«В**бу вашого начальника»: політик і військовий проти патрульних

Над сюжетом працювали журналістка Ольга Підгородецька та відеограф Владислав Мартинчук

Рівненські патрульні виписали штраф за порушення правил дорожнього руху політику, травматологу, колишньому очільнику Правого сектору Рівного, а нині військовослужбовцю ЗСУ Роману Ковалю. Він відмовився показати водійські права, обізвав поліцейських і почав телефонувати їхнім керівникам, щоб вирішити питання...

Сталося це ще 26 листопада 2022 року. Ймовірно, про цю історії ми б і не дізналися, якби сам порушник не написав обурливий пост з претензіями до патрульних на своїй сторінці у фейсбуку.

Що насправді відбулося і чому, дивіться у сюжеті або читайте в цій публікації.

– Я б**ть три рази об’їхав, б**ть, нема де стати. А ти мені починаєш тут, б**ть, (нерозбірливо), – звертається до патрульного водій Роман Коваль.

Це видно із відеозапису з нагрудної камери поліцейського.

На вулиці Гетьмана Мазепи у Рівному розташоване Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Рівненській області з робочою спецтехнікою, яка виїжджає з гаражів та ось з цих воріт.

Навпроти будівлі відрізок дороги, на який поширюється дія знаку 3.34 «Зупинка заборонена».

Знак вказує, що по цей бік діє заборона на зупинку і стоянку транспорту, крім таксі, в які сідають, або з яких виходять пасажири, або в які щось розвантажують чи завантажують.

Але є водії, які не реагують на дорожні знаки, порушуючи правила дорожнього руху. І один з них – політик з багаторічним стажем Роман Коваль.

Стоп кадр з нагрудної камери патрульного поліцейського. Роман Коваль телефонує різним начальникам, щоб сказали патрульним не складати на нього протоколу

Далі діалоги, відтворені з відеокамери патрульного:

– Добрий день, – вітається патрульний до водія.

– Добрий день.

– Патрульна поліція Рівненської області сержант Любащук Богдан. Повідомляю водія, що ведеться відеофіксація. Де здійснили зупинку транспортного засобу?

– На зупинці.

– На зупинці?

– Да. Роман Коваль, Сили спеціальної операції.

– Чудово. Тут знак 3.34 «Зупинку/стоянку заборонено».

– Ну і шо з того?

– Ви порушуєте в даному випадку.

– Я маю зупиниться де? Скажіть мені?

– Згідно правил дорожнього руху.

* * *

–  Ваше посвідчення водія пред'явіть, –  звертається поліцейський до порушника.

–  Не дам тобі посвідчення. Зараз спочатку з твоїм начальником поговорим. Можеш викликати ше одну патрульну машину (нерозбірливо)?

* * *

(нерозбірливо) [На той час начальник поліції Рівненщини Олексій] Камишанський, зараз я в**бу його, б**ть, п**араса. Спочатку в**бу вашого начальника. Добре? – говорить Роман Коваль.

* * *

– До до до до Камишанського дзвоню, – каже Роман Коваль.

– Дзвоніть до Камишанського.

– Ну, дзвоню до вашого начальника.

– Дзвоніть до нашого начальника.

* * *

– Мене знає вся Рівненщина, попитай хлопців.

– Чудово, що вас знають.

– Я командир добровольчого батальйону

– Добре.

– В чотирнадцятому році пішов воювати.

– Це прекрасно.

– Зараз є майором Сил спеціальної операції. Приїхав на три дні додому.

– Прекрасно.

– А ти будеш мені нєрви тріпати тут?

* * *

А ось так Роман Коваль реагував на прохання поліцейського зійти з проїжджої частини.

–  Відійдіть, будь ласка, з проїзної частини.

–  Де ту проїзна частина?

–  Що?

– Де тут проїзна частина?

–  Де? Там де ви стоїте. Зараз машина вас зіб'є, і хто буде винний? Водій?

–  Ти будеш відповідати, – каже Роман Коваль.

* * *

–  Я, б**ть, три рази об’їхав, б**ть, нема де стати. А ти мені починаєш тут, б**ть, (нерозбірливо) – каже до патрульного Роман Коваль. – Мене більше, знаєш, шо коробить? Шо такі як ти сьогодні ходять збирають гроші, б**ть, тут, а я маю шістдесять років і захищаю Україну.

– Чудово. Ви великі молодці.

–  Я майор Сил спеціальних операцій.

– Чудово. Ви великі молодці, але правил дорожнього руху треба дотримуватись.

Нагадаємо, що Роман Коваль у 2014 році заснував громадську організацію «Правий Сектор Рівне», що увійшла до всеукраїнського руху «Правий Сектор».

Також за свою кар'єру Роман Коваль чотири рази балотувався до парламенту, раз в обласну раду, кандидував на посаду міського голови Рівного та всі спроби були безуспішними. У 2020 році Роман Коваль вдарив головлікаря Дубенської лікарні за те, що той нібито хотів звільнити його друга.

Після зустрічі з поліцейськими Роман Коваль написав пост на своїй сторінці у фейсбуку. Під цим постом десятки людей висловилися про підтримку пану Ковалю і частина з них погрожувала патрульним і зокрема керівнику Патрульної поліції Рівненщини Сергію Мерчуку. Зокрема чоловік, який назвав себе побратимом Коваля, спитав коли приїжджати, щоб разом піти фізично розібратися з Мерчуком. Такі висловлювання мали ознаки статті 345 Кримінального кодексу України – Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу. Коли на це в коментарях звернули увагу Романа Коваля, цей його пост швидко зник. Пізніше Роман Коваль сказав, що пост видалив фейсбук

У телефонній розмові Роман Коваль пояснює нам, що пост написав через керівника патрульних Сергія Мерчука.

Роман Коваль вважає, що нічого поганого не зробив

– Ніякого б конфлікту не було, мене просто заїла його відповідь, – каже Роман Коваль.

То що ж такого Сергій Мерчук відповів Роману Ковалю?

– Він мені написав цей сумний меседж. Так, я йому відписав. Можливо десь і перегнув, але зазвичай, якщо чоловік вживає брудну лайку... Там дівчина патрульна була і патрульний поліцейський. Там і на мене він мати (лаявся, – ред) і на всіх інших. Написав, м’яко кажучи, щоб до мене не дзвонив, не треба. Дотримуйтесь правил дорожнього руху. Надалі не телефонуйте і знати вас не хочу. Все. На тому квітка.

Сергій Мерчук здивувався потоку слів Романа Коваля із лайкою з сексуальним підтекстом в бік начальників поліції і патрульних

– Я не люблю грати в таку штуку знаєте. Написав пост там. Тепер ми щось там маємо написати. Да взагалі я стараюсь бути недотичним. Я вже не пригадаю такого прикладу за сім років. Ну, були вони звичайно. Де нас там брудом обливають. Патрульних звичайних. Я себе не беру взагалі  до уваги. То треба дати надати ситуації об'єктивної оцінки. Тому от ми її і надали, надали відео, – пояснює Сергій Мерчук.

Головний патрульний області оприлюднив у себе на сторінці у фейсбуку допис про подію з порушником і додав фрагменти відео з нагрудної камери патрульного, який двадцять шостого листопада виписав Роману Ковалю штраф.

Під цим постом з відео, як і під постом Романа Коваля, теж піднялася хвиля обурення вже в бік Романа Коваля, щоправда, в коментарях йому не погрожували, хоча деякі коментарі були образливі

– Найбільше, що здивувало патрульних, коли ми вже з ними спілкувались, каже: «Командир, почав до всіх дзвонити. Все. Нічого не писати, зараз вам тут подзвонять». Ясно до кого він би не подзвонив, до керівників всіх різних рівнів поліції всі сказали, ну, чекайте, до чого тут ми? Ви порушили, ви і відповідайте. Або зазвичай ніхто трубку не брав, –  каже Сергій Мерчук.

З телефонної розмови з Романом Ковалем ми можемо припустити, що чоловік своєї вини не визнає. Мовляв, йому нахамив патрульний і не звернув увагу, що порушник воїн ЗСУ.

–  А як саме вам хамив поліцейський?–  запитуємо у Романа Коваля.

–  Та візьміть, хай Мерчук відкриє, цей, всю нашу розмову. Я думаю, шо вони все записують.

Ми передивись відео, яке надали нам патрульні, і найрізкіші діалоги показали вам вище, а також у відеосюжеті.

Ми запитали у Романа Коваля, чому він не показав документи та лаявся.

– Я служу в такому підрозділі, в якому я не зобов'язаний показувати сьогодні документи. Якщо я щось порушив, є така ще річ, як військова служба правопорядку. Так чи ні? Вони могли спокійно викликати військову службу правопорядку для того, щоб ми розібралися. Я на даний час є офіцером Збройних сил України. Я представився хто я є, –  каже Роман Коваль.

Ми запитали, чи вважає він, що військовослужбовці ЗСУ мають право порушувати правила дорожнього руху та законодавство.

– Давайте не задавайте мені дурних запитань. Ніхто не має права порушувати. Я порушував якесь законодавство? От нехай хлопці ці зроблять стільки само, скільки я зробив. І тоді на тому буде поставлена крапка.

– Повірте мені, можна було спокійно сказати «Пане Романе, ви порушили. Ми вам виносим там цей не догану, а просто попередження» і все відпустити. Ми розуміємо це. Проти мене порушили п’ять кримінальних справ за 2014-й рік, коли я з хлопцями забрав адміністрацію. Вони нічим не змінилися після чотирнадцятого року до цього часу. Мєнт є мєнт. Всьо. Крапка. До побачення.

– Коли хлопці їдуть, бачать, що десь поспішають, патрульні завжди йдуть на зустріч. Коли десь бійці, скажемо, під мухою чи ще чимось, ну, ніхто в такому випадку не піде на зустріч, тому що ми говоримо тільки про малозначне діяння, – коментує ці слова Коваля Сергій Мерчук.

– В даному випадку там було виключно приниження, бо я воюю, а ти тут нічого не робиш. Ну, чекайте. Кожен вклад, кожна чиясь робота є дуже важливою. Патрульний вносить так свою лепту в нашу перемогу. Стоять на блокпостах, виявляють купу зброї, виявляють купу диверсантів із самого початку війни. Тому я думаю, така складова велика силових структур і вона робить нас ближчими до перемоги, однозначно.

Пізніше Роман Коваль написав ще один пост. Мовляв, перший злетів, і фейсбук забанив його сторінку на кілька днів.

– А фідбек знову ж так саме брудні пости. Я вернуся, тобі хана, ти будеш відповідати, – коментує Сергій Мерчук.

– Ну, я цю, знаєте, їхні якісь вологі мрії навіть коментувати не хочу. Я з безмежною повагою ставлюся до бійців Збройних сил України, оскільки патрульні поліцейські в зведених загонах зараз несуть спільну службу. Проводять зачистки, воюють разом, мій брат воює в Збройних силах України. Я дотичний також до Збройних сил України, – пояснив головний патрульний області.

Роман Коваль нарікає, що «мєнти, які були до Майдану і після – ті самі мєнти». Сергій Мерчук прийшов у новостворену патрульну поліції як активіст Майдану та після служби в полку «Азов» і наразі теж, як поліцейський, виконує завдання, зокрема і в зоні бойових дій

Чи заплатив Роман Коваль штраф і чи суд визнав його винним – невідомо. В патрульній поліції цю інформацію надати відмовилися.

Дивіться також: «Ах*еть, бл**ь, в мороз стоит, с*ка, час, бл**ь» – пригоди рівненських патрульних та громадської діячки.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте