Сарненська міська влада нарешті відреагувала на запит про зарплати керівництва
Після оголошеної акції «100 запитів мерам порушникам» Сарненська міська рада нарешті відреагувала. Керуючий справами Сарненського міськвиконкому В’ячеслав Шимко зв'язався з редакцією. Схоже, що запити в раду слід надсилати не на офіційну електронну пошту, а оголошувати публічно.
Ми регулярно висвітлюємо скільки податків громадян іде на зарплати різних посадовців. Цього року це особливо важливо, зважаючи на те, що через війну посадовцям дозволили не здавати декларації про доходи та майно.
Підготували серію публікацій про те, скільки отримує керівництво усіх 11 міст Рівненщини. Ми вже розповідали про зарплати мерів та заступників Рівненської, Острозької, Дубенської, Вараської, Березнівської, Дубровицької, Здолбунівської, Костопільської, Радивилівської, Корецької громад. На черзі Сарненська. А загалом усі публікації на цю тему зібрані під позначкою «Зарплати».
Сарненська міська рада була серед тих небагатьох, що не відповіли ні на перший (ще у липні), ні на повторний (у жовтні) запити, які ми надіслали на офіційну електронку [email protected].
У запитах ми просили копії електронних документів з інформацією про нараховані грошові виплати з усіма видами доплат та надбавок (з розшифровкою), премії та матеріальної допомоги за кожен місяць першого півріччя 2022 року голови Сарненської міської ради Руслана Серпенінова та усіх його заступників.
У поштовій скриньці журналістки запити від 6 липня та 18 жовтня відмічені як надіслані і повідомлень про те, що вони були не доставлені, не надходило.
Першого разу, після того як відповіді не отримали, журналістка зателефонувала на єдиний вказаний на сайті номер приймальні голови (0365 53 50 85), щоб дізнатися причину.
Дівчина, яка, за її словами, замінювала секретарку сказала, що запит отримали, і він знаходиться на розгляді. Але відповіді ми так і не отримали.
Після того, як відповідь не надійшла на повторний запит, ми знову зателефонували в приймальню.
Знову відповіла дівчина, що замінювала секретарку. Вона пообіцяла дізнатися інформацію щодо запитів та передзвонити, проте не передзвонила.
Втретє вдалося поговорити із секретаркою, яка повідомила, що по телефону не може надати інформацію щодо розгляду запитів.
Вона просила писати на електронну пошту (на яку, нам скажуть пізніше, запити можуть не надходити, – ред) та зазначила, якщо запит є, то буде і відповідь. Також дала номер відділу, який займається розглядом інформаційних запитів, але згодом журналістка з’ясувала, що цей номер не дійсний.
Тож ми надіслали скаргу до Секретаріату Уповноваженого з прав людини стосовно порушення права на інформацію. А головний редактор «Четвертої влади» написав блог «100 запитів мерам порушникам», який поширив у соцмережах.
Лиш після цього ми отримали реакцію.
Керуючий справами Сарненського міськвиконкому В’ячеслав Шимко зв'язався з редакцією і сказав, що поспілкувався з працівниками та з'ясував, що наші запити рада не отримувала.
Сказав, що бувають проблеми із сервером електронної пошти. Також наголосив, що якщо вони не отримали запитів, то закону не порушували, і готові надати відповідь, коли отримають від нас запит.
Ми втретє надіслали запит (21 листопада) і отримали підтвердження від В’ячеслава Шимка, що цей лист Сарненська міська рада отримала.
А 22 листопада ми отримали листа від виконкому Сарненської міської ради з повідомленням про те, що вони отримали звернення від Представника Уповноваженого з прав людини щодо порушення права на інформацію.
Міський голова Сарн Руслан Серпенінов написав, що «Сарненська міська рада повідомила Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, що запити від 6 липня та 18 жовтня на адреси міської ради не надходили».
28 листопада Сарненська міська рада надіслала відповідь на наш втретє відправлений запит, тож невдовзі очікуйте на публікацію.
А якщо ви самі хочете написати і надіслати запит, то ми підготували інструкцію як це зробити.
Дивіться продовження: Скільки офіційно заробляють мер Сарн та його заступники «за високі досягнення»
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти