Що кажуть у Рівнераді про звільнення керівника Тресту заленого господарства

Причин свого звільнення Ігор Романчук каже, що не знає
Джерело
Колаж «Четвертої влади» на основі власного фото та фото з фейсбук-сторінки Тресту зеленого господарства

Минулого тижня стало відомо про звільнення керівника Тресту зеленого господарства Ігоря Романчука. 14 квітня з посадовцем не продовжили контракт. Причини цього рішення міська влада приховує. Ми спитали у керівників Рівнеради, як вони пояснюють це звільнення, а також що про звільнення думає сам Ігор Романчук.

За словами Ігоря Романчука, про майбутнє звільнення він дізнався «напевно, за два дні до закінчення контракту». Жодних претензій до роботи, каже, йому не висували. На питання про можливі причини звільнення відповідає:

– Я не знаю. В нас є міський голова, є Департамент інфраструктури та благоустрою. Краще було б туди за коментарями звернутись.

Ми поговорили з директором Департаменту інфраструктури та благоустрою міської ради Русланом Гудимою.

Він каже, що претензій до роботи Ігоря Романчука не має. Про причини звільнення говорити відмовляється:

– Не готовий вам сказати, що, власне, вплинуло. Це є прерогатива міського голови, і тому він підписує власне контракти і їх продовження чи непродовження.

– Тобто це було рішення міського голови? – журналіст.

– Я не кажу, чиє це рішення, я кажу, чия це прерогатива.

«Міський голова наразі не коментує»

Отримати коментар у міського голови Олександра Третяка ми не змогли. У п’ятницю 21 квітня він сказав, що дуже зайнятий і попросив передзвонити йому «трошки пізніше».

– А приблизно? – журналіст.

– Давайте в понеділок чи з понеділка.

Ні в понеділок, ні у вівторок Олександр Третяк не відповів на наш дзвінок.

Ми спробували зв’язатися з мером і через начальницю відділу інформаційно-аналітичного забезпечення Оксану Власюк. Вона написала, що «в понеділок запитає в голови за коментар», проте жодної відповіді протягом понеділка й вівторка не надіслала. Повідомлення в телеграмі Оксана Власюк не читала, а її номер знаходився поза зоною.

Відповідь від неї ми отримали тільки в середу 26 квітня: «Міський голова наразі не коментує. Дасть коментар найближчим часом при призначенні  нового керівника».

Чим відомий Ігор Романчук

Докладно про екскерівника Тресту зеленого господарства можна прочитати в рубриці «Досьє», де ми перевіряємо доброчесність посадовців. Нижче подамо лише деякі факти з його біографії.

Як ідеться в новині на сайті Рівненської міськради, Ігоря Романчука призначив на посаду міський голова Олександр Третяк, підписавши відповідне розпорядження 13 квітня 2021 року. Цікаво, що в переліку розпоряджень голови такий документ відсутній.

До цього Ігор Романчук працював провідним експертом зі страхування, приватним підприємцем та заступником директора ТОВ «Мінералінвест». Також він є чинним керівником Рівненської первинної організації всеукраїнської профспілки учасників бойових дій, волонтерів, ветеранів та членів їх сімей.

Політичне життя Ігоря Романчука тісно пов’язане з ексголовою СБУ Валентином Наливайченком.

У 2015 році Романчук балотувався у Рівненську районну раду від партії «Прогрес», яка пізніше перетворилась на «Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість”».

У 2019 році, коли Наливайченко балотувався у президенти, Ігор Романчук був його довіреною особою в 21-му виборчому окрузі (на Волині).

Зв'язки з незаконним забудовником

Рух Наливайченка та партія «Прогрес» поєднує Ігоря Романчука з Олександром Сачевчичем – підприємцем, який, на думку депутатів Рівненської міської ради від «Голосу», незаконно звів кіоски на вулиці Київській у Рівному – навпроти «Сільпо».

Депутат Рівнеради Святослав Клічук вважає, що допоміжним методом захисту цієї землі могло бути надання їй статусу скверу. Для цього Трест зеленого господарства мав би звернутися до міської ради, щоб йому виділили ділянку у постійне користування.

Замість цього, каже Святослав Клічук, Ігор Романчук «зробив усе, аби дати Сачевчичу час на незаконну реєстрацію нерухомості».

Ігор Романчук звинувачення відкидає:

– Я зробив усе для того, аби цей скверик був у комунальному підприємстві. А далі весь шлях ви можете відслідкувати, подавши запити до міської ради – як, коли, де були зареєстровані заяви, як вони розглядалися чи чому не розглядалися.

Святослав Клічук із його словами не згоден:

– Брехун. 21 жовтня 2021 року ми прийняли рішення про те, що протягом трьох місяців Трест мав оформити землю [в постійне користування]. Романчук не робив нічого. Я навіть попросив земельників «розжувати» йому, що він має зробити покроково. Він «грав дурника» і присилав відписки. Фактично, він дав час Сачевчичу, аби той оформив незаконну нерухомість на цій землі.

Загалом депутат вважає, що Романчука потрібно було звільнити раніше:

– Окрім проблем зі сквером, зрізаною липовою алеєю на вулиці Київській, він довів Трест до мільйонних збитків – 3 мільйони 100 тисяч гривень за 2021-2022 роки.

Ми спробували запитати в Ігоря Романчука про його здобутки на посаді керівника Тресту зеленого господарства. Відповідь отримали таку:

– Це було б негарно, щоб я сам про свої здобутки говорив. Запитайте краще людей.

Дивіться також: Кіоски біля «Сільпо» стали торгово-офісними приміщеннями, їх незаконно зареєстрували як нерухомість

Як рівненська влада «віджимає» бізнес на дитячих машинках у підприємців на Лебединці


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте