвище – Українка. Також там вказала, що народилася 8 лютого 1988 року. Ймовірно, працює в «Укргазбанку»: часто поширює його дописи на свою сторінку.
Тесть – Яковчук Василь Іванович. У фейсбуці вказав, що у 1975 році закінчив Білівську ЗОШ, що у Рівненському районі.
Ймовірно, працював слідчим міліції: у коментарях під дописом писав «вітання колегам-пенсіонерам» та «слідчим молодого покоління».
Як пенсіонер органів внутрішніх справ у 2018 році судився з управлінням Пенсійного фонду в Рівненській області. А у судовому рішенні за 2022 рік вказано, що людина з таким же прізвищем, іменем та по батькові – на пенсії з 2005 року.
Також людина з таким же ПІБ була представником ТОВ «Агро-Р» у Рівненському міському суді. У справах щодо крадіжок продукції фірми в магазині.
Теща – Яковчук Людмила Андріївна. З лютого 2010 року по квітень 2015 року була підприємницею з роздрібної торгівлі з лотків та на ринках.
Людина з таким же іменем з липня 2022 року торгує косметичними товарами та туалетним приладдям у спеціалізованих магазинах. Як ФОП зареєструвалася у селі Посників Дубенського району.
Брат дружини – Яковчук Руслан Васильович. Народився 22 січня 1984 року, пише у фейсбуці.
За деклараціями, займав керівні посади у відділах поліції Рівненщини.
У 2016 році, відповідно до поданих декларацій, був начальником сектору карного розшуку. А у 2017 році – начальником сектору кримінальної поліції. Обидві посади – у Кузнецовському відділі поліції.
Вже у 2018 році вказав себе начальником сектору логістики та матеріально-технічного забезпечення у Вараському відділі поліції.
Хоч про посаду начальника Сарненського районного відділу у деклараціях – ні слова, у грудні 2018 року у дописі поліції його представили саме так.
До згадки, з квітня по листопад 2018 року Ігор Романчук був заступником керівника «Рівнемінералінвесту», яке, за договором з держпідприємством «Бурштин України», мало рекультивовувати землі з покладами бурштину у Сарненському районі.
За декларацією, у 2019 році Руслан Яковчук був заступником начальника відділу поліції в Сарнах. Однак «Радіо трек» пише, що у 2019 році він керував райвідділом. Тоді його звільнили через недостатню протидію видобутку бурштину. У судовому рішенні за цей рік він також вказаний тимчасово виконуючим обов'язки начальника Костопільського відділу.
З 2020 року Яковчук декларує себе старшим оперуповноваженим у Здолбунівському відділенні Острозького відділу поліції.
З травня 2020 року по травень 2021 року виконував обов’язки начальника Вараського районного відділу.
На цій посаді мав проблеми із вчителькою Вараського ліцею №1 Жанною Тєтєнєвою. Вона двічі подавала до суду, бо він не скасував постанови, якими її оштрафували за те, що була без маски. Одного разу вона апеляцію виграла, а іншого – програла.
Вже у квітні 2021 року Яковчук подав декларацію кандидата на посаду начальника Вараського районного відділу, а у вересні – Сарненського. У Вараський районний відділ його обрали, а Сарненським зараз керує Олександр Луцик.
У декларації за 2016 рік є інформація і про, ймовірно, його службу в АТО: від Городоцької сільради він отримав фінансову допомогу.
Вже у 2020 році Руслан Яковчук разом з хмельничанами заснував житлово-будівельний кооператив «Реактор» у Вараші.
Ним керує Ольга Вавринюк. А в засновниках – фірма «Тріобуд», яка пов’язана з її, очевидно, чоловіком – депутатом Хмельницької міської ради Юрієм Вавринюком.
Інші співзасновники – Марія Стасишина та Володимир Нагдибіда. Перша – в засновниках хмельницького ЖБК «Світязь», другий – хмельницький адвокат.
Дружина Руслана Яковчука – Алла Яковчук. З 2017 по 2018 роки займалася роздрібною торгівлею напоями у спеціалізованих магазинах.
Майно
У декларації Романчука за 2020 рік з нерухомості – лише дві земельні ділянки у Рівненському районі. 50 соток землі у селі Кам’яна Гора з 2009 року належать йому, а 12,42 сотками у Карпилівці з 2016 року володіє дружина.
Натомість інформацію про будинок чи квартиру, де він живе, Романчук не вказав, а мав би.
Авто
За декларацією, у вересні 2020 року Романчук почав володіти «Фордом Ескейпом» 2012 року. Вартість авто не вказав.
На auto.ria ціни на такі авто стартують від 8,3 тисяч доларів. Найвищу ж ціну оголосили в 13,5 тисяч доларів.
За декларацією дружини, у 2019 році Романчук не заробив ні копійки. Та й заощаджень ніяких не мав. На 13 гривень «розбагатів» лише у 2020 році. Ці гроші отримав від «Альфа-Банку».
Керівник Тресту задекларував і екскаватор ЕО 3211 Е-1 1993 року. Ним володіти почав у 2015 році.
Доходи і заощадження
З декларації дружини за 2016 рік:
Ігор Романчук:
- 27 тисяч 213 гривень – зарплата від СК «Уніка».
- 704 гривні – додаткове благо від СК «Уніка».
- 66 тисяч 500 гривень – дохід від підприємництва від ТОВ «Світовид». Компанія займається оптовою торгівлею хімічними продуктами. Нею в різні роки керував ексдепутат облради Юрій Супрунюк.
Вікторія Романчук:
- 51 тисяча 11 гривень – зарплата в Рівненському окружному адмінсуді.
- 719 гривень – державна та соціальна матеріальна допомога від Управління соцзахисту.
З декларації дружини за 2017 рік:
Ігор Романчук:
- 22 тисячі 562 гривні – зарплата в СК «Уніка».
- 46 тисяч 527 гривень – дохід від відчуження нерухомого майна. Гроші отримав від Федорчука Андрія Богдановича.
- 260 тисяч гривень – дохід від відчуження нерухомого майна. Ці гроші йому дала Клічук Алла Михайлівна. Вона разом з Романчуком є співвідповідачкою у справі щодо продажу квартири.
Вікторія Романчук:
- 118 тисяч 976 гривень – зарплата в Рівненському окружному адмінсуді.
З декларації дружини за 2018 рік:
Ігор Романчук:
- 34 тисячі 759 гривень – зарплата в «Рівнемінералінвест».
Вікторія Романчук:
- 188 тисяч 36 гривень – зарплата в Рівненському окружному адмінсуді.
З декларації дружини за 2019 рік:
Вікторія Романчук:
- 188 тисяч 394 гривні – зарплата в Рівненському окружному адмінсуді.
- 121 тисяча 700 гривень – очевидно, дохід від продажу квартири на 54,5 квадрати у селі Понебель Рівненського району. Нерухомість перейшла Шнайдеру Віталію Вікторовичу. Людина з таким же прізвищем, іменем та по батькові зареєстрована підприємцем у Харкові.
- 200 тисяч гривень – заощадження готівкою.
З декларацій Романчука та його дружини за 2020 рік:
Ігор Романчук:
- 13 гривень – інші доходи від «Альфа Банку».
Вікторія Романчук:
- 130 тисяч 351 гривня – зарплата в Рівненському окружному адмінсуді.
- 200 тисяч гривень – заощадження готівкою.
За час праці в КП «Рівненський міський трест зеленого господарства» Ігор Романчук отримав 437 тисяч 144 гривні (інформація із відповіді на запит):
Місяць/рік |
Нара-хована заробітна плата, грн |
В тому числі: |
Випла-чено, грн |
|||
Поса-довий оклад |
Кварта-льна премія | Премії | Відпускні | |||
04/21 | 12 360 | 12 360 | 9 950 | |||
05/21 | 21 000 | 21 000 | 16 905 | |||
06/21 | 21 000 | 21 000 | 16 905 | |||
07/21 | 74 530 | 21 000 | 53 530 | 59 890 | ||
08/21 | 42 000 | 21 000 | 21 000 | 33 714 | ||
09/21 | 21 000 | 21 000 | 16 809 | |||
10/21 | 21 000 | 21 000 | 16 809 | |||
11/21 | 52 071 | 20 571 | 31 500 | 41 821 | ||
12/21 | 21 000 | 21 000 | 16 809 | |||
01/22 | 21 000 | 21 000 | 16 809 | |||
02/22 | 21 000 | 21 000 | 16 905 | |||
03/22 | 21 364 | 13 320 | 8 044 | 17 198 | ||
04/22 | 21 000 | 21 000 | 16 905 | |||
05/22 | 86 387 | 17 659 | 63 000 | 5 727 | 69 541 | |
06/22 | 21 370 | 20 415 | 955 | 17 203 | ||
07/22 | 21 387 | 21 387 | 17 217 | |||
08/22 | 44 416 | 16 876 | 20 714 | 6 826 | 35 755 | |
Всього | 543 885 | 332 589 | 168 744 | 21 000 | 21 552 | 437 144 |
Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за теґом Ігор Романчук
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти